Potovanje po italiji

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

8. maj 2008 10:52

Nimava še otrok, tko da bo ena skrb manj. Moja italjanščina je pa tut bolj tko tko, jest še vseeno upam da se bomo zmenili kar po angleško. Reca v kakšnem smislu misliš da te vedno znova presenetijo - al vozijo kot norci? Mogoče še kdo kaj ve kako je s parkirninami, ter plačili avtocest? marusa 2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. maj 2008 11:47

marusa, vtipkaj www.viamichelin.com, določi ruto in se ti bo pokazalo vse, vključno s cestninami - kje plačati in koliko. Še meni se je, ko sem vtipkala Maribor - Kopitnik, kjer je srečanje Kulslo v soboto, pa se ne bi tebi za Italijo.

Mamamia

mamamia

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

8. maj 2008 14:05

Cara (draga) Marusa, če se česa zares ne smeš bati, so to italijanski vozniki. Res se veliko trobi, krši pravila, sploh na jugu, ampak ene lastnosti, ki je vseprisotna na naših cestah pa nimajo - agresije namreč. Večkrat ti bodo, v tebi žal neznanem jeziku tudi kaj izrekli, ampak bodo raje stopili na zavoro, kot da poškodujejo tebe in sebe, samo zaradi tega, ker imajo prednost in pravico. V Palermu nihče ne hodi čez cesto na prehodih, ob zeleni luči, ampak ko sem videla, kako je sivolasa signora s počasnim korakom, pri gostem prometu stopila na cesto, pri tem pa so se avtomobilisti lepo ustavili, sem si rekla, v naši lepi, pometeni Sloveniji bi jo že zdavnaj postrgali s ceste - kot pašteto namreč. Za Napoli pa nič ne rečem... Tam zna biti pa huda. Za kogarkoli. Ampak, da misel strnem:"Nič hudega ne smeš pričakovati, promet kot promet, včasih "bremza", včasih "gas". Predvsem odpri oči, ušesa in srce in se boš imela izjemno lepo." Plačevanje na avtocestah je lahko silno enostavno, imaš več izhodov, nekje so še živi ljudje v hišicah, nekje ti drobiž vrne avtomat, edino plačila s karticami se strogo izogibam. Sem "zarotni nikoli čipiran" paranoik. Tudi avto je bolje pustiti v varovani garaži. Ampak, saj sploh ne greš nekam v neznano, pusti strahove doma! Lepo potovanje vama želim, pa čim manjkrat naročita pizzo, so druge stvari veliko boljše. Barbara barbara Sporočilo je spremenil(a) sol 63 dne 08. maj 2008 14:08:05 Sporočilo je spremenil(a) sol 63 dne 08. maj 2008 20:34:01

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. maj 2008 14:24

Pri prometu juzno od Milana je treba obilno uporabljati oci, usesa, volan, bremze in hupo. Prometni znaki in semaforji so bolj fakultativnega pomena. Sprva je grozno, čez nekaj dni se pa navadis, potem ko spoznas tocno to, kar je napisala Barbara - nihce ti ne bo skakal iz avta in ti grozil, lahko si delezen le kaksne prav zgovorne gestikulacije :))))). Po drugi strani se na avtocestah bistveno bolj kot pri nas drzijo omejitev zaradi videonadzora, izjeme so le vikend veceri, ko se mularija vraca iz nocnih lokalov. Problem so parkirna mesta v mestnih srediscih, zato po moznosti prenocujta nekje izven strogih centrov, za oglede mestnih znamenitosti pa uporabljajta mestni prevoz, kjer se da. Porocajta o zanimivostih, ko se vrneta! :)) lp, proxima

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

15. maj 2008 8:03

Zanima me če je res kar se govori, da je potrebno paziti na kateri bencinski črpalki tankaš bencin - baje da na nekaterih ni prav dober in se ti prav hitro lahko pokvari avto? marusa 2

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

15. maj 2008 8:56

No, Italijo smo prepotovali že po dolgem in počez (avtodom varianta), pa se namzaradi goriva še nikoli ni pokvaril. Promet je gostejši kot pri nas - avtoceste so nabasane predvsem v okolici večjih mest in noramlno je, da je potrebna previdnost, kot povsod, sicer pa ne vidim bistvenih razlik v obnašanju na cestah, verjetno so res manj agresivni kot pri nas, sicer pa kakor naletiš. Tatov in tatičev se je bati po mestih in ni odveč previdnost pri osebni prtljagi. Midva z možem si vedno denar razdeliva, da ne bi ostali brez vsega, sicer pa s previdnostjo nikoli ne varčujeva, pa ne samo v Italiji ampak povsod. Parkiranje v večjih mestih je kar problematično. V Benetkah imaš garažno hišo in tam ne bi smel bit poseben problem, v Rimu in ostalih mestih podobnih razsežnosti pa je najpametneje v mesto z javnim prevozom. Prenočišča znajo biti v avtokampih kar ugodna, povsod nudijo bungalove (v Rimu so prav prijetni, vsaj v tistem kampu, ki nas je gostil že 2x) in od tod je tudi javni prevoz urejen. Torej, kar korajžno na pot, imej odprte oči, udobno obutev pa denarnico in fotoaparat na takem mestu, da ne zamika tatičev. Lep dopust ti želim lp Alenka alenka5

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

15. maj 2008 10:24

Za prvomajske praznike sva bila v Toskani in ni bilo nobenih problemov. Večinoma sva se vozila po lokalnih in ožjih cestah, ampak nobenih problemov, kot prav prijazni šoferji so se izkazali Italijani. Midva sva spala v kampu, ne vem, če vaju ta varjanta zanima. Je pa super in predvsem v Toskani, ki je zelo turistična, zelo poceni varjanta. Majnhih, no-name, črpalk se itak izogibava, drugje pa še ni bilo nikjer problemov. Če te zanima kaj konkretnejšega v zvezi s Toskano, vprašaj. Noel

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

15. maj 2008 13:18

Super, pol se bova midva tut držala tega da bova tankala na avtocesti pa bo. Noel Midva si bova v Toskani ogledala Firenze, Piso, Livorno, Sieno, pa me zanima če je mogoče še kakšen kraj kjer se splača ustaviti in ga malo pogledati. marusa 2 Sporočilo je spremenil(a) marusa 2 dne 15. maj 2008 13:19:31

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. maj 2008 14:36

Obvezno ne izpustita San Gimignano - en tak cukrček, pa še najboljši sladoled na svetu imajo. Sicer pa je Italija zelo prijetna dežela. Kar se tatov tiče, ni nič slabše kot kje drugje - v Rimu sem se počutila zelo varno. Konec koncev te lahko oropajo tudi doma za sosedovim vogalom. Tudi potovanje z otroki ni nič bolj neprijetno ali problematično, prav nasprotno, Italijani otroke obožujejo, zato so deležni posebne pozornosti v večini lokalov. Res ne vem, kaj toliko strašijo z Italijo, mi smo bili v Rimu večkrat, sicer pa najdlje do Pompejev, ampak težav pa nobenih. Ljudje prijazni in nič nevarni.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. maj 2008 16:25

Vinci - rojstno mesto Leonarda da Vincija (hence the name), ljubko mestece kakih 35 km od Firenc; tam je super muzej z Leonardovimi izumi in dve betuli s krasno hrano - minestro al farro, zuppo toscano, florentinski biftek in tamkajsnji chianti lahko globoko priporocim, ker se mi se po dveh letih pocedijo sline. Ce greste v Leonardov muzej pes, se vam bo posvetilo, zakaj se je clovek pol zivljenja ukvarjal z izumljanjem letečih transportnih mehanizmov (skrajno cudna terenska konfiguracija - ko gres v eno smer, gres 80% poti v klanec, ko gres od tja nazaj po isti poti, gres spet 80% poti v klanec, fizikalno s tem nekaj ni v redu:)))))) Mimogrede, tam je hotel Gina - ce se boste po kakrsnemkoli slucaju tam spravili prespat (tudi priporocam!), pozdravite upravnico in ji povejte, da jo imata dva subarista se vedno v najlepsem spominu!!:))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti