Vaflji

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 31. mar 2008 16:19 | ogledi: 3.712 | odgovori: 7

Pred kratkim sem vsa navdušena kupila pekač za vaflje in se lotila peke. Prvi recept- zanič. Drugi- isto. Tretji-isto...

Edini dobri so krhki po receptu iz baze. Ampak jaz bi rada mehke, pa v sredini vedno ratajo taki, kot da bi bili surovi. Že na pogled neprivlačni, za pojest pa... no ja, skoraj vse je šlo v koš. Ne vem, če bi sploh še poskušala. A mogoče vam uspe narediti takšne, da so na sredini rahli, penasti, kot biskvit? Moji so kot predebela palačinka. Od česa je odvisno?

čoko

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

31. mar 2008 18:20

čoko, pred nekaj časa sem se tudi jaz navduševala nad vaflji, preizkusila sem tele: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6568 in moram reči, da so zelo dobri. Res pa je, da niso mehki, ampak ravno takšni so nam več. Preglej še druge recepte, zagotovo pa ti bodo dekleta svetovala kaj takega, kar ti bo všeč, saj imajo izkušenj zelo veliko. Lepo se imejte in veliko se smejte Balenka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

31. mar 2008 19:29

Balenka, te poznam in so fini, ampak jaz bi rada še kake mehke, pa ne take lepljive in goste. Moji so ko šmorn, Mislim, da ni problem v receptih, po moje delam nekaj narobe...

čoko

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

1. apr 2008 14:13

Mogoče, da je ta že v bazi, vendar nimam časa prebirati tako, da pošiljam recpet po katerem pridejo (meni) zelo dobri vaflji. SESTAVINE: 80g masla, 60g sladkorja, 1 vanilin sladkor, 3 jajca, 3/8 l mleka, 300g navadne moke, 1 čajna žlička pec. praška, 1 žlica ruma. PRIPRAVA: Narahlo zmešamo maslo s sladkorjem, postopamo dodajamo vanilin sladkor, jajca in ostale sestavine. Na koncu damo rum. Testo naj bo dovolj gosto, vendar tudi dovolj tekoče, da lepo kapne iz žlice. Ko so vaflji pečeni, jih ohladi na rešetki. LP macadamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. apr 2008 15:28

Jaz vedno pečem vaflke po receptu masleni vaflji, ki so v bazi. Ti so najboljši! Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti