Ideja za torto prijatelju

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 12. apr 2008 15:33 | ogledi: 2.754 | odgovori: 9

V nasi druzbi imamo dobrega prijatelja,ki je imel velike osebne probleme ,zaprl se je vase, nikakor mu nismo mogli pomagati,na koncu se je podvrgel alkoholu.

Koncno je zbral pogum, se pozdravil in konec aprila praznuje prvo leto odkar ne pije, skupaj s svojimi prijatelji alkoholiki.

Tako smo veseli, da bi njemu in njegovim prijateljem,ki so mu pomagali v skupini, naredili veliko torto,ki naj bi bila nekaj res posebnega.

Peka sama ni problem, imamo tudi poklicno kuharico,ki zna narediti vse.

Ne vemo pa, kako naj bi torta zgledala, da bi ga rahlo spominjala na njegovo preteklost,(to je nakazal sam!) a mu hkrati vlila pogum za naprej.

Veliko vas je ki ste prave zakladnice idej, prosim,pomagajte!Kaj bi bilo primerno?

kozamurnik

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. apr 2008 16:29

Joj, kozamurnik, jaz mu res ne bi delala nič v zvezi s tem alkoholom (tudi, če je rekel), mogoče raje kaj v smislu uspeha, zmage. Na pamet mi pade zlata medalja, pokal, zgoraj pa napis -zmagal si ali pa zmagovalec...kaj takega. Pa še to mi ni preveč všeč Ampak vi že veste in boste naredili tako, da bo prav. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. apr 2008 16:29:36

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

12. apr 2008 17:19

Ko sem prebrala tvoj post, mi je prvo prišlo na pamet podobno kot Katki. Tudi jaz sem za pokal ali medaljo, ali pa oljčni venec (Saj veš, nekaj v smislu: "Uspelo ti je, premagal si težave, sedaj pa le z optimizmom naprej".) z spodbudnim napisom, morda "Živi, ker je vredno živeti!", ali pa "Po dežju vedno posije sonce!" ali nekaj podobnega. Vsekakor pa res ničesar z alkoholom. Saj ga nočete spraviti v skušnjavo, kajne? Boste videli - zagotovo vam bo uspelo. Priložnosti se vedno pokažejo same od sebe. ***amy***

kozamurnik

sporočila: 2311

14. apr 2008 6:52

Katka Lopatka in AmY hvala. Sinoci smo si zamislili, da bi naredili torto v obliki knjige,eno stran temno iz cokolade ki naj ponazarja peteklost in drugo belo,morda roza , z napisom ki pomeni upanje v prihodnost . Pravzaprav smo pricakovali se kaksno idejo, pa nic hudega,toliko bolj hvala obema,bomo razmislili o teh treh. kozamurnik

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

14. apr 2008 10:37

Kozamurnik, tema je vse prej kot lahka. Jaz bi mu naredila jin-jang torto. Vem, da to ne sodi ravno v temo, ki si jo napisala, ampak po moje izraža spoštovanje prijatelju, ki mu je uspelo najti ravnotežje v življenju. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 14. apr 2008 11:10:17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2008 12:13

 

Naredite jim torto v obliki slavoloka zmage. Malo simbolike, bodo vsi razumeli.

Mamamia

mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. apr 2008 13:07

čao, meni je pa zelo všeč tista ideja o oljčnem vencu kot simbolu zmage. Lep pozdravček, S.

kozamurnik

sporočila: 2311

14. apr 2008 21:37

Lepo povedano,unicorn.Res gre za spostovanje. Ni namrec vecjega cloveka od tistega,ki premaga samega sebe! Hvala mamamia za idejo pa tudi anomis za mnenje. kozamurnik

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

14. apr 2008 22:00

Ja, tako je bilo tudi mišljeno. Lp, unicorn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti