Strojček za testenine

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

30. dec 2016 9:27

Nič se ne vrti. Nastavek je fiksno na mašini, tudi tisti beli izrezani deli se ne vrtijo. Zaradi vrtenja polža v mašini in pritiska skozi reže se začne testo zvijati v svedrčke.

Samih nastavkov se verjetno ne da kupiti (kupi se lahko cel komplet, ki pa stane ohoho), mogoče se pa kje na ebay-u najde kakšen nastavek.

cigutka  

član od: 11.5.2016

sporočila: 10

30. dec 2016 9:37

Aha vse fiksno. Torej teoretično bi šlo to tudi na navadni plošči skozi, vsaj tiste testenine ki niso votle.

Videla sem da ima gorenje komplet nastavkov (5) za 20 eur, kar mogoče ni drago, ni pa poceni. Vprašanje so dimenzije, bi morala nest pritrdilec in ploščo v trgovino da primerjam. Sem nekoč videla nastavke na spletu za električno mesoreznico, kjer je prav pisalo za velikost 10 in 12, ampak ne najdem več.

cigutka

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

19. dec 2017 10:01

Pozdarvljeni...

 

mene pa zanima,kako se obnese valjanje testa za piškote na strojčkih za izdelavo rezancev,se odločam,da ga kupim,sem gledala v merkurju tiste malo boljše kovinske??

Sem opazila,da ima kuhinsjki robot kenwood tudi nastavek za valjanje testa za piškote,samo je pa cena uffff ;-((((

Hvala za odgovore....uspešno praznično peko

cheleste

cigutka  

član od: 11.5.2016

sporočila: 10

19. dec 2017 13:05

Js mislim da je testo najbrž prevlazno ... ali pa ce se ga da v skrinjo za pol ure?

cigutka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. dec 2017 13:34

Strojček za delat rezance je neprecenljiv. Najprej kose testa spustiš, da se razvaljajo, daš malo sušit in potem še skozi strojček narediš rezance za v juho ali široke rezance. Lahko narediš dolge plahte in nafilaš s kakšnimi nadevi za ravijole, po kupčkih, prepogneš testo, narežeš na mero... Lahko skozi strojček spustiš tudi testo za krhke flancate-do št 6 ali 7 in samo narežeš in pečeš, je super. Saj, ko boš kupila strojček boš tu na forumu dobila še več nasvetov.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2017 16:18

Na poti pod smrečico: 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2017 16:21

mamamia je napisal/a:

Na poti pod smrečico: 

mamamia

Se že veselim domačih testenin brez napora.

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

22. okt 2020 8:52

Pozdravljeni,

Če ima katera/kateri, doma strojček za izdelavo testenin in ga ne uporablja,ga kupim.Dva, v kratkem času sem kupila,pa sta oba zanič.Debelo razvalja,rezanci za juho močno predebeli.Na strojček westmark lahko naredim samo rezance za omake,za juho niti slučajno.

lp

ultranova

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. okt 2020 18:05

Imam takega ročnega - Ampia - in naredi super rezance za juho (7 debelin testa) , pa tudi take polširoke za samostojne jedi. Drugače pa lahko testo samo razvaljaš primerno tanko, malo osušiš in potem narežeš na roko, kot naše none.

Tile strojčki niso niti tako dragi - mislim da tam okrog 30 - 40 € in ga imaš potem za dolgo (moj ima že častitljivih 30 let)

tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

22. okt 2020 19:10

Tudi jaz imam Ampio že nekaj let. Za razvajanje testa je 9 stopenj in dva nastavka za ozke rezance in jušne rezance. Sem zadovoljna...bil je okoli 40 evrov...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti