Vetrovka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. apr 2008 13:26

frina je napisal/a:

Tole je bolj stvar za kemike, vendar laično ocenjujem, da mehčalec najbrž ne zapre por za dihanje in bi prej verjela, da zdaj ni impregnacije.

F r i n a
Meščalec dejansko zapre pore, razna športna oprema (npr. tekaška) napravljena iz "dihajočih" materialov se tudi ne sme prati v meščalcu. K

cc  

član od: 26.3.2008

sporočila: 50

8. apr 2008 13:32

Kolikor jaz vem se te stvari ne smejo prati z mehčalcem.Sem bila prisotna pri reklamaciji bunde Millet (uničena zunaja stran) cena cca 100.000,00 takratnih sit.Kupec seveda zelo razburjen, nato sta prišla do zaključka, da je prano z mehčalcem. cc

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

8. apr 2008 13:36

Tudi jaz ne smem prat moževih jop, ki so kupljene v Anapurni, kjer se nakupuje alpinistična oprema. Ne vem, kako se že reče "sposobnosti" tkanine, da je ne prepiha veter, pozabila... Se pa uniči z mehčalcem, taka navodila je mož tam dobil. Zato vedno hodi za mano, ko dajem prat, da naj pazim, da ne dodam kaj. juma

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. apr 2008 14:01

Tudi jaz imam eno tako jakno, ki sem jo "uničila" z mehčalcem! Vem, da npr v Iglu sportu to prodajalci ( ki se precej bolj spoznajo, ker so sami v glavnem alpinisti.) povedo, a v Hervisu pač ne. Zraven sem dobila celo knjižico, skoraj knjigo o kvaliteti kupljene jakne a prav zares se ne spomnim, da bi kje pisalo, da ne smem prati z mehčalcem! Morda kje zelo na drobno. Mene sicer toliko ne moti, se pač vsakič takoj preoblečem, a jakna je dejansko čisto premočena! Mehčalec pa uporabim le zaradi tega, ker jo včasih pač perem z drugimi puloverji, za katere uporabljam mehčalec...mi pa na kraj pameti ni padlo, da bi bil kriv mehčalec! Ampak zna biti, da bi morala uporabiti tudi druga pralna sredstva in ne gel Ariel. gotovo bi bilo bolje le pralni oreški, kar tudi sicer občasno uporabljam.

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

8. apr 2008 14:03

Lisa, res dobro vetrovko boš kupila v različnih trgovinah, kjer prodajajo alpinistično, hribovsko, plezalno opremo. Da ne prepiha obvezno windstoper ( na izbiro soft shell tanjša ali debelejša različica odvisno v katerem letnem času jo potrebuješ) cena pa tam od 150€ naprej ( Vrh je v tem cenejši od Promontane, Koale, Iglu-ja, Anapurna...) Anorak za v dež obvezno z gore-tex membrano , cena pa spet odvisna od kvalitete in se gibljejo spet od 200€ naprej (v prej omenjenih trgovinah). Razni Hervisi, Intersporti in njim podobne trgovine (trgovci niso tam ravno dobri svetovalci , pa tudi zelo malo artiklov imajo v ponudbi) zato ti jih ne priporočam. V pomoč in lažjo odločitev si naroči razne kataloge (Iglu, Promontana, si oglej njihove spletne strani, kjer je tudi opis posameznega artikla tako namen, kot vzdrževanje) Pri vseh teh pa je prepovedana uporaba mehčalca,( hlače iz shellarja se vam bodo nenormalno raztegnile, anoraki pa zgubijo svoj namen) lp

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. apr 2008 22:10

Trespass jakna najbrž že prej ni dihala, v Hervisu boš težko našla kaj kvalitetnega, vsaj po mojih izkušnjah..

 

Sama imam "windstopper" od Icepeaka, stal je okrog 60 EUR in je fantastičen! Za tek na smučeh, običajen tek, sprehode, za v hribe... Diha, ne prepiha, pa lep čas ne premoči. Vsekakor priporočam!

jasna

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. apr 2008 22:34

Trespass zna imeti relativno visoke cene za navadne smrtnike a je žal obupne kvalitete, vsaj moje, fantove in prijateljičine izkušnje so takšne. Bunda, ki ni bila poceni se je kar razpadala, koščki so ostajali v rokah, enako fantova, prijateljici pa so se njihove hlače raztrgale na smučanju med nogami pri čisto nedolžnem padcu. To je bilo smeha in zadrege. Vsekakor v bodoče ne priporočam te blagovne znamke. Bunde, ki sem jih kupila za 4 x manj denarja so kvalitetnejše in toplejše. Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 08. apr 2008 22:36:15

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. apr 2008 23:53

Huh, sem pa izvedela nekaj novega. Sama sem le rekreativec, večinoma imam oblačila od znamke Mt Kinley in sem zelo zaadovoljna. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. apr 2008 6:05

Lisa, če hočeš res dobro jakno, naredi, kot je napisala marika4. Tam je tudi moja hči kupila jakno, tako bolj za tek in kolesarjenje. Stala je s popustom 180€. Je pa krasna, veter ne prepiha in diha, tako da se spodaj nič ne spotiš. Raje daj malo več in v dobri trgovini, kot pa za malo denarja to s.....kjer se nenormalno spotiš. Pa tudi dalj časa jo boš imela, verjemi.

Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2008 7:34

Tudi v Hervisu prodajajo kar nekatere znamke, ki se jih dobi v Igluju, Anapurni, tako da ni treba takoj leteti v le te trgovine, je pa res, da ti tam nihče ne pove, kako zadeve vzdrževati. Zato so pa listki zraven, katere jaz vedno preberem in imam doma sharnjene kar v škatli, ker zdaj imam pa že kar nekaj teh bolj občutljivih jaken, švic majc... Trenutno sem na lovu za windstopperjem za na kolo, ker pač običajen ni ranvo najbolj primeren, je preveč glomazen.

Drugače pa imam windstopper iz MayaMaya, znamka, ki jo moj kolega alpinist vztrajno šimfa, njegov problem, imam ga že 5 let, pa je še vedno kot nov. kar se pa gore-texovih vetrovk tiče, se splača kupiti packlite varianto, ker se jo da zložiti praktično tako na majhno kot običajen anorak. In tega imam ravno tako iz MayaMaya trgovine, tudi brez pripomb. Potem imam pa še za običajne sprehode po vetru čisto navaden windstopper iz Hervisa, Kilimanjaro ali kakorkoli se že imenuje njihova znamka.

Znamko pač poglej potem, ko boš konkretno naštudirala, za kaj boš stvari rabila, moje mnenje. Za v gore imam ene zadeve, za po kuclih pa druge.

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti