Postrv

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

tema odprta - 5. apr 2008 21:29 | ogledi: 3.549 | odgovori: 6

Zopet rabim en nasvetek. Zadnjič nam je žlahta prinesla ogromno zamrznjeno postrv in bi jo jutri radi imeli na mizi. Pa me zanima kako jo pripraviti, da bi bla dobra. Razmišljala sem, da bi jo vrgla v pečico, pa malo zelenjavice zraven, bi šlo?

Že v naprej hvala.

Ninja24

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. apr 2008 21:43

Jaz jo pripravim takole: najprej jo posolim, potem pa posujem in dobro natrem s strtim česnom in sesekljanim peteršiljem ter povaljam v koruzni moki. Spečem jo pa kar na olju v ponvi. Tako se lepo hrustljavo zapeče. Na koncu pa jo še pokapam z limoninim sokom.

lp Saša

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

5. apr 2008 21:47

O super, sploh tisti recept za kuhano postrv. Tudi pečena ne bi bila slaba, samo se bojim, da se ne bo prepekla, gre namreč za primerek, ki tehta 4 kg in ma 65 cm v dolžino. Ninja24

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. apr 2008 21:59

No, če je tako ogromna, potem bi pa jaz najbrž naredila fileje in te spekla.

lp Saša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. apr 2008 7:28

Za tako veliko postrv je še najbolje, da jo narežeš na fileje, daš v pac v olje in sol, nato pa hrustljavo popečeš in pečeno posipaš s sesekljanim česnom in petšiljem. Pac z oljem pa zato, da se meso od ribe preveč ne izsuši med peko, ker tako velika postrv zna biti malo "suha".

Kyara

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. apr 2008 20:02

Hvala vsem za nasvete. Sporočam, da se naj je od tele postrvi danes 7 fajn najedlo. Zgodaj zjutrajsem jo naslila, posula s peteriljem, rožmarinom in česnom ter nagačila z rezanci korenčka, zelene in pora. Okoli 12ih je romala v pečico, lepo namazana z olivnim oljem. Eno uro sem jo pekla pokrito s peki papirjem, da se ni izsušila, nato pa še pol ure odkrito in jo vsake toliko zalila z nekaj belega vina Izpadla jke super, skorjica lepo zapečena, noter pa sočna. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti