Vrtne jagode plezalke

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 1. apr 2008 11:51 | ogledi: 15.711 | odgovori: 25

Hojla!

V nedeljski prilogi sem prebrala ponudbo- vrtne jagode plezalke.Ali ima mogoče kdo izmed vas te jagode? Letos bi pomladila vrt z jagodičjem pa me zanima malo več o jagodah.Te jagode prodaja Ideal servis Maribor je pa kataloška prodaja.Mi lahko pomagate s svojimi izkušnjami če že imate te jagode.

Želim vam lep sončni dan!

mijamarija

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. apr 2008 12:10

to ponudbo sem videla tudi jaz,.... ampak kar težko verjamem,da bi bila iz njih v bistvu skoraj živa meja,..... ne vem če ni tolele nekako tako kot tista prodaja kaokalifornijskega fižola in buč ternevemkajševsega,...... ven pa je prišel navaden fižol za enolončnico,... anaeva

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

1. apr 2008 12:12

Vse jagode so lahko plezalke, odvisno kako in kam jih posadiš. Mene so tisti iz Bakkera že n..... z visečimi jagodami. Na koncu sem ugotovila, da mi še najlepše "visijo" tiste ukradene s sosedovega vrta. K

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. apr 2008 15:03

Tudi mene je Bakker pošteno nategnil, pa tudi mojo prijateljico in svakinjo. Vse tri smo naročile cel kup rastlin, ki pa so, razen treh, že takoj prvo leto kar izginile. Za njimi ni sledu. Še kar naprej pošiljajo njihove kataloge, a jih sploh ne odpiram več.Še najbolje se obnese nakup v dobri vrtnariji, ko rastlino vidiš in ,če ne raste kot je treba, lahko greš vprašat za nasvet. Zato se kataloški prodaji rastlin izogibam. daga

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

2. apr 2008 7:15

Tudi jaz nisem bila zadovoljna z Bakker-jevimi rastlinami in ko sem jih vrnila nazaj so bili zelo nesramni, saj sem jih sama dostavila kar na njihov sedež firme v Mb. Se strinjam s teboj Draga, vrtnarija ali semenarna je najboljša izbira. mišika

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

2. apr 2008 7:50

Pridružujem se zgornjim dvem mnenjem. Tudi moje " Bakkerjeve" rožice so poniknile neznano kam. Nikoli več nakupa rožic preko kataloga. lp rolada

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

2. apr 2008 8:29

Tudi mene so zamikale te plezalne jagode, čeprav imam zelo slabo izkušnjo z Bakkerjevimi visečimi jagodami in sem si rekla, da preko kataloga ne kupujem več rastlin. ajetam

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

2. apr 2008 10:14

Mi smo imeli posajene navadne jagode v enem votlem deblu od češnje (ata je zvrtal več lukenj, v deblo smo nasuli zemljo in v vsako odprtino posadili eno sadiko). Deblo je stalo pokonci. Na vrhu pa smo namakali po kapljicah. To so nam take jagode rasle, da smo se stepli kdo bo kakšno pojedel. Velike, rdeče, sladke

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

2. apr 2008 10:17

Jaz imam plezalne jagode že par let, v posodi, pa niso nič navdušene nad plezanjem. Kar nekako zamrejo, ko jih privežem ob oporo. Dela pa tisti del, ki je na zemlji veliko zelo dobrih jagod in čez celo poletje. Niso od Bakkerja. lp ZdenkaG

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. apr 2008 14:22

Po dveh letih sem tudi jaz obupala nad plezalnimi jagodami. Prvo leto sem mislila, da nočejo plezat, ker so ime preslabo oporo, lani smo jih napravili mrežo in sem se trudila z njimi ter jih napeljevala po mreži, pa niso nikakor hotele ostati gor, letos pa jih bom posadila na gredo in bom videla, če bo kaj z njimi zvezdica55

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. apr 2008 18:32

zvezdica oziroma tudi drugi nad mano,ali mogoče veste kako se je ta sorta jagod imenovala? Se kar ogrevam za kakšno novo sorto jagod(sosedovi jih nimajo) bi jih posadila malo še dodatno,pa me zanimajo vaše izkušnje,pa do minus 20 morajo zdržat pozimi,... anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti