Leča in čičerika

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. apr 2008 15:08

Uh, ste me navdušile nad čičeriko...........jo grem kar kupit, suho, ker konzervirana hrana me ne mika preveč. katjushka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. apr 2008 17:15

jaz ju dam v zeleno solato, ali jima dodam čebulo, sol,oljein kis -... pa je ;) bannanna

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

7. apr 2008 17:54

Solata iz čičerike - čičerika - veliko belega dela pora narezanega na tanke rezance - na rezance narezana rdeča paprika - solatne začimbe - mocarela - kis po okusu - veliko bučnega olja. Včasih pa dodam tudi nekaj žlic kisle smetane. Super solata, jo vsi obožujeo. zoja2

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

7. apr 2008 19:59

Iz lece lahko pripravis zelo enostavno in okusno juho. Preprizis cebulona olju,dodas leco in zalijes z vodo. Ko je leca mehka,kar iz konzerve je ,dodoaj paradiznikovo mezgo ,dodaj sol in malo rezancev. Juha je nasitna in zelo hitro pripravljena. Iz cicerike je odlicen humus,recept je v bazi. Pozdrav! daabul

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. apr 2008 22:02

Tudi jaz imam obe stročnici zelo rada in se glede uporabe pridružujem zgornjim mnenjem. Dodala bom en recept za hitro omako/prilogo iz leče brez preveč packanja: - na malo olivnega olja popražiš na listke nasekljan česen in dodaš na kocke narezano sočno rdečo papriko. Pokriješ in pustiš, da se paprika poduši do mehkega. Po okusu posoliš (preveri, če je že slana leča iz konzerve), začiniš s šetrajem ali majaronom, dodaš konzervo leče, se malo pokuhaš in - to je to. Zraven paše koruzna polenta in jajce na oko! Pa še čičerika s testeninami: - osnova je enaka kot pri leči ( na olju pražen česen in paprika - zelena in rdeča). Ko se paprika zmehča, primešaš odcejeno čičeriko iz konzerve, dodaš timijan in še malo pokuhaš, da se čičerika pregreje. - odstaviš, dodaš kislo smetano in zmešaš s kuhanimi in odcejenimi testeninami (najlepše in meni najboljše je z zelenimi ali pa polnozrnatimi rezanci!) Ponudiš s skledo sezonske solate. Pa dober tek! mamaF - Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. apr 2008 23:24

sicer meni ne gre lahko po grlu če so c-hidrati namazani na c-hidrate, ali c-hidrati preliti z c-hidrati. ampak tole bi pa mogoče še šlo bannanna

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. apr 2008 7:43

Ali morda kdo od vas ve, kje bi se dalo kupiti lečo in čičeriko, ki bi jo posadila na vrt in vzgojila doma? Malo sem iskala po netu, pa nič našla...

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. apr 2008 8:37

bannanna je napisal/a:
sicer meni ne gre lahko po grlu če so c-hidrati namazani na c-hidrate, ali c-hidrati preliti z c-hidrati. ampak tole bi pa mogoče še šlo bannanna
Te čisto razumem. Jaz imam podobne predsodke pred beljakovinskimi kombinacijami (primer: lignji+sir+pršut ali zrezek+sir+šunka). Kombinacije stročnice+testenine/riž izvirajo še iz študentskih časov, ko se je porabilo tisto, kar smo imeli trenutno v hladilniku. Za moj okus so se nekatere izkazale precej okusne in uporabne in jih še zmeraj "furam". Ne jem mesa, zato pa več stročnic. Tortica, seme čičerike sem pred leti videla na ljubljanski tržnici (mislim, da blizu zeliščark). mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti