Mini indukcijski kuhalnik

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

tema odprta - 12. apr 2008 12:25 | ogledi: 15.384 | odgovori: 30

Pozdravljeni,

 

sem dokaj nova članica na kulinariki pa sem z njo že zasvojena . Potem ko sem pregledala recepte po dolgen in širokem sem se vrgla še na forum... imam pa sedaj še jaz eno prošnjo za nasvet. Za indukcijo že kar nekaj časa vem da je super, vendar pa zaenkrat nimam možno zamenjati štedilnika (klasika- plin elektrika). Zato me zanima, če ima mogoče kdo enojno indukcijsko ploščo, ki se jo lahko postavi na pult. Cenovno je dokaj dostopna, me pa zanima ali je enake kvalitete kot običajna plošča.

 

Lepo dan vam želi tejkica

tejkica

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. apr 2008 17:45

Mislim da jo ima ežoj, poglej malo temo o indukciji.

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

13. apr 2008 10:27

Enake kvalitete prav gotovo ni. Pri manjši je problem regulacije (na enki vre kot noro - ni nujno, da so vsa taka). Uporaben kot hudir za vse, kar se mora hitro pripraviti, za počasno pa grem na klasiko. Ker je prenosen, določene stvari delam zunaj, zaradi vonjav...Ker je tako priden in priročen premišljujem, da bi ga peljala na dopust! Tudi jaz čakam, da se moja plošča "postara", da upravičim nov nakup - verjetno 2 indukcija, 2 steklokeramika. Skratka priporočam. LP Lipa

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. apr 2008 13:53

Mi imam enojno indukcijsko ploščo, ker steklokeramičnega štedilnika ne bomo menjali zaradi posode. Vendar tako kot so različni štedilniki po kvaliteti, so tudi te indukcijske plošče različne. Naša je bolj enostavna, ima 10 stopenj, sem pa videla že tako, ki ima posebej za cvret pa še kaj drugega. Nam pride najbolj prav za kavo kuhat, ker se na steklokeramični zlepa ne skuha, tu pa je v dveh minutah kuhana, pa še za kaj drugega, kjer je potebno, da voda hitro zavre, za kakšne makarone ali riž. Vendar je regulacija temperature zelo težka, skoraj je potrebno zraven stati in pritiskat gumbe. Za počasno kuhanje je steklokeramična plošča veliko bolj primerna. zvezdica55

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

14. apr 2008 14:26

tejkica, jaz jo imam, sem zeloooo zadovoljna; sem pa opazila da jih imajo ravno v akciji ( trgovina Akvonij - Šentjur pri Celju ) cca. 50 € + dve posodi, drugače pa jih najdeš tudi že v večjih centrih, le da so malo dražje. Lep pozdrav, Simona

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

14. apr 2008 15:38

Tudi jaz imam enojno indukcijsko plosco,moram reci da sem zelo zadovoljna.Pri moji se lahko uravnava temperatura po stopnjah ali pa lahko nastavim na temperaturo. Kupila sem jo pred leti ko smo obnavljali kuhinjo in je bila ta plosca en mesec edini vir kuhanja. Jaz sem zelo zadovoljna. marmeladka

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

14. apr 2008 16:11

Tudi mi jo imamo. Meni se zdi kvalitetna in jo res vedno rabimo, zdej ko smo se jo tolko navadli, bi zlo težko brez nje bli. Pridobiš dodatno ploščo za kuhanje pa še tako hitro se kuha vse. Najboljše,ko je treba hitr vodo zavret pa take stvari. Ne bi se ji odpovedali za noben denar :D evagirl

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

15. apr 2008 11:59

Hvala za vse odgovore, ste me prepričali, da bo to moj naslednji nakup, trenutno bo pa morala malo počakat, sem ravnokar kupila navigacijski sistem, ki se dobi pro tušu na zvezdice, proračun pa žal ni tako raztegljiv, kot bi jaz želela

tejkica

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

15. apr 2008 13:44

Tejkica, sej jo boš kaj kmalu imela......veš, v vsem slabem je tudi nekaj dobrega; morda pa za manjši denar dobiš še bolj kvalitetno. Tudi jaz imam enojno in je ne zamenjam za noben denar, čeprav imam doma 2+2 ploščo. Veš kako prav mi pride na dopustu - super je. Edini problem je posoda....... Lep dan vsem Sporočilo je spremenil(a) štorklja dne 15. apr 2008 13:46:12

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. maj 2010 13:41

No mene zanima, kako ste zadovoljni s temi mini indukcijskimi kuhalniki tisti, ki jih imate (od odprtja teme sta minili dve leti, zagotovo se je nabralo nekaj izkušenj).

Predvsem me zanima, kako se obnese kuhanje mleka, ker na navadni SK plošči traja 15 minut, da zavreta dva litra ...

Atina

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

3. maj 2010 14:31

Indukcijski kuhalnik Eltac imamo že četrto leto, je pa tako, da moraš biti od začetka pozoren na to, da ne nastaviš previsoke temperature in moči npr. voda dokaj hitro zavre pri nastavitvi 120 stopinj in 1300W moči, če želiš, da ti zavre prej, pač ustrezno zvišaš parametre. Jaz osebno sem imela največ problemov skuhati kavo v kafetijeri, ker se je prehitro skuhala, vendar skozi izkušnje hitro pogruntaš kaj in kako. Pri dveh litrih mleka bi poleg tega, da mi ne bi prehitro prekipelo, pazila tudi na to, v kakšno posodo bi ga dala kuhati ( v malem emajliranem lončku sem ga enkrat že prismodila...). Kasnej smo kupili še en kuhalnik, za rezervo, tako se nam je priljubil, predvsem ja pa pomembno, da se pri njegovi uporabi ne segreva okolica in je tudi kuhanje v poletni vročini znosno... bibaleze

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti