Okrasitev torte s čipkami

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. apr 2008 21:13

Ja, unicorn, take izrezovalce sem videla na Brnčičevi, menda je to to. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. apr 2008 21:15:07

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

7. apr 2008 21:51

Lepo vas prosim, no. Če na svetu ne bo večjega greha, bo svet zelo lep. In kaj naj bi se točno zgodilo s čipko, ki jo narahlo povaljaš lčez tičino? Kleklane res še nisem, druge so pa ponosno preživele - poplave npr. niso. unicorn

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. apr 2008 22:28

Da ne bom taglavna ki temu strogo nasprotuje vprašaj šekako idrijsko klekljarico,ki tudi živi od klekljanja, pa naj ti ona pove mnenje, če meni ne verjameš- Naj ti pa povem, da se čipka v tičini masi skoraj nebi videla, poleg tega bi jo lahko po mojem vrgla proč. Tista sladka zadeva ki se zažre med tanke nitiostane v njej, jo potem z likanjem še prav lepo zažgeš notri in čipka je skropucalo. Glede na to, da njena mama kleklja pa malo dvomim, da bi bila vesela, če bi njena hči naredila kaj takega glede na to da ve, koliko dela je s čipko. Že lani sem želela organizirat brezplačni tečaj klekljanja, da bi se malo spoznale s to umetnostjo, pa nam čas nekako ni bil naklonjen. Upam, da letos uspe in če, si vljudno vabljena da vsaj probaš. Mogoče me boš potem kaj bolj razumela. lp Vesna

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

7. apr 2008 22:37

Reca, kot že rečeno - kleklane čipke še nisem uporabila. Sem pa druge, pa sem jim ni poznalo čisto nič. Tičina ni tako "pocasta", da bi se lepila - včasih imaš prej problem kaj nalepiti nanjo, tako suha postane zgornja plast. Česa bo mama vesela je na meni in na tebi, da samo ugibava. Vsekakor pa je moja mama (hvala mami! ) vesela prav vsakega truda, ki ga vložim v kaj, kar izdelam zanjo. Pa da ne govorimo, kolikokrat je kaj celo romalo v smeti, ali pa bilo deležnih kislih, spodbudnih nasmeškov, ko sem se učila kuhati, peči, šivati (kar še danes ne znam), etc. Greh nad grehi so zame drugačne stvari. O katerih ne bi. Je pa npr. že majcen grehec po mojih merilih to, da na forumu mlada mamica prosi za kakšno podarjeno obleko, igračo, ...pa odgovorim samo jaz. Sicer pa je to moj sistem vrednot, ki ga ne mislim vsiljevati komurkoli. Vse, kar zahteva veliko truda, je vredno vsega spoštovanja. Pa naj bodo stvari minljive, kot so mandale, torte,.., ali pa bolj trajne, kot so slike, čipke,... Na vabilo pa se bom vsekakor odzvala in se ti vljudno zahvaljujem, samo povabi me. Lp, unicorn

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. apr 2008 22:53

sak ima svoje mnenje in to nas dela drugačne. Ko sem se pred davnimi leti učila te umetnosti je moja mentorica doživela živčni zlom, če je poleg klekljarskih potrebščin zagledala v bližini kakršno koli stvar, ki je imela sledi hrane ali pijače. Čipko nas je naučila spoštovat in predno smo se lotile dela je sledil poetopek kot bi se pripravljale na kirurški poseg. Vse, ki imamo spričevalo z njenim podpisom nekaj veljamo. To kar me je naučila spoštujem še danes in to prenašam na mlajše rodove. To ni šivanje, kvačkanje ali pletenje, to je nekaj drugega. Sicer pa vljudno vabljena, obvestilo sledi v začetku poletja. lp Vesna lp Vesna

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

7. apr 2008 23:03

Hvala, Reca, upam, da ne bo poleti, ker sem takrat na žalost odsotna dva meseca. Kadarkoli drugič pa z veseljem, kot že rečeno. Lepo se mi zdi, da spoštuješ svojo mentorico. Še posebej zato, ker se mi zdi, da nam resno primanjkuje spoštovanja in občutka za čast (tujo, predvsem pa svojo) v vsakdanjem občevanju. Torej ti, v tem primeru, kapo dol. Klekljane čipke in mojstrice, ki se s tem ukvarjajo poklicno ali laično, so vredne vsega spoštovanja. Kot so spoštovanja vredne tudi krasno, ročno izdelane obleke, prečudoviti kvačkani motivi, prekrasen pleten pulover. In lepo okrašena torta. Važno je samo, da spoštujemo trud drug drugega. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 07. apr 2008 23:18:57

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

8. apr 2008 8:41

Prosim ne se kregat. čipka je tudi meni predragocena, da bi jo vtiskala v tičino. Me pa res zanima ali se da med beljak in mleti sladkor (sestavini za royal icing) kakšno stvar, da bi ta zmes ostala kompaktna ampak ne lomljiva. slavcek

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

8. apr 2008 10:09

Reca je napisal/a:
O-O je napisal/a:
Morda takole: - Tičino maso razvaljaš. - preko njega narahlo "povaljaš" - vtisneš sklekljan prtiček ali del prtička. - izrežeš vzorec z ostrim nožem in postaviš na torto, na obod, ali kamorkoli pač želiš. Za osnovno prekrivanje torte vzameš obarvano tičino maso, tisti tel v katerega vtisneš sklekljan vzorec, pa naj bo bel. Sklekljan prtiček pa na koncu opereš, da bo še uporaben za običajen okras :) O-O
Do semle sem prebrala in me je skoraj kap. Ta predlog.................................... Si morda kdaj probala kaj sklekljat? To je za moje pojme greh nad grehi in neopravičeno dejanje. In moj predlog: pojdi v kako fotokopirnico in prefotokopiraj kako mamino čipko ali papirc. Glede na to da mama kleklja jih ima najbrž veliko in enega za eno dopoldne gotovo ne bo pogrešala. Skratka prefotkaj ali pa poskeniraj, računalniško obdelaj zadevo in jo daj sprintat v Pekarni Vrhnika na tiso jedilno reč, ki jo potem položiš na torto. Ker ne vem koliko si doma v teh zadevah ti ne bom na dolgo in široko razkladala. Če rabiš pomoč ali nasvet glede čipk pa mi mirno piši na ZP in rada ti bom pomagala. lp Vesna
Brez skrbi Reca ne boš verjela ampak sem probala klekljat in točno vem koliko truda je vloženo. Pa tudi imam v posesti zelo stare čipke, ki so preživele še kaj hujšega. Klekljana čipka je iz kvalitetnega bombaža in je sladkor in voda ne bosta uničila. Sem pa dala to kot eno izmed možnosti, nikakor ne zapoved, če se komu to zdi grešno dejanje, naj ravna v skladu s svojo vestjo. O-O

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. apr 2008 10:22

nisem sla pogledat vseh slik z linka ki jih je katka dala, v oci mi je padla predvsem ena. Ta je na strani: http://thepartyworks.com/article.php/articles_id/523 kjer so tudi navodila. Ce jih na kratko povzamem gre takole: torto obleces v obarvano ticino maso. Belo maso tanko razvaljas in narezes na ozke trakove (verjetno najlepse z aparatom za nudeljne), oblikujes v cipkasti vzorec na torti, vmesne prostorcke pa izpopolnis z masleno kremo (nabrizgas tanke vzorcke). Meni izgleda zelo lepo. LP, R.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

8. apr 2008 10:36

slavcek je napisal/a:
Prosim ne se kregat. čipka je tudi meni predragocena, da bi jo vtiskala v tičino. Me pa res zanima ali se da med beljak in mleti sladkor (sestavini za royal icing) kakšno stvar, da bi ta zmes ostala kompaktna ampak ne lomljiva. slavcek
Notri daj še vinski kamen - včasih so ga imeli v DM - naravni pecilni prašek. To da malce več prožnosti. Vse ostale zadeve je treba naročiti preko neta in so precej drage. Drugače pa se RI vedno drobi pri rezanju, karkoli boš vmešala. unicorn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti