Leča in čičerika

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 7. apr 2008 12:47 | ogledi: 13.013 | odgovori: 18

Pravkar sem kupila konzervirano lečo in čičeriko. Vsako posebej seveda Sedaj pa ne vem kaj iz tega pripraviti.

Lepo prosim za vaše nasvete, predloge, recepte, skratka kaj vi naredite iz leče oziroma čičerike.

blažkaa

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

7. apr 2008 13:07

Midva bova danes imela mineštro. Imava čičeriko, lečo, fižol.

Prepraži čebulo, dodaj stročnice in malo pokuhaj (+ začimbe). Na koncu dodaj paradižnikovo omako (da boljši okus) in po želji zgosti.

Samo pri mineštri je boljše, da imaš nekuhane stročnice, da se potem vse navzame okusa med kuhanjem.

Če pa imaš že kuhane, je pa najboljša kakšna solata. Vpiši v iskalnik.

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. apr 2008 13:38

Meni obe še najbolj pašeta v solati. Začetnica

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

7. apr 2008 13:50

Kuhano čičeriko včasih uporabljam namesto kuhanega fižola - kot dodatek v ričet, joto, pašto. Zelo paše tudi na solato. Včasih jo dodam kuhanemu krompirju in naredim pire. Vmes ko kuham, jo pa tudi precej pozobam, ker mi je zelo všeč - ima okus nekje vmes kuhanemu fižolu in kostanju. SMILE28

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2008 13:52

Če imaš rada jedi na omako, lahko narediš čičerika masalo (oziroma naš približek tej indijski jedi). Na olju prepražiš sesekljan ingver in česen, soliš, popraš, dodaš malo mletega kumina, korinadra, kurkume, lovorjev list, premešaš in dodaš sesekljano čebulo. Še malo pražiš in ko se čebula malo zmehča, dodaj na drobno sesekljan paradižnik (semenje prej odstrani). Kuhaj, da je zelenjava čisto mehka, po želji jo lahko tudi spasiraš. Potem daš v omako čičeriko in na zmernem ognju kuhaš 10 do 15 minut. Vmes doliješ sladko smetano, lahko tudi malo kokosovega mleka, začiniš še po okusu in jed je gotova. Za maščobo je najbolje uporabiti ghee (kuhano maslo), ampak tudi z navadnim belim oljem bo šlo. Od začimb uporabi tudi mešanico garam masala, če jo imaš, če ne, pa bo za prvo silo zgoraj našteto dovolj. Na enak način lahko prirpaviš tudi lečo. Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. apr 2008 13:55

Iz leče in čičerke lahko delaš zelo okusne juhe (prepraži čebulo, lečo ali čičerko odcedi in malo operi, dodaj zelenjavo po okusu, dodaj lečo ali čičerko in skuhaj, potem pa po želji pretlači ali ne). Med novimi recepti imaš tudi enolončnico iz leče s klobasicami, ki jo lahko pripraviš tudi iz leče iz konzerve. Iz leče lahko narediš okusen namaz, dodaš jo lahko solatam- zelo dobro se razume z mlado špinačo in balzamičnim kisom, tudi iz čičerke lahko narediš super namaz ali pomako za zelenjavne palčke, falafel, druge vrste ocvrtkov, super pa gre v skoraj vsako zelenjavno juho, obaro, itd. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2008 14:14

Čičerika je uporabna tudi za dodatek svežim solatam, bodisi zelenjavnim bodisi tistim z mesom (sploh perutnina in čičerika gresta lepo skupaj, s hrustljavo zeleno solato in malo naribanega korenja). Tudi preko googla najdeš veliko receptov tako za lečo kot čičeriko. Sicer pa, kot je rekla fresh - juhe, priloge, dodatek enolončnicam, sama v enolončnici, pasirana ali nepasirana kot priloga.... Mamamia mamamia

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

7. apr 2008 14:40

njami čičipolpetki (za količine ne vem, ker delam vedno po občutku) sesekljano ali naribano: čebulo, koenček, zeleno in strt česen praži, da se zmehča. V skledi dobro zmešaj: kuhano in pretlačeno čičeriko, zmlete pražene arašide (neslane), začimbe po okusu (sama dam kar mediteranske, kar mi pride pod roke), sol, poper, rumenjak, ščep pecilnega praška ali suhega kvasa. Zmešaj, po potrebi dodaj ovsene ali kakšne druge kosmiče ali pa drobtine. naredi polpetke, povaljaj po moki in speci. (enkrat sem vse skupaj dala kar v pekač srnin hrbet in spejkla v pečici, podobno naredim tudi z lečo, kadar je večja družba) Zraven paše riž ali pire, pa seveda solata, ponavadi pa ponudem še pekočo omako iz paradižnika, čilijev, olivnega olj in sesekljane čebule. 5rusa

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

7. apr 2008 14:54

Punce super ste Vesela sem vsakega odgovora in bom upoštevala vaše nasvete in recepte že za današnjo večerjo Hvala blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti