Zlomljena tacka

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

1. apr 2008 13:15

Iwana, anka ti je zelo lepo napisala.Tudi jaz ti svetujem,da se vendarle še posvetuješ pri veterinarju,pa nekako napraskaš tisti denar skupaj,ker muca najbrž zelo boli,pa nezna povedati. Nikar pa za mnenje ne sprašuj na kakšnem mačjem forumu,ker boš deležna samo zelo negativnih odzivov-vem iz lastnih izkušenj. Vem,kako ti je pri srcu in ti želim,da se mucek čimprej pozdravi! Kristina

narda  

član od: 1.4.2008

sporočila: 2

1. apr 2008 13:25

Pozdravljena! Sama sem imela podoben primer z mačkonom - zlomljena stegnjenica pred letom in pol. V našem primeru ga je šavsnil sosedov pes in to pri nas doma 5 metrov od mene. S sosedi se zelo dobro razumemo, nimamo ograje, ki bi ločevala naši parceli, tako da se njihovi mački in pes kar pogosto sprehajajo po obeh zemljiščih. Že večkrat prej so se mladi mucki igrali, takrat se je pa vključil še pes in sem takoj po načinu, kako je zamijavkal vedela, da je bilo nekaj narobe in da ne gre le za udarec. Domači so mi pravili, kaj ga boš vozila k vet, saj mački se sami zližejo. Zdržala sem samo eno noč, potem pa sem ga peljala k veterinarju, kjer so takoj rekli, da je treba slikat in me napotili v Topolšico k dr. Matku. Lahko si predstavljaš kakšno mučenje je bilo, ko sem prevažala mačka 50 km daleč in mi je na vsaki grbini in ovinku jokal. Vendar se je splačalo, saj sem prišla ravno pravi čas, da so muca slikali in operirali v roku ene ure, ker je šel dr. Matko na nek simpozij v tujino takoj po operaciji. Mačkon je dobil narkozo, v samo kost so vstavili kovinsko palčko (se opravičujem, ker ne vem kako se strokovno temu reče, takrat, ko mi je vet razlagal, sem bila čisto iz sebe in sem želela samo, da ga čimprej operira), čez noč je ostal v oskrbi veterinarske amulante, dobil je tabletke proti vnetju. Čez 10 dni so mu pobrali šive (kar je bila spet prava kalvarija) in skupni končni znesek je bil okrog 38.000 SIT. V Ankinem primeru bi se verjetno tudi jaz enako odločila, samo to ne vem, kako bi zdržala, ker mi je moj mačkon na večer poškodbe prišel v naročje jokat in se sploh ni premaknil od mene - češ, pomagaj mi. Da ne pišem, kako je bilo po operaciji; ves čas po naročjih. Zagotovo ga pelji k vet na slikanje in se potem odloči. Upam, da bo tvoj muc kmalu spet zdrav in živahen. narda narda

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

1. apr 2008 18:27

Pozdravljene! Vidim, da se je cez dan nabralo precej sporocil! Smo si ze oddahnili!!! Smo sli k veterinarju [vsi trije smo ga pospremili], in je rekel, da je macek vredu!!! Sem klicala vse tri Veterinarske p. pri nas. In eden me je celo nazaja poklical, ko se je vrnil z terena in je rekel naj kar pridemo, da nas bo cakal. Mimogrede pa sem ga vprasala ali lahko v primeru visokih stroskov placam na obroke in je rekel, da ni problema, da se da vse zmeniti. Ko sem ga klicala pa me je zelo pozorno poslusal in mi pomagal z nasveti. Tudi ko smo prisli na pregled je bil prijazen in ni nic kasiral, rekel je samo da pride na kavo Pregledal ga je in je opazil, da je tacka gibljiva, torej ni zlomljena. Rentgen ni bil potreben. Veterinar je rekel, da je samo mocan udarec, ki pa zeloo boli in priporocal samo mirovanje, in da bo muc za deset dni ze dober!!! Sem [smo] si oddahnila, da je le mali cel! Z denarjem bi ze kako. Moram pa pohvaliti veterinarja. Izkazal je interes, da me je sploh poklical in bil je zelo prijazen, in lepo je ravnal z muckom. Drugi pa so mi samo nastevali, da to in ono, za mucka jim ni bilo mar. Pa se cene imajo zasoljene, sem malo povprasala pri vseh treh. Tu so cene najnizje, pa se najvec dobis. Interes, skrb, prijaznost. Iwana

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

1. apr 2008 19:07

To je pa lepo slišati. Samo, da je vse dobro. magnolija

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

1. apr 2008 19:17

se je vendarle dobro izteklo, super

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

1. apr 2008 20:02

Iwana , vesela sem zatein za mucka, da se je dobro izteklo, da ni resne poškodbe. Anka, okoli kosti se pa zaraste kalus, kostni material, ne falus. To pomeni nekaj drugega . Pozdrave juma

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. apr 2008 20:45

No temu veterinarju pa boš sedaj lahko vsak teden kar nekaj časa kuhala kavo,...pa še kakšno pecivo s kulinarike mu tudi pripravi,... vesela pa sem tudi za mačkona,samo da jo je poceni odnesel,... anaeva

kozamurnik

sporočila: 2311

1. apr 2008 21:03

Ja,pa ce bo kdaj kdo potreboval kakega prijaznega veterinarja upam, da bos sporocila naslov-preko ZS seveda. Zal je vedno vec takih,ki jim na prvem mestu zasluzek, in sele potem resnicna skrb za bolne in nemocne zivalce. Srecno tebi, ( se vidi, da si dobra dusa)pa mackonu tudi! kozamurnik

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

1. apr 2008 22:22

Skuhaj temu veterinarju dobro kavico, pa še kakšno pecivo mu daj zraven. Lp Nasha

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. apr 2008 7:59

juma je napisal/a:
Anka, okoli kosti se pa zaraste kalus, kostni material, ne falus. To pomeni nekaj drugega .
Se opravičujem, sej sem bla tud jaz takrat vsa zaskrbljena zaradi mačkona in si nisem čist prav zapomnila besede, hvala za popravo Iwana, tole je pa suuuuper veterinar, skuhaj mu fajn kavico in ga postreži s dobrotami, ki jih je tu polno! anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti