Mini indukcijski kuhalnik

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jul 2010 13:34

Kupili smo en kuhalnik za darilo in sem imela čast ga preizkusiti. Poročam: mleko se skuha čisto ok, zelo hitro, nič se ni prismodilo. Voda zavre ekspresno, če primerjam s svojo SK ploščo.

Evo stvar, ki jo dodajam na svoj 'wish list' :)

Atina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. jul 2012 9:04

Zdaj imate s prenosnimi ploščami verjetno že precej izkušenj. Premišljujem, da bi jo kupila za kuhanje na morju  in doma za kuhanje na terasi.

Malo me skrbi, ker je lipa napisala, da ji že na ena ful vre. Imam slabo izkušnjo s pica ponvo 40 cm premera, kjer že zadosti peče že, ko brezstopenjski regulator ni še niti na nič.

S katero ploščo ste, kar se tiče regulacije zadovoljni?

Gledam. da jo ima Merkur zdaj v akciji za 32€, pod svojo blagovno znamko. Ali jo mogoče ima katera in kako se obnese?

Lijana

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. jul 2012 9:25

Lijana

Moja hči jo je kupila lansko leto ravno za na morje, ker je kampist.

Jo ne zamenja več, mislim, da jo je kupila nekje v akciji, ne vem znamke, lahko vprašam.

syu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2012 10:03

trenutno jo imata v akciji tudi spar in mercator. vse so od 30-40 €. Mama je kupila sparovo sencor in je kar okej. Ni čisto tako hitra kot pravi indukcijski štedilnik, ampak še vedno je hitrejša kot ostali kuhalniki. Lahka je tako da jo kar pospraviš v omaro, le malo glasen je ventilator. Regulira se hipno in hitro z vrtljivim gumbom, kar je meni veliko bolj všeč kot tipke. Prvič  sem videla indukcijo na ta način. Včeraj je zunaj vlagala kumare, pa s polnim tavelikim piskrom je kar trajalo da je zavrelo.

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

13. jul 2012 10:14

Midva ga sedaj uporabljava že dobro leto, vsak dan za vsakodnevno kuhanje. In je super!

Sva namreč v najemu in štedilnik, ki je sicer v kuhinji je samo na elektriko, tako da je bila tale indukcijska plata pravo odkritje :)

 

Imava pa tisto s hoferja.

lp

Euphoria

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

13. jul 2012 10:31

Tudi jaz imam ze priblizno 6 mescev doma prenosno indukcijsko plosco. Kupila sem jo zato, ker v prejsnjem stanovanju kuhinja ni bila nic opremljena in sva za prvo silo kupila to plosco. Je res, da je bolj glasna, ampak hrana je skuhana s svetlobno hitrostjo. Dolocene jedi pa pridejo super dobre, npr. ocvrti kalamari pridejo taksni, kot da bi jih cvrla v fritezi - popolni.

Zdaj v drugem stanovanju, kjer je bila kuhinja ze vsa opremljena (omarice, elektricni stedilnik, napa) pa imam to plosco sicer bolj ob strani, ampak jo se vedno uporabljamo, predvsem kadar se mudi s pripravo hrane (npr. testenine so skuhane v nekaj minutah - to pomeni od trenutka ko dam kozico z mrzlo vodo gor pa do trenutka, ko so testenine skuhane, mine nekaj minut in sem se na zacetku nekajkrat ustela, ker nisem pricakovala, da bo tako hitro skuhano, npr. riz, krompir).

Edino moras paziti, da imas "tapravo" posodo, znakec najdes ponavadi na dnu kozice ali ponve:

http://kitchenboy.net/blog/wp-content/uploads/2009/

(cetrti z leve).

 

 

urska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2012 15:18

Imam ploščo iz Hoferja, že nekaj let, dela super, na njej sem letos skuhala vso marelično marmelado, pečem, kuham, lepo zunaj, ima regulacijo od 1 do 10 ali nastavitev temperature ali časa kuhanja.

rimljanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. jul 2012 17:06

Vsem hvala za odgovore. Škoda, da nisem kupila hoferjeve, ko so jo imeli v ponudbi. Bom šla jutri v  akcijo, mogoče jo vzamem v Sparu, sencorjevo, ker tudi meni bolj ležijo gumbi, kot tipke.

Lijana

ursa k  

član od: 22.7.2009

sporočila: 46

18. jul 2012 22:38

Kupili smo jo z namenom da bomo na njej kuhali, pa ni prav nič ok (ali ne vre nič, ali po intervalih ali pa preveč).... zdaj jo uporabljamo samo za kuhanje kave, in če se nam mudi da hitro zavre :)

Vadzajna  

član od: 16.7.2012

sporočila: 7

18. jul 2012 22:46

Pozdravljeni,

doma imamo indukcijsko kuhalno ploščo Gorenje in več kot prehvalit je ne morem... zraven električnega ali plinskega štedilnika sploh več nimamo potrpljenja. Je pa res, da zraven mleka pač stojiš in čakaš ter gledaš kdaj ga bo začelo dvigat. Ampak so te plošče tako hitre, da se ti stanje zraven štedilnega komaj pozna pri končnem času kuhanja. Ampak ni ga lepšega, nenapovedani obiski, 1 2 3 kavica kuhana in že vsi kafetkamo na terasici. Tako da priporočam. Džezvo za kavo pa je res težko dobit, mi smo na koncu ugotovili, da je navadna Bivi-na za 8€ še najboljša :)


lepo bodi

Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti