Strojček za testenine

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

6. apr 2008 15:17

Hvala, Katka. Polnjene testenine delam kar tako, brez pripomočkov, pa je zamudno in niso prav lepi.Vtrgovini jih še nisem zasledila, po odmevih sodeč pa bi rekla, da niso na voljo vedno in povsod. Mogoče veš kaj o tem. Hvala za pozornost in pomoč. Mic

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. apr 2008 16:22

Mic, pred kratkim smo pisali, škoda da nisi videla, sem jih prinesla za dve punci iz kulinarike, ker me je pot zanesla mimo. Gre se za trgovinico v hotelu Krek v Lescah, kjer jih imajo za cca 5 €. Drugače nisem iz tistega konca. Imajo jih pa tudi seveda v Sveisvašta blizu Zagreba, če ti je to kaj bliže... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

14. maj 2008 13:58

Končno sem prišla do slikice: Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

14. maj 2008 14:26

Katka, iz priloženega je razvidno, da sva pogruntali... Jupiii. Pozdravček!

cigutka  

član od: 11.5.2016

sporočila: 10

29. dec 2016 12:52

Pozdravljeni! Se bom kar tukaj prilepila, vidim da je tema že malo razširjena.

Imam navadno ročno mesoreznico in strašno željo po domačih testeninah - svedrcih. Prosim za vaše nasvete, kako. Vem da ne bo enostavno, bo pa dobro :)

Za ročno mesoreznico očitno ne dobiš več nastavkov za makarone ipd, se pa dobijo gorenjevi za elektricni strojček, 5 različnih makaronov kompletu. Skrbi me to, da so precej kompleksni, plastični, pa ubistvu bi rada samo svedrce. Ampak ne vem, če bi se to obneslo na ročni?

Zasledila sem omembo pocajtovega strojčka, in če prav razumem deluje na isti princip? Kako so izgledali nastavki? 

Vedno mi ostane na voljo ati in njegova ogromna stružnica, izdelava plošče za mesoreznico z enostavnimi y vrezi za testenine. Je to že kdo poskusil? Ker si težko predstavljam, kako bi odprtino vrezala pod kotom,  da bi se svedrci svedrali :)

Upam da sem kolikor toliko objasnila :) pa lepe praznike :)

cigutka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

29. dec 2016 16:09

Jaz moslim, da se ta nastavek za svedrce ne vrti ampak se vrtijo samo trije krogci, kjer je izrezano za svedre, tako se meni zdi.

LP, Saša

Mir in dobro!

cigutka  

član od: 11.5.2016

sporočila: 10

29. dec 2016 17:16

Aha to se ekstra vrti. Nisem vedela.

Se ti nastavki dajo kupiti tudi ločeno ali samo v kompletu?

cigutka

Sporočilo je spremenil(a) cigutka dne 29.dec 2016 17:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti