Malica

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

18. apr 2008 18:13

predsodek imam pred navadno pašteto. monek

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

18. apr 2008 20:55

Mehek avokado prerežem čez pol in na debelo namažem na domač polnozrnat kruh. Enako lahko mehko banano. Zraven pojem lonček jogurta. Včasih si naredim mešano solato: zelena solata, kitajsko zelje, sir, kakšno kuhano jajce, fižol ali leča ali čičerika, kakšen košček mesa, paradižnik... Okisam si v službi. Ali pa sladka varianta:prejšnji večer si skuham kakšno žitarico: proseno ali ajdovo kašo, piro, ovsene, pšenične, ržene ali ječmenove kosmiče. Zjutraj si primešam nekaj narezanih oreščkov, nekaj suhih marelic, sliv ali rozin in malo zrnate skute. Tista od Pomurskih mlekarn je zelo dobra. To pojem včasih s kruhom ali pa tudi brez. Zraven paše sadje. Različni domači namazi: s skuto in tunino, zmečkan avokado+tunina+kisla smetana+česen... Pesnica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

22. maj 2008 8:51

Za malico si lahko priavimo tudi lonček skute, ki mu dodamo žlico kisle smetane ,lahko dodamo malo na koščke narezanega sadja ali pa paradižnik narezan na tanke kocke,malo dodamo za okus lahko tudi sveže paprike vse skupaj rahlo začinimo s soljo in po okusu lahko dodamo tudi poper.Je zelo osvežujoč okus tudi dela ni veliko zraven lahko pojemo še kakšen košček polnozrnatega kruha ali pa črno žemljico pa dober tek in obilo zabave pri pripravljanju malice.Uporabite tudi domišljijo pa boste lahko imeli vsak dan zanimiv obrok, ki ga pa žal večkrat zapostavljamo z izgovorom ,da nimamo časa. mark5

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. maj 2008 9:16

Jelenckova je napisal/a:
Jaz ribje paštete že zato ne bi nesla, ker bi imelo duh po celi pisarni. No, če nimate prostora samo za to. Pa še to te vsi grdo gledajo. Jaz malicam jogurt pa kosmiše, sadje, zjutraj kakšno pecivo ali makovko, tudi kakšno solato si nesem s seboj. Jelenckova
Jaz obožujem ribjo pašteto (rio mare ali zelenjavno-turistično). Ker imam svojo pisarno, si jo lahko privoščim pa fejst okno odprem da se zlufta. Pločevinko pa nesem na WC v koš, kdaj pa jo tudi v svoj koš vržem. Pripombe so-pa me nič ne briga. Začetnica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

22. maj 2008 16:06

Saj če paštete ne maraš ,ker preveč smrdi si lahko pripraviš okusen namaz s skuto,ki ji lahko dodaš razne dodatke ,ki bodo po tvojem okusu pa še bolj zdravo bo od paštete.Namaz lahko pripraviš tudi za večkrat doma ga shraniš v zato primerne posodice tako si lahko olajšaš delo in se enkrat potrudiš pa bo vesela ti in otroci ko jim pripravila tako okusne obroke malice.V ustvarjanje lahko povabiš tudi druge družinske člane, ki ti bodo lahko vveliko pomoč pri delu. mark5

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

23. maj 2008 19:44

Gavrilovičof doručak pa štikl kruha pa mladi luk, pisarna diši ko na pikniki. tumpika

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. maj 2008 19:58

Jaz trenutno jem samo "zdravo" hrano. Kitajske rezance iz lončka. Pa še to sem cela ponižna, kdaj mi bo kdo kaj rekel. Pri nas namreč nobeden nič ne je. Samo kavo pa piškote! Danes sem bila sama v pisarni pa sem jedla res tisto pašteto, ki jo omenja tumpika. Sem si privoščila. No, čebule pa res nisem jedla. Začetnica, ti si pa nobl. Kar svojo pisarno imaš. Ah, sem ti fauš! Jelenckova

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. maj 2008 21:22

Pa čaren kruj in gori zaseka ali ocvirki, kcuj pa mladi luk, ali pa domači kruj z šunko, pa sedeno mleko za žijo. Pa še puno takšoga domačoga se najde. Aja, dobra je tudi ajdinska zlejvanka pečena v tikvinon olji.

Kyara

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

25. maj 2008 10:17

Sami zdravi recepti za malico ampak le za težaške delavce zlasti tista z zasko in mlado čebulo no tudi ocvirki niso za na stranski tir zlasti za delavce ,ki delajo v gozdu ali pa vkakšnih peskokopih.Za ljudi ,ki pa imajo le psihični napor si naj pa raje privoščijo kaj lažjega,da ne bo smrdelo v pisarni kot da bi prišel na tržnico .Dober tek pa veliko domiselnih malic. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

25. maj 2008 13:37

Kaj pa zdaj ali sem vam je ustavilo pri tako zanimivih predlogih ali pa nimate več idej za malico.Mogoče bi bilo pa dobro skodelica češenj ali jagod zraven še kakšna polnozrnata štručka pa bo za majhen in zdrav obrok pa še s kilami se ne bo treba obremenjevat.Možnosti je še veliko .Včasih lahko pripravimo že doma okusno malico :narežemo sadje in ga prelijemo z nemastnim jogurtom zraven pojemo še kakšno črno žemljico to je okusno poživljajoče in ne preveč redilno. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti