Dopust na ohridskem jezeru

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. apr 2008 8:59

Z ekipo smo lani dopustovali ob Ohridskem jezeru. Namen je bilo sicer potovanje z avtodomom po Makedoniji a smo ravno naleteli na hud vročinski val (tudi po 44 C) in smo se odločili, da bomo ostali kar na Ohridu. Čez dan je sicer temperatura kar visoka, čeprav še vedno bistveno nižja kot v npr. Skupju, vendar pa je zračna vlaga zelo nizka, tako da nimaš občutka takšne vročine. Ponoči pa se zelo ohladi, tako da smo v avtodomu spali kot dojenčki. Težave pa povzroča sonce, saj leži jezero na kar visoki nadmorski višini (695 m) in ob vodi zelo hitro opeče. Dragi je bolj svetle polti in ga je že prvi dan v senci, namazanega lepo ožgalo. Komarjev nisem zasledila. Voda je kristalno čista in topla, na plaži in v vodi so bili prodniki. Na nekaterih drugih plažah pa sem videla droben pesek oz. mivko. Težava naše plaže je bila edino nepopisna gneča. Naš kamp (najboljši ob Ohridskem jezeru po mnenju domačinov) je bil zelo popularen, zato so nanj dnevno prihajali vsi mladi iz Ohrida. V ostalih kampih sicer ni bila takšna gneča, vendar pa je bil ta ravno zadosti blizu Ohrida, da so konstantno vozili avtobusi in taksiji in tako nismo rabili premikat avtodoma. Težava v kampih so sanitarije, ki so obupne, tako da tistim, ki ste na to občutljivi priporočam najem sobe. Srečala sem znanko, ki je bila tako zaprepadena nad stanjem sanitarij v kampih, da se je po enem dnevu odločila, da gre nazaj na Hrvaško. Tudi del naše ekipe je sklenil, da v kampe nikoli več. Sicer pa je Ohrid čudovit. Že v samem mestu je toliko za videt in tudi izleti v okolico so nepozabni. Vzdušje je čudovito, ljudje so izjemno prijazni in utrip v mestih je fantastičen. Je sicer gneča, ampak prijetna. Mi smo ponavadi hodili v kamp okoli enih a mesto je bilo še vedno polno. Taksist je razložil, da je tako do štirih zjutraj. Pri tem pa ne gre za pijano mladino, ampak za čisto običajne ljudi, družine, starejše. Hrana je dobra in zelo poceni. Zelo všeč mi je bil tudi nakit, saj obožuje filigrane in tu je bilo kaj za videti. Cene so nizke, tako npr. za vožnjo z ladjo plačaš manj kot evro. Za izlete je v bližini Prespansko jezero, Galičica, Bitola (za vse, ki imajo radi mozaike je obvezen obisk Herakleje), nepozabna je bila vožnja s čolnom po Crnem Drimu, pa obisk neštetih samostanov in cerkva. Mojega ljubega in mene je Ohrid očaral in se bova zagotovo kmalu vrnila. magnolija

mirta  

član od: 14.4.2008

sporočila: 9

15. apr 2008 8:55

pozdravljeni, moj vpis je podzgal tale oglas, poznam namrec gospo, ki je originalno iz skopja, zivi ze vec kot 30 let v slo in ima na ohridu hiso, ki jo oddaja, ce te zanima, jo poklici, tel.: 030 998 400 eli, lp in uspesno, mirta mirta

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. apr 2008 9:03

Zdaj ste pa že mene čisto zdivjali!! Samo to je res blazno daleč. Morda lahko greš tja preko katere agencije, kdo ve? Jelenckova

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

15. apr 2008 14:57

Jelenckova, sva že dve. Če ne bi bilo tako daleč, bi za prvomajske praznika zagotovo mahnili tja. Tako pa sem Ohrid že uvrstila na čakalno listo. ajetam

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

15. apr 2008 15:12

Relax mislim, da trži nekaj hotelov tam doli. Mojega tudi že nekaj časa mika, da bi jo tja mahnila na dopust... Tako da se kaj lahko zgodi, da bova letos pristala na Ohridu... Lotti

zefokuh  

član od: 8.9.2004

sporočila: 38

24. okt 2009 22:43

Na Ohridu sem preživel eno leto svojega mladostnega dela življenja. Dvajset let je mimo in naslednje leto peljem tja svojo družino. Gremo z avtomobilom. Pot je dolga, toda ko bom tam in ko bom skočil še v Albanijo in Grčijo... Vem, da mi ne bo žal. Ne meni in ne mojima kraljicama. ales storman

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. okt 2009 9:22

Hm, koneckoncev ni tako blazno daleč, odkar imamo avtoceste. Pa saj ni treba celotne razdalje prevoziti v enem dnevu. Mislim, da so prvomajski prazniki, kombinirani s kakšnim dnevom dopusta, kot nalašč za to. Če greste preko Beograda, je avtocesta tako ali tako do Leskovca, potem imaš do Kumanovega dobro uro in pol (in se lahko malo razgleduješ), od tam naprej je pa spet avtocesta do Skopja. Od Skopja do Ohrida sicer ni avtoceste, je pa čudovita pokrajina. Se splača, res!

lp

cervus

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

13. mar 2011 16:23

Pozdravljeni,

 

zanima me, če je že kdo bil v Strugi ter če bi mi lahko priporočil kakšen apartma, sobo,...

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

14. mar 2011 17:19

Tudi mene zanima dopust na Ohridu, vendar pri nobeni agenciji nisem zasledila celotnega aranžmaja z avio prevozom. Sem prav presenečena, da s tem ne razpolaga Relax, ki ima kar nekaj destinacij zakupljenih, vendar povsod lastni prevoz. Saj je lepo potovati v lastni režiji, vendar se potem dopust hitro potegne na 10 dni, kar pa nam časovno ne znese. lep sončen dan Sonce sonce51

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

14. mar 2011 19:15

Mi smo gledali z letalom- 200€ ljubljana-skopje. Ampak sedaj iščem ugoden apartma v strugi pa ga žal še nisem našla.

 

Kakršnekoli informacije o ohridu, ohridskem jezeru, strugi,... dobrodošle 

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti