Malica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jan 2011 16:02

Sprehodi se med policami dobro založene trgovine, malo se razglej, pa boš takoj dobila kopico idej. Jaz tudi ne vem včasih, kaj bi kuhala ali sploh kupila, pa grem lepo v trgovino in se mi ideje porodijo med policami, ko vidim, kaj vse je na njih razloženo.

Sicer sem jaz itak zadnji naslov za tako imenovano zdravo prehrano.

 

Mamamia

mamamia

kati11  

član od: 18.12.2009

sporočila: 28

11. feb 2011 21:37

S seboj zelo rada nesem smoothie: 1. blag (otroški): -banana, -mleko, -baby piškoti. 2. sadni: -banana, -zamrznjene jagode,.... -jogurt, -pomarančni ali jabolčni sok. 3. malo manj zdrav (zaradi nutelle) vendar obličen: -višnje (zmrznjene), -2 žlici nutelle, -banana, mleko vse skupaj dobro zmešaš in si spraviš v lonček :) Seveda pa poiskusi svoje mešanice, ki ti najbolj ustrezajo. Podobne smoothie imajo v Lj.-BTC CITY-City park-smoothie bar (nasproti Spara) :) kati11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2011 6:14

rdkapica je napisal/a:

 bobi palčke pa preveč slane - tega sploh ne jem.

rdkapica

Vsaj v Hoferju imajo bobi palčke, posute s sezamom, ne s soljo, te sploh niso (preveč) slane.

rimljanka

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

17. feb 2012 22:28

jaz si nesem v tuperware posodici kašo, ki jo potem namočim ob prihodu in do malce je pripravljena :) pa lahko potem notri vmešamo rozine, cimet, mlete lešnike....karkoli :) lahko pa že od doma prinesemo namočeno.

meni nasitno in hranilno :)

 

pinch

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

18. feb 2012 6:45

Pesnica je napisal/a:
Mehek avokado prerežem čez pol in na debelo namažem na domač polnozrnat kruh. Enako lahko mehko banano. Zraven pojem lonček jogurta.
Včasih si naredim mešano solato: zelena solata, kitajsko zelje, sir, kakšno kuhano jajce, fižol ali leča ali čičerika, kakšen košček mesa, paradižnik... Okisam si v službi.
Ali pa sladka varianta:prejšnji večer si skuham kakšno žitarico: proseno ali ajdovo kašo, piro, ovsene, pšenične, ržene ali ječmenove kosmiče. Zjutraj si primešam nekaj narezanih oreščkov, nekaj suhih marelic, sliv ali rozin in malo zrnate skute. Tista od Pomurskih mlekarn je zelo dobra.
To pojem včasih s kruhom ali pa tudi brez. Zraven paše sadje.
Različni domači namazi: s skuto in tunino, zmečkan avokado+tunina+kisla smetana+česen...


Pesnica

 

mmmm.....pa sem našla pri tebi nekaj , kar mi je všeč :)...bom drug teden malicala po tvoji dobri zamisli ...

vd007

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

18. feb 2012 11:05

- žemljico namažem s pekočim domačim ajverjem, dodam rezino sira, košček paprike in nekaj listov zelene solade. Zavijem v folijjo ali dam v plastično škatlico.

- rižev narastek, mlečen riž z dodatkom suhega sadja in lešnikov, kakavov gres, pečena kaša itd v plastični skledici. Nima vonja, dobro tudi hladno.

- rogljiček, kava in hruška

- žemljica s semeni po vrhu, notri pa rezina plesnivega sira, kakšno sadje zraven

- če ostane štrudelj, je za malico drug dan 1a

- koz zelenjavne pite od kosila prejšnega dne

- velika palačinka namazana s orehovo kremo (podobna kot za potičko)

- domače polnozrnate sirovke s semeni

OlivaB

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

19. maj 2013 22:19

Krasne ideje sem dobila v tej temi! Vidim da nas je veliko takih, ki malico nosimo s sabo in je nimamo kje pogrevati, zato so ideje res dobrodošle!

 

Še moje ideje:

- testeninska solata iz tistega, kar je pač v hladilniku (običajno testenine, češnjevc, par oliv, bazilika, tuna, malo kisle smetane ali majoneze in pol jogurta)

- ribe v konzervi in žemljica

- kruh in pašteta

- sadna solata

- navaden jogurt in sosedovo pecivo

- palačinke z nutelo ali marmelado

- včasih spečem čokoladne rogljičke, jih zamrznem in jemljem ven zjutraj, pa se do malice odtajajo

 

ideje s sadjem in kosmiči v jogurtu so super, to moram probat

Renat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti