Torta za diabetika

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 4. apr 2008 22:44 | ogledi: 11.152 | odgovori: 13

Punce, predlagajte mi, kakšno torto naj naredim za slavljenca, ki ima sladkorno bolezen. Naredila bom eno navadno-najbrž Schilerjevo, zanj pa bi rada drugačno, ker je drugače verjetno ne bo jedel.

ema82

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. apr 2008 0:38

Belo moko lahko zamenjaš s črno, sladkor pa s fruktozo oz. kakšnim umetnim sladilom. Razmerja v primerjavi s sladkorjem so ponavadi napisana na embalaži. Kremo pa lahko narediš s pudingom za diabetike + mascarpone + malo smetane. Pa morda še kakšno sadje (jagode, maline...).

Ognjič

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. apr 2008 14:33

Za diametike sicer ne pečem. Sem pa alergična na sladkor, tako da uporabljam druge vrste sladil, predvsem javorjev, agavin in jabolčni sirup, ter fruktozo. Ker imajo vsi ti sladkorji nizek glikemični indeks sklepam, da so uporabni tudi za diabetike, kar izrecno piše tudi na agavinem sirupu. Če boš oporabljala fruktozo, morač upoštevati dejstvo da je za 30% slajša od sladkorja in moraš peči pri 160 stopinjah, ker hitreje karamelizira.

Aki

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

5. apr 2008 21:20

Fižolova torta za diabetike: 250 gr kuhanega pisanega fižola 50 gr sladila natren 3 rumenjaki 80 gr mletih orehov 20 gr drobtin 5 beljakov Fižol pretlačimo, posebej vmešamo sladilo in rumenjake, dodamo orehe, drobtine, nazadnje še pretlačen fižol in trd sneg iz petih beljakov. Vlijemo v pomaščen in z drobtinami posut model, pečemo cca 40 minut na 180 stopinj. Ohlajeno torto namažemo z dietno marmelado ali smetano in prelijemo s čokoladnim prelivom, ki ga naredimo iz: 10 dag dietne čokolade 8 dag dietne margarine Pa še ajdov trijet: 6 jajc 30 g sladila 12 dag ajdove moke malo pecilnega praška Iz beljakov stepemo trd sneg, dodamo sladilo in rumenjake, še stepamo, nato dodamo še moko s pecilnim praškom. Narahlo premešamo in vlijemo v pekač. Pecivo oblijemo s prelivom iz: 1 dcl vina , 1 dcl vode zavremo, sladkamo po okusu, dodamo še limonino lupino, cimet in klinčke.Precedimo in prelijemo pecivo. Gornja recepta sem dobila v zdravilišču Dolenjske toplice. ko smo pred leti bili na oddihu diabetiki. daga

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

6. apr 2008 18:07

Tale fižolova torta mi je zanimiva, ker se spomnim, da je bla enkrat na enem RD, ko sem bila še otrok in je nisem hotela jest, ker so rekli, da je fižolova. Drugi dan, ko je samo še ta ostala, so me pa prepričali in je bila ful dobra :) Daga, a mora bit glih pisan fižol (a to je un navaden, k je tko štrahast, pikast...) al je vseen kateri je? ema82

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. apr 2008 18:48

Ja , to je fižol češnjevec, ki se ga v trgovini še največkrat dobi, pa tudi druge vrste fižol je v redu. Torta je res zelo dobra, nihče ne bi rekel, da je fižolova. daga

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

26. apr 2008 17:22

Evo, samo da poročam o fižolovi torti. Spekla sem jo po receptu, namočila z mlekom in malo ruma, namazala z dietetično marmelado, čez sem prelila še segrete zmrznjene borovnice in vse skupaj polila z natrenovim pudingom. Dobra je bla! Hvala, daga! ema82

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

26. apr 2008 22:35

Vesela sem, da si bila zadovoljna, res je dobra, pa še nekaj drugačnega je. lep pozdrav! daga

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. maj 2009 20:02

Zanima me, če ima kdo izkušnje s peko bisvita s sladili.

 

Delala bom torto za diabetika. Belo moko bom zamenjala s pirino in črno. Ne vem pa, katero sladilo se najbolje obnese.

 

Če ima kdo še kakšno idejo za kremo, bom zelo hvaležna.

 

Hvala že v naprej.

 

Lp

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2009 18:03

MM, jaz večino biskvitov naredim s tekočim natreenom in uporabljam naslednjo matematiko: 1 žlica sladkorja je enako 10 kapljic sladila. Deluje. Tudi s stepanjem ni nobenih težav. Pri receptih tudi sladko smetano nadomeščam z rasltinsko in gre. Vendelina jr.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. maj 2009 16:52

Nekaj sem že zbrskala, tako da imam biskvit že narejen in je super uspel.

Na rastlinsko smetano pa nisem pomislila. Hvala za idejo

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti