Dopust na ohridskem jezeru

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

tema odprta - 6. apr 2008 16:53 | ogledi: 30.551 | odgovori: 45

Je že kdo poleti dopustoval na Ohridskem jezeru? Kakšni so vtisi?

Potrebovala bi tudi kakšen link za najem apartmaja, zato prosim za pomoč. Morda celo kdo na Kul oddaja?

Hvala za vse informacije in LP

Anja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

6. apr 2008 17:07

Jaz nisem bila poleti,ampak jeseni. Bilo je fantastično, Ohrid je čudovito mesto, jezero pa toplo in super za plavat. Tudi okolica je čudovita. In hrana dobra in ljudje zelo prijazni. Baje je poleti tam zeloooooo vroče in polno predvsem srbskih turistov. Jaz sem dala za sobo s kopalnico v centru 5 evrov na noč, s tem da je bila turistična sezona že mimo. Ob jezeru je tudi kar nekaj kampov, v Ohridu in ob jezeru pa ogromno apartmajev. Po moje če vtipkaš v google ti vrže vn polno apartmajev. Pa po moje ne rabiš skrbet za kvaliteto, ker Ohrid je zelo turistično mesto in je vse na nivoju. http://kekadria.hu/macedonia/mksi.html saš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2008 18:06

Ohrid je res ena a prostor za dopustek, tudi hoteli niso dragi. Pa ne pozabite oditi z ladjo na otok sv.klimenta, prijeten izlet. mamamia

TinaTina  

član od: 18.2.2008

sporočila: 57

6. apr 2008 18:32

Res je Anja, poleti Ohrid je božanski, mi smo bili na ohridsko jezero na dopustu 3 leta nazaj, poleti je cena na 1 posteljo, kar pomeni ne vem koliko vas bo šlo, če sta 2 osebi plačaš 10 eurov za sobo z kopalnico in uporabo kuhinje.Če pa hočeš celoten apartmaj potem je malo dražje. Zvečer je ogromno zabave v centru, a čez dan lahko greš z ladjico od mesta do plažah po tvoji izbiri. Hrana je zelo poceni, izbira je ogromna, a v centru je veliko trgovinic z nakitom, srebrom, ohridskimi biserji, in kar ti srce poželi. Če boš šla obvezno pojdi obiskat Sv.Naum cerkev in plaža, Samoilov grad ki stoi visoko nad mestom, in veliko drugih turističnih zanimivosti. Kot pravi spagon je vroče, ampak zjutraj do 9 ure in po 8-9 uri zvečer je tolk sveže da brez jopice ne gre.Noči so zelo hladne in sveže da ponoči spiš super. Tako Anja če se odločiš ne bo ti žal. Lep pozdrav Tina TinaTina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. apr 2008 21:12

Ampak je daaaaleč. vanjatajnsek

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

6. apr 2008 23:36

To, da je daleč je meni edina slaba stran Ohridskega jezera. Z možem sva bila tam 3 leta nazaj, sicer sva imela namen malo po Makedoniji potovat, pa nama je bilo na Ohridu tako všeč, da sva kar tam ostala. Bila sva v kampu (šotor pod mandljevim drevesom), tako da je bilo življenje zelo poceni. Veliko je za videt, v enem terminu poletja se tam dogaja neki festival, tako da je tudi kulturnih prireditev polno. Kar se tiče vremena pa je tako tako - treba je računat, da je to jezero na 800 m nadmorske, zelo hitro se shladi po kakšnem avgustovskem deževju...no odvisno od vremena, treba pa upoštevat, da ni tako kot na morju. Zaradi 800 nadmorske previdno na soncu - nekateri turisti, ki jih je opeklo niso bili rdeči ampak vijolčni. Še to - voda je kristalna! tigris

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. apr 2008 8:09

Res, da je daleč, ampak so mnoge druge turistične destinacije še dlje, pa vseeno dobro obiskane..... katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2008 12:11

Če je daleč, pa pot lahko načrtuješ tako, da se med potjo kje ustavljaš in še kaj drugega pogledaš. Pot tja dol je polna zanimivih postankov....Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. apr 2008 15:10

Hvala za vse vaše odgovore. Smo se že odločili - GREMO!

Anja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. apr 2008 16:48

Kako pa je kaj s komarji? lp, vanjatajnsek

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

8. apr 2008 7:30

Tudi mi gremo letos v Ohrid..... mišika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti