Prvo obhajilo

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 7. apr 2008 18:17 | ogledi: 15.434 | odgovori: 38

Sodelavkina hčera gre letos k prvem obhajilu.Prosila me je,da ji svetujem kaj bi spekla.Nekaj receptov sem ji že predlagala:huzarski poljubčki,jagode,krhki rogljiči,rafaelo rezine.Želela bi ji še kaj predlagati pa vas prosim za kakšno idejo.Mislim,da bo s pomočjo staršev organizirala kosilo v eni gostilni.Ženska je samohranilka.Nekaj pa ji bom spekla jaz.

chappy

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. apr 2008 18:56

Konec meseca bomo imeli prvo obhajilo tudi pri nas. Spekla bom nekaj vrst piškotov: preproste piškote, orehove rogličke, skutine blazinice, mehke cimetove kekse in huzarske krapke ter čokoladno orehove lunice. Zraven pa še sadne košarice, išlerje in čokoladni kolač.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. apr 2008 7:28

mi smo to imeli lani,od vseh stvari je še najbolj šla v slast sadna košara oziroma sadje v izdolbeni lubenici in pa sadna torta.Imeli smo piknik in ob vsem mesu je sadni okus malo stopil vso tisto maščobo,. Za v gostilno pa kakšne jagode,breskvice,mogoče roladice,... Meni je zelo všeč izbrano praznično pecivo iz baze. anaeva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. apr 2008 9:37

Že nekajkrat sem bila povabljena na gostijo po obhajilu ali birmi pri žlahti. Ponavadi je bilo vsega preveč in gostiteljice so nam potem še za domov delile cele krožnike peciva, ki ne stoji dolgo - tako s smetano, jajčno kremo.... Saj veš, vsi imamo radi lepo obložene mize, ampak po obilnem kosilu dosti več kot košček, dva, peciva na moremo pojesti....potem pa nam je žal, da smo toooliko napekli. Sploh, ker to pomeni tudi določen strošek... Opazila sem, da gre (po vsej ostali pijači in jedači) še najbolj v promet torta ali pa domiselno okrašen sladoled (to ljubijo otroci), sicer pa je vmesno sladkanje bolje, da se odločiš za pecivo (oziroma piškote), ki ga ni nujno porabiti v dveh, treh dneh (če seveda ostane). Poglej, tu je dosti dobrih idej: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6584 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9519 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9355 Veliko ustvarjalnih užitkov vama želim! mamaF - Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. apr 2008 10:48

Se strinjam z MamoF. Drobnega peciva za take priložnosti ne bi delala - preveč matranja, naredila bi le večjo torto, oblekla v tičino in primerno okrasila (veliko slik je na netu za ideje). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

8. apr 2008 10:58

Tudi jaz imam podoben problem, obhajilo namrec, kjer bom glavna kuharica in pekarica. Pecivo mi ne dela tezav, problem pa nastane pri okrasevanju torte; nujno bi rabila nekoga, ki bi me naucil, kako se okrasi torto s ticino maso. Poznate morda kak tecaj, kjer bi se lahko tega naucila. LP in hvala ribica

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

8. apr 2008 11:59

predlagam:valove Donave(org.Dunavski valovi),oreščki,madjarica,išlerji,linške,rafaelo,rumove kroglice. senka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. apr 2008 12:03

Ribica, zanekrat ni več tečajev. Tu smo že toliko o tem spregovorile, malo pobrskaj po temah, forumih...pa pluskoti ti bodo kakšen link pripopali. Sicer ti pa lahko na kratko sama razložim. Tičino maso lepo imej nekaj časa na sobni temperaturi, da ne bo pretrda in se bo lepo oblikovala, kot plastelin. Nato jo daj na na neko podlago, posuto s škrobom ali sladkorjem v prahu, najbolje na silikonsko, če nimaš, lahko tudi na peki papir. To pa zato, da jo boš lahko s to podlogo prenesla v enem kosu na torto, to ti bo vse skupaj zelo olajšalo, ker moraš torto prekriti res v enem kosu. Poskrbi, da bo tičine dovolj za celo torto. Če boš barvala tičino, sledi gnetenje barve v maso (lahko barvo v prahu ali tubicah). Lepo si daj gor tanjše rokavice (tiste medicinske recimo, se dobijo..) in vmesi barvo v tičino. Če ne boš toliko gnetla, boš dobila lepo marmorirano barvo, če hočeš pa enotno barvo, gneti dlje. Pri gnetenju uporabi tudi sladkor v prahu, da ne bo vse tako "pacasto". Torto moraš premazati z masleno kremo okoli in okoli, ker smetanasti nadev tičino topi. Masleno kremo narediš po receptu pol masla/pol sladkorja v prahu, odvisno pač od velikosti torte. Torto pa lahko obliješ tudi s čokoladnim oblivom in pustiš, da se strdi. Šele nato jo lahko obložiš s tičino. Sledi valjanje na željeno velikost, isto na posladkani ali poškrobljeni podlagi. Spet je najboljši silikon. Ko razvaljaš na določeno velikost, enostavno dvigneš podlogo in tičino z njo vred preneseš na torto. Potem sledi glajenje in obrezovanje tičine, da pride vse lepo in prav. Okraski so potem še zadnja faza, tu daš domišljiji prosto pot, vrtnice, škrniclji, listki, izrezovanje z modelčki...druge figurice, za ideje lahko pobrskaš po internetu, je morje tega. Če te še kaj zanima vprašaj, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

8. apr 2008 13:37

Tudi jaz imam podoben problem. Moj sin gre  tudi letos maja k pvemu obhajili. In ne vem kaj naj pripravim za koslilo in kakšno naj bo pecivo.Kaj se za tako priložnost pripavi in kakšno mora biti pecivo. Gledo torte pa ni težav jo bomo naročili v Kranju v slaščičarni.

kf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti