Malica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jan 2011 13:06

Vilma je napisal/a:

Naor odgovor še tebi v tej temi. Hvala za opazko. Hrana pa res ne smrdi, saj ne jem pokvarjeno.  

Mamamia tole se sliši slastno. Si kdaj pripravljala tudi sama, ali si samo jedla tam...tam kjer imajo dobre zajtrke



Vilma

 

Tudi sama sem si že pripravila, seveda potem, ko sem tam, kjer sem to prvič jedla, idejo ukradla. Žal ne morem večkrat tja, za čez lužo je treba nekaj časa ... bi potem v službo zamudila, če bi šla tja na zajtrk hehe

Mamamia

mamamia

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

9. jan 2011 18:32

Kakšni oreščki so vedno dobrodošli.. indijski, lešniki, mandlji, kako suho sadje.

Jaz, če skuham preveč mlečnega riža, ga drugi dan pojem s sadnim jogurtom. 1 jogurt pa 2 žlici riža pa si že kar lepo sit. Njam.

Dobra je tudi čičerika, kot solata. Čičerika, kis, olje, sol po okusu pa žlička kečapa in majoneze. Njam.

Da pa ne kupuješ vedno kakšnih sadnih muslijev, lahko vzameš s sabo par žlic zmrznjenega jagodičja. Do malice se bo že stalilo potem, pa samo še zaliješ z npr. jogurtom. Lahko dodaš tudi kakšne kosmiče poleg.

katti

Sporočilo je spremenil(a) katti dne 09. 2011 18:38

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

9. jan 2011 19:39

Sama jem do kosila ponavadi le sadje (po 2 kosa , npr. jabolka, ali hruške, ali banane, ali pomaranče...) in se tudi najbolje počutim. Sadje da namreč organizmu vso potrebno energijo za delo in lahko brez težav zdržim do kosila ( ob 12.45). NETTY

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. jan 2011 11:01

Prosim za idejo za malico oziroma prigrizek za hude čase, to je takrat, ko ne uspeš iti na malico in plani so se zalomili in nimaš nič od doma pripravljenega. Se pravi, iščem nekaj za grickanje in imam lahko na zalogo v službi ter ima daljši rok trajanja (vsaj en mesec), pa to niso sladki piškoti ali kaj pretirano slanega.

 

Sadje imam vedno na mizi, a včasih potrebujem kaj bolj "škrobnega". Tudi oreščki so v predalo, pa ne ustrezajo "trenutni" potrebi.

... težko je opisati ....

rdkapica

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

27. jan 2011 11:21

Frutabella, slani krekerji-tuc (mislim da so eni, ki so po trije skupaj pakirani), suho sadje: rozine, fige, marelice....Hrski; pšenični, rženi,koruzni (od Žita), "stiroporčki" tisti riževi, lahko tudi pšenični, napihnjeni "krogci"(ma, ne spomnim se kako se jim reče). Sicer pa jaz zjutraj, oz dopoldne samo sadje in mi je čisto dovolj. lp

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

27. jan 2011 11:27

Riževi vaflji, pakiran rogljiček, prepečenec, grisini, žitne tablice.. Pa če zraven vržeš še kakšno malo marmeladko, nutelo ali pa pašteto, če te popade lakota in lahko stoji v predalu. Sicer pa v Kalčku lahko nabaviš kakšne polnozrnate cookies, ki niso ne sladki in ne slani pa odlično za grickat.... Pa še kaj bi se našlo pri njih... Zrave oreškov pa lahko imaš še suhe slive, marelice, brusnice ali kaj čokoladnega, če ti pade energija.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jan 2011 14:19

jaz sem tudi na Oh mahnjena, in ga ni čez bobi palčke, grisine ali slane krekerje, s kakim pridihom rožmarina ... Pa tudi rižev stiropor tekne.

 

Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jan 2011 14:31

ali pa wasa krekerji. jaz kupim ene podobne v lidlu, s sezamom, so mi bolj okusni. pa še polnozrnati so

www.mojalbum.com/naredilaana

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. jan 2011 15:44

Hvala za odgovore in trud.

Ja, poleg svežega sadja imam vedno pri roki tudi suho sadje. Ampak to vsebuje preveč sladkorja in premalo balasta. Ko takole med delom grickam take reči, sploh ne opazim (in čutim, dokler ni prepozno), koliko tega sem že pojedla. Prevelike energetske bombe se mi zdijo ploščice kot je Frutabella, krekerji, bobi palčke pa preveč slane - tega sploh ne jem.

Mogoče se nisem najbolje izrazila, ko sem napisala "škrobnega". Morala bi napisati, kaj "balastnega".

Zanima me kakšna bolj zdrava varianta. Ja, tisti "stiroporčki" so kar prava varianta. Sedaj pa iščem še kaj, za bolj pestro prehrano ...

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti