Malica

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

4. jan 2011 18:03

Žoja korzuo iz pločevinke, ja. Če želiš bolj kalorično daš pol kisle smetane in pol jogurta, v nasprotnem primeru samo jogurt.

Poskusi tudi jogurt z jabolki, rozinami, medom in cimetom. Tisto je šele dobro, sploh če si sladkosneda.

Vilma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2011 18:34

Jau, grški jogurt, pokapljan z medom, gor pa rezine opečenih hrušk, vse skupaj potreseno s pistacijami; eden najboljših zajtrkov, kar sem jih kdaj jedla, upam da mi bo še kdaj dano tam jest ...

 

Mamamia ...

mamamia

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

4. jan 2011 18:39

Naor odgovor še tebi v tej temi. Hvala za opazko. Hrana pa res ne smrdi, saj ne jem pokvarjeno.  

Mamamia tole se sliši slastno. Si kdaj pripravljala tudi sama, ali si samo jedla tam...tam kjer imajo dobre zajtrke

Vilma

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

4. jan 2011 19:55

Ma si ne delam problemov s hrano tudi,če v pisarni malo dišipo ribicah,čebuli itd.važno,da sm jaz sita in zadovoljna.Sicer se pa odpre okno za minutko pa orbit v usta pa je stvar rešenaNekaj mi ni jasno,kakšen pa je grški jogurt,mal sm za cajtom,prvič slišim za grški jogurtHvala! žoja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. jan 2011 9:04

ce si nabavis se en grelnik vode lahko enostavno in hitro pripravis tudi kuskus  in tega potem zmesas z zelenjavo pa imas "toplo" malico . Meni ne lezijo musliji, sam jogurt mi je pa premalo, ce pa vanj zamesam par zlic otrobov je pa prav super (pa se za prebavo je OK). Potem se krasno obnesejo burek, spanska pita, razni mufni.... 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2011 9:32

Žoja, grški jogurt dobiš v Leclecu zagotovo, za druge trgovine ne vem. Je zelo čvrst, seveda ga pa lahko nadomestiš z drugim čvrstim in polnomastnim jogurtom, čeprav okus ni povsem enak. Poskusi, pa boš videla.

In naredi si tisti zajtrk, kot sem ga opisala ...

 

Mamamia

mamamia

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. jan 2011 9:44

Grški jogurt se pomoje dobi povsod. Zadnjič mi je mami prinesla v ta velkem lončku (kanglici) 1l smetanov grški jogurt- iz Mercatorja, imajo pa tudi znamko Total.

katti

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jan 2011 16:26

Jaz sem si dostikrat pripravila sendvičke: rižev vafelj sem namazala z tamarjem, na to še list solate, nanj rezino sira, rezino paradižnika in paprike. Včasih pa tudi rezino kuhanega pršuta. Zavila v plastično folijo. Zraven pa navadni jogurt ali pa sok iz svežih grenivk. Če kruha ne ješ zaradi glutena si lahko pripraviš testeninsko solato z testeninami brez glutena: testenine, sveža paprika, svež paradižnik, sveža kumara, malo kisle smetane, majoneza (ali jogurt) , začimbe . Ali pa testenine zamenjaš za riž. Tudi grška solata je odlična zadeva. Moja nutricistka svetuje za malico Oh, ker ti dajejo največ energije.

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

6. jan 2011 12:28

Zdravo, tole je super tema. Jaz imam strašne težave z hranjenjem v službi in se je včasih dogajalo da cel dan nisem nič jedla. Sedaj pa se skušam disciplinirat. Ponavadi si zutraj na mleku skuham ovsene ali pšenične kosmiče in jih vzamem s sabo, zraven pa še katerokoli sadje imam pri roki in ga kasneje narežm zraven. Imam to srečo, da začnem šele ob 10:00 in mam zjutraj čas packat. Ko kuhamo kosilo vedno ostane ena, dve porciji juhe, tako da gre to ponavadi z mano. Kuskus z zelenjavo, je čisto soliden tudi hladen ali pa kakšna hladna testeninska solata, čeprav se mi tega ponavadi ne da pripravljat. Kadar pa se lotim tega smo ponavadi po 3h dneh te solate siti za pol leta. Blizu moje služb sem odkrila tudi krasen kiosk Loving Hut (na Aškrčvi), kjer ti v 5 minutak pripravijo super kosilo. Hrana je sicer veganska, tako da zapriseženi mesojedci verjtno ne boste hiteli tja. Danes sem recimo vzela bučno juho in rezance z zelenjavo. Je vse v priročni embalaži, da si lahko odneseš v službo. Drugače pa skoz vlačim s sabo sadje in oreščke. OleaSativa

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. jan 2011 12:49

Koliko so cene te veganske malice?

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti