Torta za dekliščino in fantovščino

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 13. apr 2008 21:57 | ogledi: 6.271 | odgovori: 10

Pozdravljeni.

Kolega bosta namreč imela fantovščino in dekliščino skupaj, in mene so sedaj zadolžili, da naredim torto (eno za hec in eno za res).

Sedaj pa potrebujem malo vaših nasvetov. Namreč ne vem kako naj naredim torto za hec. Nekje sem že videla, da se lahko naredijo iz toaletnega papirja - imate mogoče kakšno idejo. Tudi kakšna slika bi mi prav prišla.

Potem pa preidimo se na ono drugo torto za res: rada bi naredila en del višnjeve in en del čokoladne. No namreč višnjevo velikokrat delam, čokoladno pa ne, in sedaj ne vem kakšno kremo naj naredim, kaj mi vi priporočate? Nekaj takšnega, ki ni presladko! ene kreme so kar sladke.

Na vrh torte, pa bi rada dala sliko - njiju skupaj na sliki, pa me sedaj zanima če kdo ve, kje bi mi lahko naredili takšno sliko, ki bi potem lahko bila za pojesti! Verjetno veste kaj imam v mislih. Namreč ne vem, če bi mi to naredili v slaščičarni, kjer delajo torte.

Že v naprej hvala za vse vaše odgovore.

Lep večer vsem skupaj.

brkn83

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

13. apr 2008 22:08

Še nekaj sem prej pozabila vprašati. Ali mogoče katera ve, kje v okolici Celja bi lahko kupila tičino maso? Na forumu sem sicer nekaj brala, ampak najdem samo za Ljubljano. lp brkn83

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. apr 2008 22:27

Tičino maso dobiš pri ramsu, http://www.ramstrgovina.com/rams/ lahko jo naročiš po pošti ali greš sama iskat. Sliko za na torto lahko dobiš v pekarni vrhnika na brnčičevi v ljubljani. Pošiljajo tudi po pošti. Pošlješ jim sliko (max. velikost A4), napišeš še svoje podatke in telefonsko številko, če rabijo kaj vprašati, potem pa ti to pošljejo. Jaz bi delala čokoladno kremo pri Roladi z dvema čokoladama (od jade - je v bazi), drugače pa je zelo dobra pariška krema, kjer čokolado stopiš v smetani in jo nato stepeš. matilda

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. apr 2008 22:59

Jaz sem že nekajkrat delala torte za hec. Nekako se je najbolje obnesla torta z wc papirja, oblečena v smetano. Najbolje je, da ne postaviš direkt celih rolic papirja, amapk papir naviješ v eno samo rolo, brez kartonskega tulca. Če pustiš cele tulce, potem se takoj pri začetku rezanja nož zapiči v trd karton, in je heca konec. Jaz sem torej papir narolala v eno veliko rolo, izrezala šeleshamer papir in ga z lepilnim trakom zalepila okoli in na vrhu role. Potem pa s stepeno sladko smetano vse skupaj premazala in okrasila. Slavljenec (moj stric - abraham), je kar rezal in rezal, in je kar lep čas trajalo, da je ugotovil, da je vse skupaj šala Pri torti za res pa ti priporočam čokoladno kremo, kot jo je že omenila matilda. Če boš na torto dala slikico pa pazi. Če boš prej torto oblekla v tičino, lahko slikico direkt položiš na torto, če pa bo podlaga s smetane, pa je bolje, da slikico s spodnje strani premažeš z masleno kremo, da se ti slika ne bo razpackala. Toliko za enkrat. Lp E.

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

14. apr 2008 7:48

Tudi pri nas je bilo že veliko tort takole za hec-ene so bile iz WC papirja in premazane s smetano, druge iz lesa-poiskali smo primerno velik kos lesa-panj in ga premazali s smetano in okrasili. Slavljencu smo dali nož za razrez torte in ker nikako ni mogle razrezati so padla šale kako je "švoh" nakar je dobil sekiro in je "šlo lažje razrezati torto". Je pa bila to tudi šala s kuharico, ker je prej nekaj namenoma zažgala. Tudi stiroporaste - ta malo škripa pri rezanju oz. je električen in se prijemlje noža -in iz kartonske škatle smo okraševali s smetano- ene so bile s pravo druge pa z umetno smetano pri kateri se skoraj ne opazi razlika (dobiš jo v trgovinah z art in hobi programom).Bratu pa sem enkrat naredila torto iz purpene-če se ne motim je to za tesnitev oken- tortni obod sem temeljito zavila v prozorno folijo noter našpricala pur peno in počakala da je narastla in se dobor posušila. Dobra stvar pur pene je da jo lahko obrežeš, če je recimo ratala previsoka ali pa če je ušla izpod oboda. Samo res počakaj da se posuši dan-dva in pa reži z nožem-žagico, ki ga ne boš potem uporabljala za rezanje kruha ali mesa . Okrasiš pa jo kot navadno torto-smetana je ti ne bo razmočila kot recimo WC papir ali karton. Lahko pa jo tudi obliješ s čokolado, če želiš ali pa kako drugače okrasiš lp, in veliko lepega ustvarjanja. J. jagodas

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

14. apr 2008 8:43

Torto iz WC papirja smo naredili za zakonski par, ki je skupaj praznoval 40-letnico rojstva. WC rolce smo tako sestavili, da so bili tulci prosti. V tulce smo dali listke s šaljivimi vprašanji (nanašala so se v glavnem na nasprotnega partnerja)in majhna darilca.(kot npr. sladkorna dudica, čokoladica, modrček, tangice, igračka iz kinder jajčka ipd.) Okrasili smo jo z različnimi okraski in pentljicamim ki kih pač imaš doma na razpolago. Tudi rolic ni potrebno zavijati v okrasni papir.Na vrhu v zadnjem tulcu pa je bilo ta pravo darilo. Dali smo kuverto z denarjem in seveda listek z besedilom: odpri, poglej in ne povej!. Tako, da sta samo obdarovanca vedela, koliko sta dobila. V tulce torte sta izmenično posegala. Navodilo pa je bilo, da morata najprej izvleči listek, šele nato darilce. Bilo je obilo smeha. Edino, kar je treba paziti, da ni preveč vprašanj. Kakšnih 5 - 6 je čisto dovolj za posameznika. Najbolj enostavno pa je, da izrežeš dva kroga stiropora ustrezne debeline, vmes premažeš kakšno kremo ali kar puding, saj je ne bodo jedli, od zunaj pa narediš čokoladni obliv ali pa premažeš s smetano in okrasiš. V torto pa daš kakšen kovanec za srečo. Predvidevam, da si iz okolice Celja, lahko daš narediti slikico para za torto v slaščičarni in pekarni Strnad v Oplotnici. Cena slikice je bila v mesecu januarju 5 EUR. Dati jo pa moraš tri dni prej, da ti naredijo. larisa1

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

15. apr 2008 13:53

čao punce. No res ste super in polne idej. Zagotovo bom katero idejo uporabila. hvala vsem za nasvete. Lep dan še naprej. brkn83

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

15. apr 2008 14:44

Tudi jaz sem že delala 2 torti tako za hec. Pri prvi sem spekla biskvit iz katerega sem potem izrezala manjši krog in vanj vstavila vodni balon, nato sem vse še lepo okrasila, da o balonu ni bilo ne duha ne sluha. Ko pa je slavljenec torto razrezal, pa je bilo veliko smeha. Pri drugi sem uporabila kar malo večji keramični lonec za rože. Poveznila sem ga narobe ter lepo okrasila s smetano, sadjem, mrvicami in kaj jaz vem kaj še. Tudi pri tej je bilo ogromno smeha, ko je slavljenka želela torto narezati. Sedaj pa takih tort ne delam več , ker že vsi poznajo mije finte! Iskra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti