Kaj boste posejale na vrt?

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 3. apr 2008 9:58 | ogledi: 2.042 | odgovori: 5

Iščem in iščem pa ne najdem zato prosim za pomoč. Kaj boste letos posejale na vaš vrt? Kakšen korenček,petršilj,rdečo peso itd? Kakšno seme je dobro za sušo?

Kaj sejete skupaj in kaj narazen? Nekje sem zasledila, da vse povrnine ne smeš sejati preveč skupaj pa sem pozabila kje. Kakšne izkušnje imate vi?

Hvala in lep pozdrav!

Romanad

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

3. apr 2008 11:27

Jest imam bolj majhen vrtek, potem pa hočem čim več vanj stlačit, rezultat je pa da, vse bolj tako dela, še posebno ob takem vremenu kot je zadnja leta, če ni suša, je pa toča. Drugače bo pa pri meni letos peteršilj, korenček, solata, blitva, kumarice, paradižnik, paprike, kakšna kolerabca, zelena, por pa stročji fižol bi tudi imela, samo še za vse kar sem do sedaj napisala ne vem kam bom dala, edino če mi bo tašča letos odstopila kakšnega pol metra več. Kako se pa kej ujemajo pa ne vem preveč, sem si naročila knjigo Zelenjavni vrt tako da jo bom malo prelistala preden začnem saditi. Drgač pa solata pa peteršilj ne smeta biti soseda. Korenček pa por se menda fajn skupaj na isti gredi počutita, pa bazilika in paradižnik ( ima baje paradižnik boljši okus ). Sicer pa je pri nas mami vedno sadila v isto gredo čebulo pa solato, pa solato je tudi pod paradižnik posadila.Aja pa rdečo peso pa čebulo. CARLY

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

3. apr 2008 12:45

Najlepša hvala sem našla veliko uporabnih nasvetov!

 

Še naprej lep dan!

 

Romanad

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

8. apr 2008 15:00

Tudi jaz imam manjši vrt, tako da stlačim kolikor se da, zaenkrat je posejana, berivka, petršilj, korenček, krompir, nizki fižol, blitva, šalotka...paptrika in paradižnik prideta na vrsto kasneje in še kaj podobnega. LP patty

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. apr 2008 22:53

posejale? Kaj pa posejali? Khm! No, na vrečkah, slovenskega proizvajalca piše, kaj je dober sosed. Zalivat bo pa vseeno potrebno... lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti