Jemanje medrola?

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

tema odprta - 7. apr 2008 8:28 | ogledi: 32.710 | odgovori: 57

Dobro jutro vsem!

Moja prijateljica ima obolelo ščitnico, zato ji je zdravnik predlagal zdravljenje z Medrolom. Že sam jo je opozoril, da ima precej negativne stranske učinke, zato ji je dal teden dni časa, da se odloči. Ima kdo od vas izkušnje z jemanjem Medrola in kakšni so res stranski učinki?

Hvala za odgovore in lep pomladni dan!

mestnac2

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

7. apr 2008 8:38

Imela sem nepojasnjene tezave s kozo. Ker mi nobeno zdravilo ni pomagalo,so mi predpisali medrol.Zaupala sem zdravniku in enostavno nisem bila pozorna nato,kaj jemljem.Pocutje se je iz dneva v dan slabsalo,nisem bila zbrana,pojavljale so se tezave pri voznji. Moja izbrana zdravnica je predlagala, naj takoj preneham z medrolom. To je bilo nekaj let nazaj. Majdina

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. apr 2008 8:44

Čao, med drugim medrol tudi mehča kosti. Je res zdravilo z izjemno negativnimi stranskimi učinki. Lep pozdravček, S.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

7. apr 2008 9:25

MEDROL JE STRUP. Mojo mamo so zdravili z njim pri revmatoidnem artritisu, povzročil je otekanje celega telesa, v obraz je postla neprepoznavna. Zaradi oteklin ji je počil divertikl v črevesju, kar je povzročilo sepso, ki jo je po dolgotrajnem mučenju pripreljala v smrt. Če je že potreben medrol, potem samo ob stalnem zdravniškem nadzoru in vsakodnevni kontroli krvi. lp alenka alenka5

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

7. apr 2008 9:49

Ja, tole je pa že kar grozljivo. Zakaj potem še zdravijo s tem zdravilom?! mestnac2

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. apr 2008 10:03

Medrol ni nikakrsen strup, ima pa - kot vecina zdravil - stranske ucinke in ga je treba jemati nadzorovano, samo toliko casa, kot je potrebno, v najnizji dozi, ki zagotavlja ustrezen ucinek, s pravocasno preventivo osteoporoze in ulkusne bolezni, in z zavedanjem, da lahko spremeni odziv telesa na okuzbe. Vse to sodi v zdravnikovo pojasnilno dolznost, ne pa "odlocite se sami, ima hude stranske ucinke, kaksne, naj vam pa kar na kulinariki.net razlozijo". Zakaj zdravijo z njim: ker lahko ljudje brez njega umrejo. Od anafilaksije pri osjem piku, od iztirjene hipertiroze, od hudega napada astme, od mozganskih metastaz, tudi od revmatoidnega artritisa. Ce grozi bolniku smrt, se je pac treba odlociti za manjse zlo. To se samo slisi preprosto, v resnici pa seveda ni. Naj gre prijateljica k zdravniku nazaj in ga naj lepo natancno izprasa. lp, proxima

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. apr 2008 10:13

Moj tast je po enoletem jemanju teh zdravil dobil hudo sladkorno. Teka

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

7. apr 2008 10:41

Tudi jaz sem hud alergik in mi je enkrat doktor dal 4 tabletke Medrola. Zabičal pa mi je, da ga uporabim le v hudi sili. Ima namreč veliko stranskih učinkov (tanjšanje kože, manjšanje kostne mase, ...) Nikoli ga nisem vzela. kruhy

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

7. apr 2008 10:51

moja mami ga je jedla najprej 8let zaradi revmatiodnega artritisa, potem 2leti druge tablete, ki ji niso pomagale. zdaj pa je že ponovno 2leti in pou na medrolu zaradi odpovedi ledvic. medrol se uporabla za zdravljenje mnogih bolezni je kvalitetno zdravilo vendar ima nažalost veliko slabih stvari ob pogledu na spisek stranskih učinkov velikokrat zaboli glava NiNcHiKa

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

7. apr 2008 10:59

tudi moja mama ga jemlje zaradi revmatidnega artritosa. ima pa kot pravijo vse ostale, veliko negativnih stranskih učinkov. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti