Prekmurje

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

tema odprta - 2. apr 2008 10:43 | ogledi: 6.532 | odgovori: 31

Planiram, da bi se v maju za 2 dni odpravila v Prekmurje.

Kaj mi predlagate, da si ogledam?

Na internetu sem videla, da obstaja veliko t.i. naravoslovnih poti. Je katera še posebej zanimiva? Prosim, če mi lahko priporočite tako, da mi ne bo vzela celega dne...

macadamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. apr 2008 10:45

Kaj želiš početi v Prekmurju? Kopanje v bazenih, kolesarjenje ali pohodništvo?Vse to je mogoče, dosti je evropskih kolesarskih poti, dosti pohodnih, še več toplic z bazeni.

Kyara

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

2. apr 2008 10:57

Razmišljam, da bi bila nastanjena v hotelu v MS, od tam pa bi hodila naokrog... Kopanje v bazenu in savnanje je že vključeno v samo ponudbo hotela, drugače pa me seveda zanima, kje lahko pojem dobro gibanico :), kaj vse se splača pogledati (od mojega doma do MS je namreč 4 ure vožnje in na take poti se ne odpravljam prav pogosto), med drugim tudi sprehod v naravo, raje kot kolesarjenje. macadamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

2. apr 2008 11:44

V kraju Grad na Goričkem, stoji grad z 365 sobami, vredno ogleda. Lep je sprehod okoli Ledavskega jezera v kraju Krašči. (Danes članke v Delu). Tam se lahko ustaviš na kmetiji Ferencovih kjer imajo kmečki turizem. Zanimiva je gozdna učna pot Fuks graba-Korovci. Učna pot je tudi na Tromejniku (SLO, A, M). Tam blizu so Ženavlje, kjer je spominsko obeležje kjer je l. 1934 pristal balon. Na drugem koncu Goričkega je Bukovniško jezero (smer MS,Moravske Toplice, Bogojina). V vasi Filovci so lončarji. Zanimiv je tudi grad v Lendavi. Mislim, da je zaenkrat kar dosti. Če se še kaj spomnim ti napišem. Je pa zelo zanimivo Goričko prevozit s kolesem. K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2008 11:51

A je v MS kakšen hotel z bazenom? Jaz vem samo za hotel Diano, pa tisto ni ravno, da bi po tleh padel... Po drugi strani je pa v Moravcih džazna nastanitev. Moravci pa res niso daleč od Murske Sobote. Drugače sta pa moja izletniška favorita v MS Muzej v Murski Soboti - super zanimivo, zlasti za tiste, ki so 4 ure proč od Prekmurja. Pa Grad na Goričkem. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

2. apr 2008 11:57

V MS je še vedno tista Diana,.... Obeta pa se obnova. Upam, da bo se bo novi lastnik uresničil obljube. Ja seveda, pozabila sem napisati soboški grad. K

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

2. apr 2008 12:39

V Prekmurju je veliko za videti, zlasti lepo je na Gorickem. Pa v goricah [Strehovske, Filovci, Bukovnisko jezero z Vidom, Lendavske gorice] Vzami si malo vec casa. Zelo,zelo lepo je kolesariti. Veliko je toplic. Hotel Diano odsvetujem [pa se tik ob cesti je], prav tako hotel Lipo. Murske Sobote se izogibaj, ni kaj posebnega, raje pojdi kam na vas. Pa dobro se najej, izberi kakovostno gostilno, se raje kak kmecki turizem. Sicer je Prekmurje bolj za relaksacijo, kot pa kaksne velike oglede. Znamenitosti so razkropljene. Priporocam kolesarjenje, tudi pohodnistvo, obisk term [imas izbiro], kaksen dober kmecki turizem, Goricko, grad Grad na Grickem, ki je najvecji v Sloveniji in naokrog, obisk vinotoca, pa kak piknik v naravi, Plecnikova cerkev, Cerkev Marije Vnebovzete, Hadik, cimprano izo, loncarja, Rotunda, Tromejnik, domacije, reka Mura, mlin na Muri, kupi 100% bucno olje, vas storkelj, domaca obrt, edini zdraviliski hotel s 5 zvedicami s Slo.,........in se mnogo drugega Iwana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. apr 2008 13:24

Diana je v centru mesta, prav tako pa hotel Zvezda in Dobray.Vsi so dobri, kaj izključno posebnega pa niso, hrana je dobra. V mestu samem ni kaj dosti za videt, lep sprehod je po parku, sredi katerega stoji grad, ki ima čudoviti muzej. Malo naprej je Fazanarija, športno središče mesta, z trim stezo, nogometnim igroščem, letnim kopališčem, teniškimi igrišči... Desno preko tega je Spartakus, športno plesni center z restavracijo in bifejem. V mestu boš še našla lepa stara pročelja in seveda nepogrešlijivi trg Zmage s spomenikom.

Kaj te zanima konkretno v mestu in izven njega? Lep sprehod po mestu in okolici ti vsekakor priporočam. Drugače pa so v bližini, 5 km Motavci s Termami 3000, v drugi smeri so toplice Banovci, na skrajnem zahodu pa Petišovci. Potepanje je po Prekmurju krasno, če veš, kam želiš. Malo z avtom, malo peš....destinacij je ogromno.

Kyara

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. apr 2008 17:15

Priporočam nastanitev v Kočevi iži v Lončarevcih. Odlično, iz lastnih izkušenj. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti