Kuharska knjiga s. nikoline

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. apr 2008 19:56

nola,jaz sem pa sedaj pogledala tisti link in pa moje že zeelo zmahane knjige in ugotovila,da so recepti isti,...... sem se pa jaz po teh knjigah naučila kuhati in sedaj tudi že razvajati ,... anaeva

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

18. apr 2008 14:21

jaz sem jo že kupil in jo priporočam vsem novopečenim kuharicam in tudi tistim z nekaj prakse. Je vsebina bolj domača z izredno malo tujkami, ter z materialom kateri se najde skoraj v vsaki skrinji in na vrtu.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. apr 2008 14:27

ali si mogoče kaj primerjal recepte iz ostalih 6 knjižic,ki so izšle že pred časom? anaeva

Metuljcek  

član od: 9.11.2005

sporočila: 36

25. apr 2008 7:51

koliko sem jaz zasledila, da so v tej izbrani recepti iz zbirke šestih knjig in pač dopoljnjeni z idejami, ki jih uporabljamo danes. Jaz jih mam od Nikoline 5 in še bom ziher ta zadnjo kupila pa enkrat verjetno tudi tole. Recimo Vendelinina meščanska kuharica pa tudi nima slike za vsak recept je pa ziher, da je slika v veliko pomoč. Sem pa prava hrčkarica glede kuharskih knjig in bo enkrat tudi ta pri meni. Metuljcek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. apr 2008 11:32

Me ni premamila, sem si pa pri Založbi Kmečki glas že v prednaročilu omislila tole:

http://www.kmeckiglas.com/public/index-knjige.html

In sem nad njo ravno tako kot nad prvim delom navdušena.

Loni Makaroni

leiiča  

član od: 20.9.2008

sporočila: 55

22. apr 2011 13:14

Jaz  sem dobila to knjigo sestre Nikoline za darilo od babice (mama moja pa ima zbirko manjših knjižic o katerih ste govorile že prej)... recepti so notri super sploh za tiste, ki imajo radi domačo preprosto hrano in predvsem za začetnice ker je vse lepo opisano. V tej knjigi sem našla mnogo receptov naših "babic", ki jih je kje drugje skoraj nemogoče najti. Recepti so zelo preprosti vendar okusni. Razlike v malih knjižicah in tej mislim, da ni ravno velike (mogoče nekaj novih oz. prenovljenih receptov)  ampak so tukaj zbrani na enem mestu kar je super. Moja mama ima od vseh, ki jih ima najrajši to kuharsko knjigo... sedaj si bolj kot ne lasti mojo.. :D

LP, Lea

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

25. apr 2011 14:32

Tudi jaz imam celo zbirko receptov sestre Nikoline (staro) in jih v moji kuhinji večkrat uporabim. Jedi pa so okusne in jih ima moja družina rada. Da v teh knjigicah ni slik, me niti ne moti preveč.

Balenka

študentkamici  

član od: 16.11.2009

sporočila: 40

24. jan 2012 20:05

Imam eno vprašanje. Kaj bolj priporočate tistih 6 zbirk ali to novo, ki ima nekaj čez 500 receptov? LP

študentkamici

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. jan 2012 20:15

Če že sprašuješ, bi rekla to drugo. Novo, ki ima 500 receptov. Sama je sicer nimam, jo ima pa snaha in jo prelistam, kadar sem na obisku in se najde kje na dosegu roke. Meni je zelo všečna.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti