Paljeno testo

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

tema odprta - 30. mar 2008 20:09 | ogledi: 20.770 | odgovori: 17

Včeraj sem delala princeske po receptu iz baze. Zanima me, če bi moralo testo narasti oz. če imate kakšno idejo, zakaj meni ni naraslo. Ko sem jih prerezala, so bile na sredini premalo pečene, tako da sem jih dala ponovno v pečico malo popeči, preden sem jih napolnila s kremo in smetano. Na koncu so sicer izgledale kar v redu, samo testo je bilo malo trdo - pričakovala sem, da bo bolj mehko.

teddy

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2008 20:14

Verjetno si dala preveč jajc in je bilo testo premehko, pa se ni vzdignilo. Če so bile pa na sredini premalo pečene, si jih pa pekla premalo časa (verjetno temperatura pečice ni bila dovolj visoka) - vsaka pečica ima svoje muhe in mušice, zato je treba temperaturo in čase pečenja prilagajati.

LP

cervus

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 468

30. mar 2008 21:31

Meni se je to zgodilo in sicer zato, ker nisem dala v maso toliko jajc kot je pisalo. Sem pred časom pri eni in isti peki dala manj jajc na začetku, potem sem eno rundo spekla, bile so takšne nizke, maščoba je kar curljala in znotraj so bile surove. Potem sem v isto maso dodala eno jajce ali dve in glej ga zlomka princeske so bile odlično pečene in izvrstne tudi na pogled.

gobica1402

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

30. mar 2008 22:29

Mleko z malo soli daj na ogenj, dodj margarino. Ko zavre, ob stalnem mešanju dodaš moko, kuhaj na ognju na zmerni temperaturi dokler zmes ni gosto kompaktna. Odstaviš in pustiš, da se skoraj ohladi. V skoraj ohlajeno - ob stalnem mešanju dodaj eno po eno jajce. Sedaj z dvemi žličkami delaj kupče na pekač obložen s peki papirjem. Ali pa maso daj v vrečko in stiskaj male kupčke. V vročo pečico daj skodelico vode in pekač. Peči na temperaturi 200 stopinj približno 20 minut. VRATA PEČICE NE ODPIRAJ! Ko si izključila pečico, pusti testo še približno 5 minut v pečici, malo odpri vrata in potem daj ven. Jaz se držim pravil: - jajce po jajce - ostra moka - vrata se ne odpirajo. Pozdravček!

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

27. avg 2009 12:44

Da ne odpiram nove teme.Bom kar tu vprašala.Rada bi spekla večjo količino mini princesk.Zanima me ,če lahko testo spečem en dan prej.Jutri bi ga pekla v soboto pa bi ga nadevala s kremo. Bojim se da bi se testo preveč posušilo in potem ne bi bile tako mehke. Prosim za nasvet. Hvala za vaše odgovore. kriznana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

27. avg 2009 13:11

Mehke postanejo od vlage nadeva.

Nič jim ne bo, če jih prej spečeš, v soboto jim brez problema nadevaj.

 

Pozdravček!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

27. sep 2010 16:57

Moj recept za testo je. Zavremo 1 dl vode, dodamo ščep soli, 3 dag masla in v to zakuhamo 10 dag moke. Ko se loči od posode, odstavimo in rahlo ohladimo. Pečico vklopimo na 200 st.c. Zamešamo 1 jajce, damo v vrečko za brizganje, nabrizgamo na peki papir kupčke. V pečico postavimo skodelico z vodo (na dno), in vstavimo pekač z princeskami. Pečemo približno 15 min. Odvisno od velikosti.

Lp, Saša

Mir in dobro!

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

27. sep 2010 22:14

tudi mene po vsej verjetnosti čaka izdelava princesk v soboto. Mojstra Goljata sem ravno ta teden spraševala na to temo in mi je odgovoril, da lahko princeske (brez nadeva) ostanejo nekaj dni v plastični vrečki na pultu. Katero kremo pa najbolj priporočate? Hvala. http://www.mojalbum.com/tajda

kattyca  

član od: 23.12.2011

sporočila: 2

20. jan 2012 22:11

Živijo.

No, jz sem se danes lotila tega paljenega testa. Delala sem z pol litra vode. Zdej pa potrebujem nasvet: koliko časa običajno mešate, da dobite kompaktno testo, ki odstopa od posode? Aja, pa še to-kakšno posodo pa uporabljate pri tej vrsti testa? Jz sem mešala kar precej časa, pa mi testo ni in ni hotlo odstopit od posode. Pol sem dodala še kar malo moke, cca, 50g. Al pa malenkost več. In sploh ne vem, zakaj mi zadeva ne uspe. Bojim se pa tega, da bo potem, ko bom dodala jajca, zadeva še manj kompaktna, kot je sedaj, pa že zdej ni tko, kot bi morala biti...je preredka. Prosim prosim za pomoč.

Hvala.

Katarina

 

kattyca

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

20. jan 2012 22:25

Kattyca po mojih izkušnjah bi moralo biti paljeno nesto najprej precej kompaktno (mogoče bi ga morala še dle "kuhati?)... vem da sem tudi jaz kar izgubljala upanje, da bo testo sploh kdaj odstopalo od posode, pa vseeno nisem obupala in je šlo. Po tem pa ko dodaš jajca, je ponavadi testo precej tekoče (vem, da sem jaz princeske brizgala z vrečko). 

 

Ne vem koliko ti je moj odgovor v pomoč, mogoče ti bodo bolj izkušene "cuker pekarice" znale bolj pomagat. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti