Mleta pečenka

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

tema odprta - 11. apr 2008 13:07 | ogledi: 6.358 | odgovori: 5

Kuharice in kuharji, prosim za majčken nasvet.

Za jutri pripravljam mleto pečenko v testu. Bolj ko brskam po kulinaričnih forumih, manj vem.

Kako je zdaj prav : - pečenko prej spečem, ohladim in jo nato dam na testo in potem samo še testo popečem,oz

- maso dam na testo in skupaj spečem

Hvala in en lep deževen popoldan želim vse skupaj.

gaja 1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2008 13:24

Testo zaviješ okrog NEPEČENE štruce, če res misliš na MLETO meso. Tako se testo napije sokov, ki se med pečenjem izcejajo, venar napravi luknjo, okrog nje krogec iz testa, da bo šla para ven.

Ne pozabi je zaviti v foilijo, da ne bo testo trdo kot kamen in šele pred koncem razvij in popeči tudi testo.

Imam izkušnje s tem receptom : http://kulinarika.net/recept.asp?ID=11185 .

 

Če pa je testo v kosu, ga prej popečem na vseh straneh in šele potem zavijem v testo. Tudi uporabim alufolijo, odkar imam eno izkušnjo zaradi pozabljivosti.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 11. apr 2008 13:25:19

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

11. apr 2008 13:57

Frina, tole sem imela v mislih ja. Hvala. Misliš, da je listnato testo tudi potrebno zaviti v folijo? gaja 1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2008 14:16

Sem že delala z listnatim testom, pa sem ga tudi zavila v folijo, da je bolj prepojena in prav tako ppred koncem popekla. Tudi pri krušnem testu sem uporabila folijo, za vsak primer.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti