Vetrovka

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

tema odprta - 8. apr 2008 11:21 | ogledi: 3.612 | odgovori: 34

Vem da tale tema absolutno ne paše na kulinariko ampak upam da mi boste vseeno pomagale/li z nasveti. Lepo prosim ker sem čisto obupana!!!!

Že pred nekaj časa sem kupila vetrovko trespass in ker mi ni nihče povedal da se ne sme sem jo pač normalno oprala in dodala mehčalec.Nakar sem ugotovila da vetrovka ne "diha", da sem čisto mokra pod njo....Skratka obup in totalno razočaranje nad tako "super" firmo kot so mi govorili za Trespass. In potem mi nekdo pove da ne bi smela prati z mehčalcem ker to baje uniči neki premaz na vetrovki in da zato sedaj ne diha.

In zdaj mi prosim povejte, ali sem res totalno uničila vetrovko ali se da še kako pomagati da bi jo spravila v prvotno stanje?

Lepo prosim za vaše nasvete!!!!

kokos

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

8. apr 2008 12:05

No, to pa tud mene zanima. Pod vetrovko te znamke sem popolnoma mokra, tako da se zdaj raje pustim namočit od dežja, kot od švica. Jaz pa sem mislila, da pač za to ceno ne more biti boljša - pred dvema letoma sem dala zanjo okrog 11000 sit. lp menci

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. apr 2008 12:07

Kaj pa če bi vprašala v kakšni čistilnici? Jaz sicer ne vem ali je to z mehčalcem res. Povprašaj. Ponavadi se tudi kupijo neke tekočine za pranje takih hi-tech, nepremočljivih,.. etc. materialov. Jaz imam tako za pranje gore-tex bunde. Jelenckova

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

8. apr 2008 12:34

Jaz sem nekje dobila informacijo, da se smučarskih hlač in jakne ne sme prati z mehčalcem in tudi v sušilcu naj ji ne bi sušili, to naj bi veljalo tudi za vetrovke, vendar tudi jaz nimam pojma zakaj, me pa zelo zanima. Iz previdnosti te stvari raje perem brez mehčalca in sušim na zraku. Adrijanam

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

8. apr 2008 12:40

Lep pozdrav Tudi sama imam omenjeno vetrovko samo s to razliko, da je to čisto običajna vetrovka (brez gore-tex membrane), ki jo normalno perem in uporabljam tudi mehčalec. Je pa pač takšne vrste, da se pod njo "švica", in ne diha kar nazorno pove tudi cena, (polna cena mislim, da je bila okrog 40€, nato pa znižana na 20€, tako, da o kaki extra kvaliteti ni govoriti). Primerna le za tja, kjer ne boste "švicali". Za hribe , hojo pa uporabljam gore-tex vetrovko, katera pa se obvezno pere z praškom, ki se ga kupi (v Iglu-ju, Promontani...) in že vsebuje čistilo ter impregnacijsko sredstvo, da ne prepušča vode seveda brez mehčalca (mehčalec poškoduje sestavo vetrovke, da izgubi svoj namen). Cena pa je kar nekajkrat višja od Tresspassove.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. apr 2008 12:43

Kokos, pred tem je dihala? Koliko pa je stala ta vetrovka? Kajti kot je Menci napisala za nižji cenovni razred ne moreš pričakovati nič boljšega. K

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. apr 2008 12:49

Tole je bolj stvar za kemike, vendar laično ocenjujem, da mehčalec najbrž ne zapre por za dihanje in bi prej verjela, da zdaj ni impregnacije. In bi bilo ravno nasprotno, zdaj bi sploh ne tesnila.

Imam bundo od iste firme, ki je bila ogabno draga, ki ravno tako ne diha. Prepiha pa res ne. Ista zgodba je s športno bundo firme Sportalm, Kuezbuhl. Pred pranjem in mehčanejm je stanje isto kot zdaj.

Kaj piše pa na dekleraciji ?

F r i n a

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. apr 2008 13:02

Sicer jaz ne uporabljam mehčalca, ker ga ne smem, sem ga pa pred mnogimi leti. Imam vpršanje, zakaj  uporabljate mehčalca, če operete vetrovko? Kakšenga materiala pa je?Ali se ne uporablja zato, da mehča? Denimo volno...

 

lp

Anamarija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. apr 2008 13:14

Če smem primaknit lonček - ravno nameravam kupiti eno dobro vetrovko, pod katero se res ne bi znojila, bi me pa ščitila pred vetrom in vlago - kaj mi priporočate? Ne bi rada doživela podobnega razočaranja kot nekatere zgoraj. Lisa

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

8. apr 2008 13:20

Karmina, ne vem če je pred pranjem dihala ker je nisem prej nosila, ker vsako stvar najprej operem preden jo nosim. Ni bila ravno poceni samo se pa ne spomnik koliko je stala! kokos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti