Koruzni kruh iz kruhomata - težava

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. apr 2008 16:08

Moj preverjen recept je bil, dokler sem pekla v kruhomatu takle: 330 mll tekočine na pol kg moke. Ne glede na to, kaj je bila to zaena tekočina, nikoli je nisem dala več. Kar se tiče moke pa takole, 40 dag je bilo bele tip 500, 10 dag pa koruzne, ajdove, ržene...... Belo lahko zamenjaš za krušno, a bo kruh temnejši, kar je jasno. Jaz bi na tvojem mestu prvič probala z mešanico bele in koruzne, potem pa ko vidiš če ti odgovarja, probaš druge variacije na temo. Tudi semen in podobnih zadev nebi dodajala, da nebi slučajno šlo preveč v smeti. Pa še to, daj obvezno na hitri program in ne pozabi dat na to količino kake 3 dag kvasa in žličko soli. Sladkorja jaz v kruh nikoli ne dam. Ta kruh zagotovo uspe, samo malo dvomim, da mi boš verjela, saj ti tako ali tako vse zagotavljamo uspeh. Probaj no, boš vidla da rata. lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. apr 2008 23:59

Lukaurban, ponavljam, naredi isti kruh iz baze, kot ga delaš v pečici (s polento), meni lepo uspe. Mogoče sem te narobe razumela, če si to že poskusila. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

elchy  

član od: 7.6.2008

sporočila: 5

12. sep 2008 13:33

Tudi sama imam probleme s peko koruznega kruha. Prvič je prišel preveč zbit. Sem ugotovila, da je bila napaka to, da sem zmešala sol in kvas skupaj. Tokrat sem dala pšenično moko tip 400, dala sem več bele moke kot koruzne in ločila sem sol in kvas. Kruh je zelo lepo vzhajal, potem pa ko se je začel pečt, je padel skup. Bom sedaj poskusila dati malo manj kvasa, ker kruh je drugače zelo dober. Pekla sem na normalnem programu iz 500g moke in 300ml vode. elchy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2008 14:04

Če daš 100g koruzne moke in 400 g krušne, lahko pečeš normalno, na normalnem programu in ne poparjaš. Če delaš bolj koruznega, rajši popari prej: koruzno moko vsuj v kruhomat, zalij s kropom in pomešaj, da se vsa razmoči. Nato dolij še toliko vode, kolikor je pač rabiš v receptu in daj čez krušno moko, kvas, sol in sladkor ali med (meni med zelo lepo paše v koruzni kruh). Pa peci na programu za polnozrnat kruh. Kvasa je hitro preveč, jaz dajem 8 g na pol kile moke in nič več, tekočina je malo odvisna od tvoje moke. Dober je tudi kruh, v katerega daš še kako žlico koruznega zdroba. Veri

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

14. sep 2008 17:05

Moj koruzni kruhek iz novega kruhomata se ravno peče.Po izgledu sodeč bo vredu,ta prvič pa ni uspel pa sem delala po receptu ki je priložen aparatu. chappy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2008 21:53

Meni po receptih iz kruhomata tudi ni uspelo, imajo vsi po vrsti čisto preveč kvasa in dostikrat tudi preveč tekočine. Veri

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

16. sep 2008 11:17

Pri mojem aparatu ne uspe nobena vrsta kruha razen normalni bel kruh.Zdaj bom poskusila s temi recepti,ki sem jih prebrala tule. Tista navodila so tako smešno napisana,da nič ne razumeš,pa še kakšna tuja je vmes... petardica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. sep 2008 11:21

Petardica, probaj še druge recepte, nekaj jih je še v bazi in se drži predpisane količine kvasa (tiste zmanjšane pri mojih receptih). Moraš dobit malo občutka za tale kruhomat, potem pa gre, boš videla! Veri

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

11. okt 2008 8:13

petardica kakšen kruhomat pa imaš? Jaz sem dobila za darilo de Longhi mašinco, ki je sicer še v fazi preiskušanja... včeraj sem spekla navaden bel kruh, zdaj pa se dom lotila tega koruznega, upam da uspe mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti