Buhtlji

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

15. apr 2008 9:45

Ne vem, jaz sicer ne delam buhtljev...vedno delam rogljičke iz kvašenega testa z marmelado..velikokrat je marmelada na pekaču,ker je stekla ven..sem pa ugotovila,da če rogljiče ko jih že napolnim z marmelado in zvijem pustim malo dalje vzhajati je bistveno boljše in ni take katastrofe glede marmelade..Mogoče bomo pa s skupnimi močmi prišle do popolnosti,he he vijolca73

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. apr 2008 10:17

vijolca73 je napisal/a:
Ne vem, jaz sicer ne delam buhtljev...vedno delam rogljičke iz kvašenega testa z marmelado..velikokrat je marmelada na pekaču,ker je stekla ven..sem pa ugotovila,da če rogljiče ko jih že napolnim z marmelado in zvijem pustim malo dalje vzhajati je bistveno boljše in ni take katastrofe glede marmelade..Mogoče bomo pa s skupnimi močmi prišle do popolnosti,he he vijolca73
To bi tudi znalo pomagati.....po moje jih ne smem tako stisniti okoli marmelade, ker si pač poišče prostor drugje, če ga ima premalo....... katjushka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

15. apr 2008 12:07

Lani sem se jih prvič lotila in ugotovila, da je pomembno, da posamezen razvaljan kvadratek testa razvlečeš le ob robu, tam, kamor daš marmelado, pa pustiš bolj debelo. Pa seveda jih dobro stisneš in stisnjeno stran položiš na pekač. Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti