Jemanje medrola?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. mar 2009 18:42

Mama je že osem mesecev na medrolu, zavoljo hudega vnetja ožilja v glavi. Postopoma ji nižajo dozo in temu primerno je manj zabuhla. Zavoljo nekaterih drugih težav ji je zdrvanik predpisal tudi nekaj zdravil, ki blažijo učinek medrola, tudi za želodec. Zdravnik je mami vse pojasnil, razložil, narekoval ji je vrstni red jemanja zdravil, da ja ne bi bilo kaj narobe (proxima, tale zdravnik iz MB bolnice je pravi primerek tistega v zvezi z pojasnitveno dolžnostjo zdravnikov, vsaka čast mu, in tudi še nekaterim drugim). Tako da se tudi zabuhlosti ni ustrašila, terapijapa ji zelo pomaga in čez kakšno leto bo lahko z jemanjem medrola prenehala.

Z osteoporozo pa na srečo nima težav, pri 72 letih ima kosti mladenke, so ji povedali, ko je bila nazadnje na pregledu.

 

Tako da ni vse strup in škodljivo, kar je zdravilo, samo pravilno je treba ravnati. Zdravnik pa ukrepa, če se izkaže, da je kaj narobe.

 

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. mar 2009 18:43:29

leptir  

član od: 1.4.2009

sporočila: 35

2. apr 2009 23:01

moj prijatelj pa je dobil medrol po presaditvi jeter. leptir

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

3. apr 2009 17:30

Sama jemlejm Medrol že 5 let, sicer ne zaradi ščitnice. Res ima precej stranskih učinkov, vendar se ne pojavijo pri vse ljudeh. Jaz z njim nimam nikakršnih težav. Res zraven jemljem še vitamin D za kosti, za malenkost se mi je povečala telesna teža, to je pa vse. Vedno je potrebno pretehtati, če korist odtehta morebitne stranske učinke. Meni jih. Kakšne pa so lahko posledice s ščitnico, če ne bo jemala medrola??? Na to mora pomisliti in se dobro posvetovati z zdravnikom. rdeca jagoda

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. apr 2009 17:56

Euthrox jemljem zaradi zmanjšanega delovanja ščitnice. Mogoče predlagaš zdravniku to zadevo?

Bi pa tistim, ki imajo obolelo ščitnico svetovala še obisk spetne strani "metuljčica" (poiščete na iskalniku). To je stran, kjer so mnenja, vprašanja in odgovori vseh, ki jih pestijo tovrstne težave.

Titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. apr 2009 17:59

Predvidevam, da zaradi obolenja ščitnice jemljete ta Medrol.

Titta

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

3. apr 2009 20:59

Jaz sem ga jemala med kemoterapijo, pa nisem imela (na srečo) težav. Je pa res tako kot je napisala PROXIMA. Če bi bil strup, ga ne bi uporabljali. Vsako zdravilo ima možne stranske učinke(če bi jaz upoštevala te stranske učinke za moja zdravila, jih ne bi jemala). Jaz bi se odločila za jemanje in bila pozorna na počutje...Od moje tašče prijatelj jih jemlje zaradi ne vem česa že, pa nima težav. Ker mehča kosti pa je potrebno jesti vse naravne stvari, ki vsebujejo kalcij in te reči, ki krepijo kosti. pe3ca Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 03. apr 2009 21:04:30

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

4. apr 2009 7:19

Ma jaz sem ga jedla pri hudo poslabšani astmi (sem asmatik) in sem ga jedla precej dalj časa kot je predpisano in ni bilo nobene posebne panike. Mičkeno sem se zredila, ker se voda zadržuje v telesu pa morda malce bolj razdražljiva in nejevoljna ampak so ti simptomi ob prenehanju izzveneli. nina

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

19. apr 2009 6:38

moj sin je alergik in kljub veliki skrbi nam je pred par dnevi alergija ušla ispod kontrole.Diagnoza laringitis in smo spet pri medrolu.Meni kot otroku so pri anafilaktičnih reakcijah dajali injekcije Dexametasona. Zdravnica mi je razložila ,da Dexa ni več za dobit zato pač medrol. Zanima me ,če je med nami kaka farmacevtka ali farmacevt,ki bi si vzel pet minut časa in nas presvetlil s čimveč podatki.Mislim,da bi bili vsi zelo hvaležni,tisti z akutnimi stanji(alergije...) in tisti s kroničnimi(cronova...). Želim vam veliko zdravja krasjana73

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

19. apr 2009 8:39

Približno 11 let imam chronovo bolezen. Ugotovili oz. pojavila se mi je takoj po porodu. Najprej sem bila v bolnici 2 tedna v Murski, kjer so mi predpisali neke tablete ter pumpice za... Čez čas se mi je bolezen zopet poslabšala in odšla v Ljubljano kjer sem bila 17 dni. Predpisali so mi 3 različne tablete med njimi tudi medrol. Postopoma mi je zniževal dozo mg. Se zdaj točno več ne spomnim če je bilo na začetku 1 ali 2 x po 16 mg. Ne vem če zaradi prav medrola, imela sem še tablete imuran in še ene (se ne spomnim) slabšala se mi je kri (potem se morala še zaradi tega hoditi drugemu zdravniku in jemati tablete oz. dobivala zdravila preko infuzije), po nogah sem imela modrice, bulice. Počutje je bilo v redu, ampak krvna slika pa slaba. To so moje izkušnje. No zdaj že cca 4 leta ne jemljem nikakršnih tablet za chronovo (prej sem dnevno jemala 10-12 tablet) in tudi cca 9 let ne jemljem več tablet. (moram potrkati na les). Upam, da tako tudi ostane. Lep dan še naprej ter dosti zdravja vsem bisagolf

Medrol56  

član od: 4.11.2009

sporočila: 1

4. nov 2009 23:01

Jaz sem priblizno pol leta jemal 56 Mg nato manjsal. Imel sem pa probleme zaradi ledvic... sedaj je stanje izbolsano ce ne omenjam stranskih ocinkov drugje...... XD Pa me zanima koliko casa traja zabuhlost (lunica :/ ), ko nehas jemat medrol... Da prides v prejsno stanje ko si bil .............. Hvala za odgovor in LP Medrol56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti