Rogljički

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

tema odprta - 8. apr 2008 18:07 | ogledi: 8.272 | odgovori: 9

Zanima me če ima kdo recept za francoske rogljičke - crossainte. (mislim, da se uporablja listnato testo). In če lahko dam not orehe ali pa mak?

mogoče poznate tudi kakšne druge recepte za stvari, ki jih lahko kupimo v trgovinah in pekarnah iz vzhajanega listnate testa (kakašni čokoladni navihančki, orehovi žepki,...itd)

hvala. :)

Temo je spremenil(a) *zoja* dne 08. apr 2008 18:25:33

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. apr 2008 18:54

*zoja*, preprosto vtipkanje teh dveh besed: francoski rogljički da tebi en zadetek (meni pa dva).

 

rimljanka - zasebno mnenje

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

8. apr 2008 20:21

Za pripravo teh slastnih piškotov potrebujete popolnoma enake sestavine za testo, kot za navadne piškote. Žepki so polnjeni s skutnim nadevom, kar jih naredi posebej mehke in krhke. Sestavine: 1 kg moke 2 pecilna praška 300 g sladkorja 375 g margarine 2 jajci 1 mala kisla smetana sladkor v prahu za posip Nadev iz skute: 30 g masla eno jajce dve žlici sladkorja 250 g skute žlica medu 2 žlički cimeta Testo pripravimo po istem postopku kot pri navadnih piškotih in ga pustimo počivat. Medtem pripravimo skutni nadev. Maslo stopimo in ga zmešamo z jajcem (polovico jajca raje prihranimo za premaz robov) in sladkorjem. Dodamo skuto, med in cimet in vse skupaj dobro premešamo. Testo na pomokani površini razvaljamo do debeline par milimetrov. S pomočjo širšega kozarca izrežemo iz testa enako široke kroge (odprti rob kozarca potisnemo v testo). V vsak krog damo žličko skutnega nadeva, krog prepognemo in stisnemo s prsti (robove lahko premažete s jajcem, da se bolje primejo), nato pa z vilico dodatno stisnemo robove, da nastane značilni vzorec. Pečemo pri 180°C (ventilatorska peč pri 160°C) približno 15 minut, oziroma toliko časa, da zlato rumeno zapečejo. Pečene piškote potresemo s sladkorjem v prahu. Kot nadev lahko uporabimo tudi marmelado (pazite, da res dobro zatisnete robove, sicer bo marmelada ušla po pekaču), nutello ali nadev iz orehov (recimo kot za potico). ***amy***

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

9. apr 2008 17:18

 To je Recin recept za francoske rogljičke, ki je zame še vedno najboljši, zelo enostaven in zelo dober, vedno uspejo.

1,10 kg moke0,5 lit vode3 dag kvasa2 kom jajca10 dag sladkorja6 dag mleka v prahu2 dag soli8 dag maščobe.Iz sestavin zgnetemo hladno testo (4-6 stopinj). Testo vzhajamo na hladnem. Testo razvaljamo in ga premažemo s 50 dag maščobe, prepognemo, razvaljamo, prepognemo 3x, razvaljamo, prepognemo 4x, razvaljamo in izrežemo trikotnike velikosti 12 cm s stranicami 20 cm, na krajši strani na sredini zarežemo, zavijemo rogljičke tako, da je na vrhu špica testa, rogljičke premažemo z jajčnim premazom, vzhajamo in spečemo pri 190 stopinjah.

 

lp

Marjana

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. apr 2008 21:54

Dalsi, ne se mi smejat. Ampak, kako to misliš, zgnetemo hladno testo?? Mora biti voda tako mrzla?

jasna

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

10. apr 2008 17:25

Vse sestavine so hladne in ne mrzle, tam nekje od 4 - 6 stopinj. Poudarek na hladnem je zaradi tega ker testo vsebuje kvas in je mogoče malo nenavadno zaradi tega. Kar pa se tiče mleka v prahu in vode, sem oboje nadomestila kar z 0,5 l navadnega mleka.  Pri maščobi sem uporabila maslo. Narezala sem ga na polovico razvaljanega testa in prepognila nato pa valjala in prepogibala tako kot je napisano v receptu. Najprej nisem verjela, da mi bodo uspeli, vendar, ko so bili pečeni, sem bila ponosna sama nase, domači pa so bili navdušeni.

Marjana

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

10. apr 2008 17:27

Pozabila sem še pripisati, če je testo hladno se lepo valja in oblikuje, saj potem rogljički tako in tako vzhajajo na toplem.

Marjana

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

11. apr 2008 11:42

A se da kvas prej vzhajat ali ga kar nadrobim zraven vseh sestavin in zamesim? lukaurban Vzhajamo na hladnem? To pomeni da dam testo v hladilnik? Za koliko časa? Sporočilo je spremenil(a) lukaurban dne 11. apr 2008 11:44:10 Sporočilo je spremenil(a) lukaurban dne 11. apr 2008 11:46:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti