Koruzni kruh iz kruhomata - težava

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

tema odprta - 7. apr 2008 13:38 | ogledi: 7.355 | odgovori: 19

Običajno pečem koruzni kruh v pečici, zdaj sem se pa odločila da ga spečem v kruhomatu. Že dve peki sta romali v smeti, ker enostavno ne rata. Mešala sem 350g koruzne moke, 250 g krušne moke (tip 850), 2 dcl vode, 2dcl mleka in žlico olja, dodala sem suh kvas, pekla na programu normal (Clatronic). Kruh je zbit in je že romal med suh kruh. Včeraj sem naredila podobno mešanico samo da sem dala samo vodo (nič mleka) in pekla na hitrem programu. Z drugimi vrstami kruha ni nekih posebnih težav, koruzni pa NE RATA !!!! Na pomoč !!!

lukaurban

Temo je spremenil(a) lukaurban dne 07. apr 2008 13:39:34

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. apr 2008 13:45

Koruzno moko moraš prej namočiti oz. popariti... Lahko pa delaš tudi s instant polento, ki jo skuhaš že prej, pride super. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. apr 2008 13:47:13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2008 13:55

MOja izkušnj kaže, da je 1/3 koruzne moke v priomerjavi z belo več kot dovolj. Mojaprvi poskus se je namreč tudi končal kot tvoj, s kruhom bi lahko komu glavo razbilo. Ko pa sem nekje prebrala, da je 1/3 koruzne moke zgornja meja, pa ni več težav. Moke prej nič ne poparim, kar tako iz vrečke jo dam v kruhomat, dodam še dve žlici koruznega zdroba, v vodo pa nekaj žlic olja. Ko so vse sestavine v posodi, vključim na program basic in kruh je vedno zelo dober. Mehak in okusen. O tem parjenju krouzne moke sem že poslušala, ampka ne vem, zakaj bi to bilo potrebno. Jaz moke ne poparim in ni nobenih problemov. Mamamia mamamia

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

7. apr 2008 14:00

Ko ga pečem v pečici ga delam s polento in sicer uporabim tale http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5228 recept in kruh je super. Ne vem pa kako naj zmešam sestavine, da bo prišel tudi iz kruhomata tako slasten koruzni kruh. lukaurban

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

7. apr 2008 14:02

mamamia, mi lahko mogoče količinsko napišeš koliko česa daš v aparat. lukaurban

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2008 14:11

Dam 150 g koruzne moke, dve žlici koruznega zdroba in 450 g bele moke, žličko sladkorja, 1 vrečko in pol suhega kvasa, kavno žličko soli, tri dl vode in 1,5 dl mleka (oboje mlačno), tri žlice belega olja ali dve zravnani jedilni žlici zmehčanega masla, včasih dodam še strta bučna semena. Dam na basic (drugega programa sploh ne uporabljam, ne glede na vrsto kruha) in čez tri ure je topel koruzni kruh pečen. Do teh količin sem se nekako prebila sama, ko sem delala po nekaterih receptih rezultat ni bil najboljši. Verjetno je malo odvisno od vrste moke, roke kuharice in tudi od aparata. Če boš delala po zgoraj omenjenem receptu, poročaj, kako se je izšlo. Pozdrav, Mamamia mamamia

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

7. apr 2008 14:23

Lukaurban, mogoče je bil vzrok tudi v krušni moki. Jaz bi raje uporabila belo. Razmerje pa naj bo le večje med belo in koruzno. Recept mamamie se mi zdi kar dober. Pa naj ti uspe. oliva

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

7. apr 2008 14:54

Tako, sestavine so že v aparatu. Delala po gornjih navodilih samo 450g bele moke sem razdelila na 200g krušne moke (tip 850) in 250 navadne bele moke (tip 500), ker mi je zmanjkalo navadne bele moke. Mislim, da glede tega ne bi smelo biti težav. Poročam ! lukaurban

lukaurban  

član od: 24.11.2006

sporočila: 104

8. apr 2008 13:51

Ni uspelo, bilo je sicer boljše kot moji prejšnji poskusi, vendar še vedno preveč zbito. Med peko se dvignil (sem spremljala skozi okenček) potem pa cca 20 min pred koncem je v sredini začel lezit skupaj in takšen potem ostal do konca. Mislite, da je bilo preveč tekočine? Pekla sem na programu normal in je bila tudi skorja kar precej trda. Zgleda da mi ni usojen tale koruzni kruh. Ampak še nisem vrgla puške v koruzo. lukaurban

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

8. apr 2008 14:12

Mogoče je bilo tudi kvasa preveč. Jaz sem ugotovila, da je pri mojem aparatu za 600 g moke optimalno 8 gramov svežega kvasa in nič več, ne glede na to, s katero moko delam, drugače se mi sesede. Pa tudi tekočine bi za to količino dala manj. Na žalost ti ne morem zagotoviti, da ti bo po tem receptu uspelo, ker ima očitno prav vsak avtomat svoje muhe. Vanilija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti