Kandirane vijolice

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. apr 2008 20:33

zelo sem pa skeptična glede prekuhavanja cvetov vijolic na 120 stopinj v sladkornem sirupu.

LP

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. apr 2008 20:36

anja27 je napisal/a:

frina, ali imaš v mislih nekaj takega?

Za naročiti na strani http://www.violas.de/openstore.htm  - sicer piše, da so iz Francije. V ponudbi so tudi kandirani listi cvetov vrtnic.

Tudi mene zanima postopek kandiranja, če kdo pozna.

Anja

 

Tako zgledajo tudi  na mojih slikicah.V sozvočju s čokoladno kremo. Tudi piše, da potrebujemo kandirane vijolice. Saj ne, da bi jih naročila, rada bi poskusila, če se to da narediti, ker jih je pač dosti. Košnja pa se bliža.

F r i n a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. apr 2008 22:13

elaphus,

najlepša hvala! Poskusila bom narediti manjšo količino kandiranih vijolic, pa poročam, kako bo izpadlo. Imam namreč recept za ene piškote, ki so okrašeni s temi kandiranimi vijolicami (zato sem takoj vedela, kaj najverjetneje misli frina) in izgledajo zelo fancy.

Zavoljo tistih keksov se bom lotila tega.

LP

Anja

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

9. apr 2008 15:31

V moji knjigi Sladice tokrat malo drugače, sem našla tole. Kandirane vijolice: 200g neškropljenih vijolic 250g sladkorja 1/8l vode 1. Vijolicam previdno odstranimo peclje. 2. V primerno kozico stresemo najprej sladkor, prilijemo vodo, zavremo in kuhamo 5minut. 3. Vijolične cvetove polagamo drugega za drugim v sladkorni sirup in jih kuhamo v njem 1minuto. 4. Kandirane vijolice z vilicami previdno poberemo iz sirupa in jih sušimo na rešetki cca. 24ur. 5. Hranimo jih v dobro zaprtih steklenih posodah. Po istem postopku lahko kandiramo tudi cvetne liste vrtnic. Slike postopka si poglej v albumu. http://www.moj-album.com/uredi/gerna/1166377 LP. gerna

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

9. apr 2008 16:22

Bom še jaz dodala svojo izkušnjo: nisem kandirala vijolic, temveč sem jih sladkorila (s čopičem premazala z beljakom... posula s sladkorjem... sušila..). Poleg vijolic sem enako probala tudi s cvetovi trobentic. Moram povedati, da je to dokaj zamudno delo, ker so cvetovi tako nežni in že ko jih premažeš z beljakom se radi "zlimajo" skupaj oz. nimajo več tako lepe forme cvetka. Potem pa nanje posuješ še sladkor in teža je še večja. Jp, zahteva nekaj vztrajnosti in veliko potrpežljivosti in končni izdelek je lahko prav lep :). Pride zelo lepa dekoracija ne samo za na torte, temveč tudi na kreme in zmiksano sadje. Moje mnenje: lepo, vendar preveč zamudno in me tovrstno delo ne bo več prepričalo, vi pa če želite - probajte Neroli

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. apr 2008 14:19

Neroli, a bi šlo mogoče tudi s suhimi cvetki? Da jih najprej sprešaš med papirjem, pa potem sladkoriš? Mogoče bi šlo lažje mazat...

čoko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2008 17:31

Evo, naše vijolice so odcvetele. Nadaljujemo naslednje leto. Hvala vsem za pomoč, sem se pa odločila, da bom poskusila obe možnosti, kandiranje in sladkorjenje.

F r i n a

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. apr 2008 18:08

ma kako odcvetele,pri nas še začele niso,... anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti