Pana cotta brez želatine

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 9. apr 2008 17:16 | ogledi: 15.293 | odgovori: 12

Ima kdo recept, da bi res uspela, z jogurtom in smetano? Hvala in lp!

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

9. apr 2008 19:10

Pri nas je jogurtova bomba večkrat , tako da ti jo tudi jaz priporočam. lili_stef

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

9. apr 2008 20:01

to je original panna cotta brez želatine, ma ni jogurta, žal mam samo v it. PANNA COTTA SENZA COLLA DI PESCE 1/2 litro di latte 1/2 litro di panna 120 gr di zucchero 130 gr di miele 255 gr di albumi 18-20 chicchi di caffè 1 stecca di vaniglia 1 pezzetto di scorza di cannella 1 scorza di arancio naturale 1 scorza di limone naturale Mescolare latte,panna ,zucchero,miele,cannella,vaniglia,arancio e limone più i chicchi di caffè e portare ad ebollizione tenendo la fiamma molto moderata e mescolando spesso. Appena giunti a bollore lasciare sobbollire qualche minuto poi spengere e far riposare per 1 ora. Filtrare il composto ed unire agli albumi leggermente sbattuti. Imburrare uno stampo tipo plum-cake o tipo budino scanalato o non, e cuocere a bagnomaria per 1 ora e 40 minuti in forno già caldo a 160°; alla fine del tempo stabilito, lasciare dentro il forno spento e un po" aperto ancora 15-20 minuti. Appena tolto dal forno sembra troppo morbido ma raffreddandosi diventa di consistenza giusta.Lassiare freddare e mettere in frigo. Sfomare da freddo e servire con salse alla frutta,cioccolata o caramello. Si conserva in frigo per diversi giorni; si può congelare senza toglierlo dallo stampo, sigillandolo bene con pellicola e sacchetto esterno.Basterà poi lasciarlo scongelare con calma dentro il frigo. krokodilček

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. apr 2008 20:14

Koliko beljakov je 255 gramov?

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. apr 2008 20:54

Da bo za vse:

 

Panna cotta brez želatine

 

1/2 litra mleka

1/2 litra smetane

120 gr sladkorja

130 gr medu

255 gr beljakov

18-20 gr kavnih zrn

1 strok vanilije

1 košček cimetove skorje

lupina 1 pomaranče

lupina ene limone

 

Mešajte mleko, smetano, sladkor, med, cimet, vanilijo, pomarančo in limono (predpostavljam, da naribano skorjo) in še kavna zrna. Grejte do vrenja na zelo šibkem ognju in pogosto premešajte.

Ko zavre, pustite, da vre kakšno minuto, potem odstavite in pustite, da počiva eno uro.

Precedite zmes in jo dodajte ne preveč trdo stepenim beljakom.

Model za puding, ni pomembno ali takšen z luknjo v sredini ali brez, kuhajte v banjomariji ( model postavite v posodo z vročo vodo) 1 uro in 40 minut v pečici, predhodno ogreti na 160 stopinj. Po tem času ga pustite  v izključeni pečici pri priprtih vratih še 15-20 minut.

Takoj, ko jo vzamete iz pečice bo krema izgledala premehka, vendar se bo med ohlajevanjem primerno strdila.

Pustite, da se ohladi in jo postavite v hladilnik.

Hladno stresite iz modela in postrezite z omakami iz sadja, čokolade ali karamela.

V hladilniku se ohrani nekaj dni; lahko jo zamrznete kar v modelu, dobro jo zatesnite s plastično folijo in dajte še cel model v vrečko. Pred uporabo jo samo počasi odmrznite v hladilniku.

 

 

 

nola

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

9. apr 2008 21:22

Tud meni je na misel prišla jogurtova strjenka, ki jo je naredila fantova mama. Ko sem pregledala sestavine, so čisto podobne kot v receptu, ki ga je že dala gianja. Morem pa rečt da je bilo res ful dobro, ona je še naredila biskvitno podlogo ter nanjo stresla maso (kot v receptu piše, iz cedila). Probaj narediti, tudi če ni to kar iščeš se mi zdi da vam bo teknilo *Alisha*

kozamurnik

sporočila: 2311

10. apr 2008 11:32

1 beljak tehta cca 35 gramov-odvisno od velikosti-torej je 7 beljakov kozamurnik

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

10. apr 2008 12:33

hvala kozamurnik, ker si odgovoril-a namesto mene, ta recept mam ma nisem nikoli delala-ker mi na ta način kuhana smetana ni tako dobra, rajši mam tisto z želatino p.s: tisti, ki ne marate živalske želatine, lahko uporabite rastlinsko-mislim, da je iz alg? nola, hvala za prevod-je bilo prepozno zvečer in se mi ni dalo ;) krokodilček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2008 13:52

Ja, krokodilček, agar agar je ta želatina in se dobi tudi pri nas.  Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti