Zemlja za lončnice

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

tema odprta - 30. mar 2008 16:23 | ogledi: 15.158 | odgovori: 11

Zadnja leta ob presajanju rož vedno naletim na problem. Namreč -ko presadim rožo, se zemlja v tednu dni nekako sprime okrog korenin, tako da lahko vse skupaj dvignem iz lonca. Če zalijem, se namoči le zunanja površina tega "cmoka". Zgodilo se je, da sem vzela umirajočo rožo še enkrat iz lonca in oddrobila zemljo stran in zemlja je bila okrog korenin suha, kljub navidezni namočenosti.

Vzgajam tudi sejančke in pri teh je problem še večji, saj okrog njih ne morem brskati z raznim orodjem, da bi omogočila zračnost zemlje. Mislim da je v teh kupljenih rečeh čedalje bolj sama šota.

Ne vem sicer, ali se sme delat reklama, a zanima me če je katera morda našla kakšen substrat v katerem sobne rastline lepo uspevajo in je podoben "nekdanjim"? Pomoč!!

Lisa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. mar 2008 18:12

Že nekaj let kupujem "Qualitats-Blumenerde, kvalitetna zemlja za rože 45 l, to je vreča zelene barve, v sredini slikan krasen šopek rož, jaz sem zadovoljna, sicer te nisem razumela, kako se zemlja v tednu dni sprime okrog korenin? Ko presadim lončnico pustim, da miruje dva dni nato jo zalivam.

Zemljo pa kupuijem v Obiju.

lp

Anamarija

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. mar 2008 18:17

Prisegam na plantello....zemlja v vreči.Kupi za balkonske rože korita z vodno rezervo,ampak ne tista po 5 evrov....sama imam že 2 leti korita dolžine 1 m,v katera mi posadijo po 6 rastlin,saj tudi meni poleti odstopi zemlja od korita,kaj se pa to pri tebi dogaja pa ne razumem....preden posadim kakšno rožo sama jo posadim v zemljo ki je namočena ali od dežja ali pa jo sama namočim z zalivalko. kuharca37

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. mar 2008 19:39

Hvala za nasvet, bom poskusila še tisto zadevo iz Obija. je pa takole- zadnjič sem posadila nekaj čebul in rizomov rož ki cvetijo poleti. Posadila, zalila, dala na zračno, vzhodno polico. Danes lahko vzamem iz vsakega lonca vsebino v enem kosu - kot da bi spekla v loncu kolač. Nezaslišano. Z vrtnimi vilicami sem razpraskala te "pogače" in sedaj upam, da se ne bo strdilo nazaj. Včasih je zemlja ostala bodisi sipka (če se ni zalivalo), ali pa blato (če se je zalilo preveč). Sedaj imam pa pogače. Lisa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. mar 2008 19:41

Poglej še na ZS

Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. mar 2008 21:53

Kriva je sestava zemlje. Tako se obnaša šota. Očitno jo je v zemlji preveč, ali pa je samo šota. ham-njam

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

30. mar 2008 22:41

Probala sem že veliko vrst zemlje - najboljša mi je KLASMANN. Dobi se v rdečih in zelenih vrečah po 50 l. Kakšne bistvene razlike jaz nisem opazila. letos sem nabavla zeleno, ker rdeče niso imeli. Je pa seveda malo dražja, probajte. Tudi g. Podgornih Reš nam jo je priporočila. tutifruti

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

30. mar 2008 23:07

Vsako leto sem kupovala zemljo in rože pri zelo znanem vrtnarju. Denarja je šlo ogromno tja do 35.000 sit, rože pa žalostne in še uške so jih hitro napadle. Lani pa sem v Hoferju kupila zemljo in še rože ( surfinije in pelargonije) in sem bila prepričana da iz tega ne bo nič ( ker je res bila smešna cena). No pa je bilo presenečenje, vse v enem cvetu in to vse tja do prve slane. Letos sem spet nabavila 8 vreč zemlje iz Hoferja. http://www.hofer.si/si/html/offers/58_6003.htm lp, pinka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

31. mar 2008 8:39

Jaz ne kupujem ze pripravljene zemlje-imam sreco,da zivim malo zunaj mesta, pa si jo kar sama pripravim-mesanico gozdne,vrtne in starega gnoja z dodatkom mivke. Vem pa da je treba kupljeno -predvsem soto pa tudi tiste cenejse variante-ki pa niso nujno tudi najslabse!!! namociti ,dobro premesati in sele po par dneh presaditi.Dodatek mivke je zmeraj dobrodosel.lp lucka

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

21. mar 2015 8:24

OJLA

Letos sem kupila zemljo za rože v Hoferju GARDELINE 40l,pa me zanimajo vaše izkušnje,če je katera že uporabljala to zemljo in kako ste bili zadovoljni.Kupila sem namreč to ki je že zmešana z gnojilom tko da mislim da ni treba nič dodajati.

lp 



-pika

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 21. 2015 08:25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. mar 2015 9:36

Odvisno tudi od tega, kaj misliš saditi vanjo. Večina substratov, ki jih prodajajo po supermarketih, je narejenih iz šote - in ene rastline v šoti dobro uspevajo, druge pa sploh ne. Do zdaj se je pri nas še najbolje obneslo, če smo mešali kupljen substrat z vrtno zemljo približno pol - pol: v taki zemlji je prav vse dobro raslo, v čisti kupljeni pa kakor kdaj.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti