Dolge buče

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 12. apr 2008 17:14 | ogledi: 5.045 | odgovori: 5

Pozdravljeni, pozdravljene na forumu!

Že pred mesecem sem na tej strani povpraševala, ali ima kdo od vas seme buče, ki ima plodove zelo dolge, zvite in so v jeseni čudovita dekoracija v šopku nekje na vrtu ali pred hišnim vhodom. To sem videla že v tujih revijah in tudi pri eni hiši v beli krajine, mislim da v Podzemlju, pa ko sem hotela povprašati po semenu, ni bilo nikogar doma. Že veliko poznavnih gojiteljev buč sem povpraševala o tej sorti, a semena nisem še uspela stakniti, tudi v kateri od trgovin s semeni zelenjave.

Če ima kdo kakšno zrno semena ali če veste, kje so še pred kratkim lahko kupile te buče, mi prosim pomagajte.

Hvala in le pozdrav!

rezika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. apr 2008 19:18

Se mi zdi, da sem videla vrečke s semeni v eni od trgovin (lani sicer), mislim, da je bil Merkur v BTC v Ljubljani.

rimljanka - zasebno mnenje

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. apr 2008 19:39

nazadnje smo jih imeli pred dvema letoma, žal ni nič več semen (so jih miške najdle). klavdija

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

14. apr 2008 20:51

Rezika jaz sem letos videla te bučke- Kače v prodajalni Kmetijske zadruge Vojnik, vsaj mislim da tam. Kjerkoli sem, se vedno zaženem v semena, zelo zelo so mi zanimive bučke, ampak vseh pa res ne morem doma posaditi. Se pri nas dobi že kar veliko vrst različnih bučk, včasih pa so bile samo cukete. lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti