Dravski most

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

tema odprta - 4. apr 2008 9:58 | ogledi: 4.741 | odgovori: 22

Spet se obračam na vas, ker vem, da vse (z)veste.

Popevko Dravski most, ki jo poje Neca Falk, je poslovenil Tomaž Domicelj. Mene pa zanima originalen naslov (angleški), če pa katera najde celo besedilo, bom pa še toliko bolj vesela in hvaležna.

LP vsem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2008 10:09

Banks of the Ohio. Vendelina jr.

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

4. apr 2008 10:12

Banks of the Ohio, izvajalca pa ne vem....

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2008 10:14

Olivia Newton John, vsaj ena od izvedb je njena. Mamamia mamamia

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

4. apr 2008 10:14

Olivia Newton John je izvajalka. Če pogledaš na You Tube in vpišeš njeno ime, pesem zagotovo najdeš.... Veselo poslušanje......... Sporočilo je spremenil(a) štorklja dne 04. apr 2008 10:14:51

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

4. apr 2008 12:00

(.....slovensko besedilo.....) NECA FALK: DRAVSKI MOST Obljubljal je, da me bo vzel in graditi most začel, ki pomenil bo prostost in bo trden kot dravski most. Prosila sem, naj gre z menoj, pa čeprav samo še nocoj, tam na mostu je priznal, da je drugi ljubezen dal. Ne vem kaj mi je, takrat bilo, ko sem ga prijela za roko, zaklical je še na pomoč in izginil v temno noč. Naslednje jutro so prišli in ljudje in orožniki, odpeljali so me tja, kjer izgubila sem moža. (.....angleško besedilo.....) OLIVIA NEWTON YOHN: BANKS OF THE OHIO I asked my love to go with me, Just to walk a little way. And as we walked, "twas then we talked Of our approaching wedding day. Then only say that you"ll be mine And in no other arms entwine. Down beside, where the waters flow Down by the banks of the Ohio. I held a knife against her breast As gently in my arms she pressed, Crying "Willie, Oh Willie! Don"t murder me For I"m unprepared for eternity!" I took her by her lily white hand And led her down where the waters stand; I picked her up and pitched her in And watched her as she floated down. I started home "twixt twelve and one Cryin" "Oh my God! What have I done? I"ve murdered the only woman I love Because she would not be my bride. Natančneje piše na Wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Banks_Of_The_Ohio Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=MilfP2fVLhU Nevem, je to to? Veselo poslušanje ti želim tudi jaz! ***amy***

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

4. apr 2008 14:17

Ženske fantastične ste. Dolžna sem vam "špricer na Kumu". Saj sem vedela, da se lahko zanesem na vas. LP Lenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. apr 2008 14:39

dobr, Pegasti, v nedeljo, 6. 4. na Kumu, pa brez avta, "just a little walk"....

 

I asked my love to take a walk

To take a walk, just a little walk

Down beside where the waters flow

Down by the banks of the Ohio

 

And only say that you"ll be mine

In no others" arms entwine

Down beside where the waters flow

Down by the banks of the Ohio

 

I held a knife against his breast

As into my arms he pressed

He cried "my love, don"t you murder me

I"m not prepared for eternity"

 

 I wandered home "tween twelve and one

I cried, "My God, what have I done?"

 I"ve killed the only man I love

He would not take me for his bride

And only say that you"ll be mine

In no others" arms entwine

Down beside where the waters flow

Down by the banks of the Ohio

LP

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 04. apr 2008 14:44:50

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2008 14:57

No, takole zgleda zločin slovenske  ženske. Ne taji, ampak o tem celo zapoje ....

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. apr 2008 15:41

Frina, saj v Amyjini različici pa poje:"...I held a knife against her breast...." To pa naj si vsak po svoje razlaga, če poje Olivia Newton John, hehehe.

LP

P.s. Aha, pardohn, slovenske ženske. Sem že tiho....cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 04. apr 2008 15:42:05

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

4. apr 2008 19:15

Ka morti kera ve toto prevesti v slovenščino, ka bo MV vedo, ka ga čaka. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti