Bambus

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

12. apr 2008 17:37

Mi smo šli lani v Mozirski gaj. Prečudovito, vam povem! Vse tiste čudovite rožice, pa drevesa, pa gredice, pa park.................. ***amy***

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. apr 2008 19:16

Atina, bom zelo vesela, če se bova srečali, saj veš! Pa preverila, koliko rastlin poznaš

rimljanka - zasebno mnenje

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

12. apr 2008 20:33

mamaF, kakšnih dimenzij pa so te tiskarske plošče za omejevanje korenin? Na linku Magnolije je omenjena globina 70 cm. Ker sem ga pred dvemi leti veselo posadil ob hiši na morju in ugotovil kako lepo se mi razrašča je sedaj malo panike. Lani sem že kopal malo po poti, kjer ga ne želimo. 5m stran pa ima sosed na vrtu bazen. Res je vmes betonski zid ampak? Če ne gram v akcijo bo najbrž štala. Kaj mislite tisti z iskušnjami? LP

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. apr 2008 18:14

Lastnih iskušenj nimam sem pa na forumih (npr. rastline.com) in v revijah brala, da je lahko res problematičen in da imajo ljudje z njim resne težave, če ga ne omejijo, saj prerase cel vrt. Vsi močno priporočjo zaporo za rizome. Betonski zid bi moral zadoščati magnolija

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. apr 2008 18:35

moja mama ga ima posajenega brez omejitev. ker pa je posajen na trati, ničesar ne ovira. ps. - tiskarske plošče so lahko različnih velikosti. pri nas v studiu mislim, da uporabljajo dve velikosti. klavdija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

9. maj 2008 15:33

Mandelj, če boš kaj ven metala, se priporočam. Je pa bambusov več vrst. Nekateri se agresivno razraščajo z rizomi, drugi pa ne. Vsekakor pa je boljša preventiva, kot kurativa. Sem tudi jaz slišala tisto o bagrih. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti