Zlata tičino masa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2008 19:11

Odlično, odličn. Pa ne bit tako samokritična. Avtomobilček je mega MM

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

12. maj 2008 20:23

SrnaAvto da oadeš dol.kar zapeljala bi ga v garažo.ČESTITAM Nam zaupaš postopek in recept anemona

deanna  

član od: 12.2.2008

sporočila: 49

13. maj 2008 7:38

Pozdravljene, po vseh umetninah, ki jih objavljate na kulinarki, sem se končno tudi jaz odločila da poskusim okrasit torto s tičino maso. Kar nekaj forumov je odprtih na to temo in če sem razumela prav lahko kupim to maso v Pekarni Vrhnika ( Brnčičeva , Lj.) , kupi se lahko samo večja količina (10kg?), tam se dobijo tudi barve, modelčki... Imam prav? Ker je količina absolutno prevelika za mojo "porabo" me zanima ali si katera od Vas želi razdeliti maso? Nameravam iti jutri v Lj in jo kupiti. Sem pa iz okolice Celja, tako da jo lahko na tej relaciji tudi dostavim. Zainteresirane? Pozdravček, deanna

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

13. maj 2008 8:15

Anemona. Z izdelavo avtomobila sploh nisem kaj komplicirala. Spekla sem 6 ali 7 biskvitov v velikem pekaču. Recept za biskvit je bil BISKVIT; KI NIKOLI NE PADE DOL. Vmes sem jo namazala z alpsko smetano, okoli 2 litra, saj jo imamo mi najraje. Potem sem pa tičino maso zelo na veliko razvaljala(prej sem jo seveda še obarvala), in jo v enem kocu prenesla na torto. Okna in gume sem delala tako, da sem iz biskvita izrezala krog, ga oblekla v tičino maso gor pa zalepila skenirano gumo, ki sem jo ovarila v folijo. Enako tudi okno. SRNA

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

13. maj 2008 15:31

SrnaOprosti, ampak nism še osvojila te terminologije.MI lahko razložiš:skenirano gumo........foljo.hvala Vmoji družini prevladujejo fantje zato bi se tudi sama rada lotila tega podviga. Mogoče pa bo podobno avtu anemona

lejci84  

član od: 10.8.2008

sporočila: 2

10. avg 2008 21:29

živjo vsem skupaj jaz sem čisto nova tem forumu in najbrž bom imela kar veliko vprašanj. jaz že kar nekaj časa pečem torte ampak še nikoli nisem pekla iz tičino mase. zelo rada bi se naučila še tega. a mi lahko katera prosim opiše postopek: se že vnaprej zahvaljujem. lejci84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti