Zlata knjiga-čokolada

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. maj 2008 17:55

Veš, da sem..... Zdaj že sanjam neke dišavne torte s fino čokoladno omakico

 

Zadnjič je prijateljica dobila to knjigo od moža za rd in je bila seveda zelo vesela. Jaz sem ji naredila Maraschino torto in ko jo je njen mož videl, je rekel, da ta torta izgleda bolje, kot te, ki so v knjigi. Ko pa jo je še probal, je bil pa sploh navdušen

PS: saj ne, da se hvalim... Ampak takšen je bil komentar

stana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. maj 2008 18:12

stana.r je napisal/a:

Veš, da sem..... [grin]Jaz sem ji naredila Maraschino torto in ko jo je njen mož videl, je rekel, da ta torta izgleda bolje, kot te, ki so v knjigi. Ko pa jo je še probal, je bil pa sploh navdušen

no nekaj takega jaz rabim naslednjo nedeljo...a sem ti naslov že zaupala?

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. maj 2008 18:21

Si, si, ampak za naslenji vikend imam že druge načrte...

Kaj si nisi mogla izbrat kakšen drugi mesec???

stana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. maj 2008 18:33

stana.r je napisal/a:
Kaj si nisi mogla izbrat kakšen drugi mesec???
ja če pa moj dan ni bilo vremena, no je bil, ampak žalosten in ni bilo za piknik smrk smrk, saj lahko narediš že na soboto, ti napišem opravičilo za službo

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

10. maj 2008 18:03

Kakšna pa je cena? Zlata? mesni

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

10. maj 2008 20:39

Okrog 50 evrov. rosie

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

30. jul 2010 20:02

Živijo .... tudi jaz sem dobila knjigo za darilo od prijateljic. Že v knjigarni sem se zaljubila vanjo, vendar me je cena hitro streznila. Kakorkoli sedaj jo imam in žal opažam, da ni ravno zlata. Zanima me, če je še kdo imel podobne zagate med pečenjem. V receptih je OGROMNO masla (nimam nobene preganjavice glede nezdrave prehrane) in ravno danes sem napekla polnjene brioše (500g moke, 300g masla-zdelo se mi je veliko, ampak sem vseeno naredila kot piše-sicer niso slabi, ampak tudi vrhunski ne, maščoba se pa sveti vse naokoli). Podobno se mi je zdelo pri enemu kolaču, kjer sem razpolovila količino masla in je bil odličen. Torej, sprašujem se ali jaz počnem kaj narobe ali so res recepti tako zgrešeni. Razmišljala sem, da so morda ob prevajanju narobe pretvorili količine (skodelice-grami itd.) Pregledala sem še nekaj biskvitnih in kvašenih reči, povsod je moka in maslo v razmerju 2:1. Se je še kdo znašel v podobnih težavah? Ful mi je žal, ker je toliko odličnih slikic, sladice zgledajo božansko, ampak kaj naj si pomagam s knjigo kjer je vsak recept, ki vključuje maslo zgrešen? Lp Felis

sarah key  

član od: 3.8.2007

sporočila: 41

30. jul 2010 20:45

Mi smo letos testirali ono srebrno knjigo s coctaili. Moram povedat da je knjiga vredna srebrne cene. Še nasvet: z alkoholnimi coctaili po pameti! Ne gre vse vkup, čeprav je okus fullll dober. sarah key

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jul 2010 21:28

Felis ne delaj si takih skrbi s tem maslom. Takih sladic najbrž ne delaš vsak dan in jih zato tudi vsak dan ne ješ. Če jo narediš 1x tedensko in čejo vsak družinski član poje en košček, pa tudi ni taka katastrofa. Sicer pa, roko na srce, tudi sama včasih kak recept priredim po svojem okusu. lp Vesna

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

30. jul 2010 21:50

Sej ni panike v tem, ker so kalorični (no ja, je ... ampak nisem mislila tega :)) problem je, ker je masti preveč, tako zelo preveč da se vse cedi okoli in okus po maslu je pretiran. Tudi js veliko priredim, ampak ne morem prav vsakega, sploh pa če ne vem kako naj bi sladica zgledala .... Ampak hvala za nasvet :) Felis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti