Čokoladna rezina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. apr 2008 15:28

Jaz pa ponavadi delam z navadno smetano za stepanje, tudi z alpsko sem že, pa je bilo v obeh primerih dobro. Razmerje pa vedno naredim 2:1 za smetano, se pravi npr. na pol litra smetane dam 250g čokolade. Skuham pa skoraj vedno dan prej in potem pustim čez noč v hladilniku. *Alisha*

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. apr 2008 18:06

Pariška krema mi je še vedno uspela, tako s temno, kot z belo čokolado. Rastlinske smetane ne uporabljam, ker mi okus ni všeč, sicer pa uspe z vsako smetano. Dolgo sem kupovala večinoma alpsko, sedaj pa kupujem trajno smetano v Lidlu ali Hofru, ker je cenovno precej bolj ugodna, po okusu in kvaliteti pa nič slabša od alpske. Nena

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. apr 2008 8:49

V soboto sem jedla rulada narejeno po receptu iz Dober teka in je bila zelo fina krema, ki se skuha iz 3,75 dl sladke smetane (navadne sladke) in 37,5 dag jedilne čokolade. Smetana se segreje, vmeša nakockana čokolada in nahitro zavre. Kremo ohladimo in preden se strdi jo stepemo. Res pride kompaktno. Hvala za odgovore. Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti