Slovenska obala

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. sep 2010 21:20

Se popolnoma strinjam, a na žalost so table v italijanščini in nekdo, ki jezika ne pozna, se lažje znajde, ne vem, vsekakor je prav , da si popravila in dodala še stran, kar se moram še naučit( sem poizkusila, pa ni ratalo, grem še enkrat brat navodila).

lp

mišzmoke

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. sep 2010 7:32

Na Izliv Soče gremo ponavadi dvakrat na leto.

Super je tam enkrat januarja,ko je tam veliko ptic tudi iz severne Evrope.Si pa vzamemo cel dan,da prepešačimo čisto do izzliva,saj je do tja kar nekaj km.

 

V bolj komercialnem delu parka pa je tudi zanimivo.Sploh za otroke.

Vstopnina ni draga,živalski svet ,predvsem perjadi pa zeloo velik.

 

Sicer pa gremo radi tudi v Škocjanski zatok.

 

 

anaeva

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. sep 2010 10:33

anaeva je napisal/a:

Hvala za še.

Moram reči,da veliko poznam,ampak toliko pa ne.Saj ne vem,ali naj me bo sram ali ne??

 

Ja,Barkolana bo kmalu.Super tudi za brbončice.

Mogoče še tole,če katero bolj zanima tehnika.

V Izoli je pravi zaklad maket železnic,vagončkov,...

Naslova točnega ne vem več,vendar je bil gospod prava enciklopedija znanja in moja moška populacija bi ga poslušala še ure dolgo,...

Prostori,kjer se gospod zbiratelj nahaja pa so nekje v centru Izole pri tržnici sadja in zelenjave.

 

To je Muzej ozkotirne železnice Parenzana.

http://www.slovenia.info/?muzej=1945

Praktično vse o Parenzani pa izveš tule:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Pore%C4%8Danka

 

 

 

anaeva

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 14. 2010 10:34

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. sep 2010 14:56

Barkovljanka (oz. barcolana) bo 10.10.10. ribica

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

14. sep 2010 16:32

Najprej hvala za vse predloge in informacije, na dopustu nama sedaj sigurno ne bo dolgčas . Sem računala na informacije domačinov, te so vedno najboljše. Pod besedo Obala sem pa mislila to, kar je zapisano v Wikipediji: "Slovenska obala, pogosto samo Obala, označuje območje ob slovenski obali Jadranskega morja ter tudi zaledje (Slovenska Istra). Dolga je 43.157 metrov (~ 43 kilometrov)[1] 46,6 km[2] in je najkrajša evropska obala (razen obale Bosne in Hercegovine). Na severu meji na italijansko obalo, na jugu pa z reko Dragonjo na Hrvaško. Obalo oblivajo Koprski, Strunjanski in Piranski zaliv. K obali štejemo običajno še teritorialno morje Republike Slovenije, ki meri nekaj več kot 300 km². Od Kopra do Izole poteka tudi Obalna cesta. Obalo si delijo občine Koper, Izola in Piran. Kraji na obali (od severa proti jugu): Ankaran, Bertoki, Koper, Izola, Jagodje, Dobrava, Strunjan, Piran , Portorož, Lucija, Seča, Parecag, Sečovlje." vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Slovenska_obala Lp Kitanna

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

14. sep 2010 17:04

Aha, pa da še vprašam nekaj kulinaričnega : katero od gostiln/pizzerij še posebej priporočate v tem okolišu? Mogoče tudi kakšno jed, ki jo je vredno poskusiti... Hvala in lp Kitanna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. sep 2010 17:29

Jaz se pri teh stvareh zanašam zlasti na Ilovarjeve (= Mladinin Konzum: vodič po gostilnah in kmetijah, brez milosti, brez protekcije, brez sponzorjev - žal v zadnjih tednih tudi brez nadaljevanj...). Btw, kadar kdo omeni Parenzano, imam nekoliko mravljincev - namreč moj prvi in edini prodor z biciklom na osvobojeno tržaško ozemlje (kolikor je bilo mogoče iti po sledeh Parenzane s kolesom od Lucije do Trsta) se je zgodil pred skoraj natančno devetimi leti, lepega dne v začetku septembra; po slabih štirih urah kolesarjenja (vmes sem se nekajkrat temeljito izgubila, kakor je tudi sicer v moji navadi, mislim, da sem že omenjala, da imam neke vrste geografsko disleksijo) sem si v Trstu malo oddahnila v nekem caffeju v bližini akvarija in se primerno rehidrirala z mešanico cocacole light in limoninega schwepsa (zvarek je moj bratranec genialno poimenoval schwepsola medium). Nato sem se prav počasi in leno vračala ob obali, čez Lazaret, kjer se mi od utrujenosti in vročine ni več dalo kolesariti, tako da sem naložila sebe in bicikel na ladjico Big Red, ki je, kakor se morda kdo še spomni, nekaj let v poletnih sezonah vozila med Portorožem in Ankaranom. Nekje na meji, ura je bila približno štiri popoldne, sem dobila na SMS porezan začetek maila (Simobil je namreč nekaj časa omogočal direktno pošiljanje SMSjev prek poštnih serverjev) od takrat še rezidenta ZDA in uradno še ne mojega najdražjega (čeprav sva ravno tisto poletje stvari zastavila v to smer), ki se je bral nekako kot "Z mano je vse v redu, še vedno pa ni jasno, kaj se je pravzaprav..."; nisem si kaj dosti gnala k srcu, sklenila sem, da bom ob prvi priliki šla do kakega internet caffeja in raziskala, za kaj pravzaprav gre; v lucijskem brlogu sem se stuširala, zvalila v posteljo in zaspala, dokler me ni klicala kolegica, če kaj gledam "to grozo na televiziji". Lepi jesenski dan je bil namreč 11. september leta 2001, in od takrat naprej si ne upam več s kolesom v Trst... lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. sep 2010 19:22

Pred dvemi leti sem preživela en teden v Valdoltri in dobila nekaj informacij o tem delu Slovenije.Ljudje, ki živijo v Kopru, Izoli, Piranu, živijo na Obali in ne na Primorskem.Ne bom analizirala in secirala vsakega kraja, ampak to je že precej udomačen izraz, biti z Obale.To lahko Nola malo razloži.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2010 19:32

proxima je napisal/a:
Lepi jesenski dan je bil namreč 11. september leta 2001, in od takrat naprej si ne upam več s kolesom v Trst...lp, proxima

 

Resno dvomim, da je bila tvoja vožnja s kolesom v Trst vzrok za to grozo, kot imenuješ dogodek, ki se je zgodil tistega dne.

Pa šalo na stran in off topic: Mene je strah pred letenjem kar hitro minil, ker bi sicer samo "visela" doma. Tisti dan smo z ostalimi potniki, leteli iz Amsterdama do Detroita, končali pa v Torontu. Domov prišli pa po 36 urni zamudi in samo zato, ker naju ne zagrabi panika, ko se zgodi kakšno s*anje, ampak raje poiščeva izhod iz težav. Bilo je pa za To pa ja.

Vanja

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. sep 2010 20:26

Pa še malo off topic, pri vas še ne, pri meni se pa že praznuje vrnitev Primorske k matični domovini! In preden zaspim bom poslušala Vstalo Primorsko :) Mateja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti