Tofu, beluši,ohrovt in melancani

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

tema odprta - 30. mar 2008 12:06 | ogledi: 7.505 | odgovori: 15

Odločla sem se da začnem malo eksperimentirati z zelenjavo in tofujem. Pa me zanima na kakšnem način je najboljše pripraviti te stvari. Imaste kakšen okusen recept? (ni nujno, da je vse v enem receptu).

hvala

*zoja*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2008 13:00

Uf, veliko je tega, bom povedala kar se zdajle kar tako spomnim - včeraj sem naredila sirovo omako z zelenimi šparglji - preliv na integralnih špagetih. Njami. Beluši so dobri tudi v omletah, z jajčkom ali pa v zavitku (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9979) Melancani lepo spraženi na olivnem olju ali na žaru, poješ lahko takoj, zelo dobri pa so v marinadi, v kateri naj se vsaj čez noč marinirajo, potem jih lahko ješ kot salamo v sendviču :) Dobri so tudi nadevani (kot bučke) ali v narastkih (lazanjah), pa še par dni nazaj je bilo nekaj novih receptov z njimi tu na kulinariki. Meni je zelo dober tudi tale recept, ki je stalnica ob roštilju in kot finger food na zabavah: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3849 Soicer pa malo še pobrskaj po bazi, je veliko dobrega. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. mar 2008 13:14

Tofu lahko pripraviš tako, da ga mariniraš v sojini omaki, olju,...jaz ga posujem malo z papriko v prahu,..Pustiš nekaj časa, nato pa na malo olja ocvreš. Zraven se prileže zelenjava. Lahko sveža ali pa na hitro popečena. Melancane imam jaz rada pohane ali pečene na žaru, iz ohrovta pa naredim narastek s prosom. Jelenckova

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. mar 2008 13:22

Pri nas tofu nekako ne gre v promet, imamo pa zelo radi vso ostalo našteto zelenjavo. Ker imam na njivi v sezoni tega v izobilju si kar precej shranim kot ozimnico. Malancane in bučke naprimer popečem na žaru kadar laufamo roštiljado, jih dam v večjo posodo, začinim s soljo, poprom in olivnim oljem, pa v kozarec z njo. Paim seveda, da ni vmes kakih zračnih mehurčkov. To lepo zdrži v hladni kleti ali hladilniku do naslednje sezone. Beluši bčanširam in jih zamrznem, ohrovt palepo poćaka v kleti. Letos je popolnoma nezaščiten počakal kar na njivi. V hladilniku imam še vedno eno glavico te dobrote iz katere zelo rada naredim kako dobro omako. Z brstičnim ohrovtom pa tako ni problem. lp Vesna

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. mar 2008 13:27

Meni so najboljši popečeni malancani na čimmanj olja,malo sesekljanega česna,zraven pa sveže pečen polnozrnat kruh in kakšen dober sir. linolina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. mar 2008 14:02

Po možnosti olimski, pa še kake gobice na žaru, česnov kruhek in rukola, pa ešnjevčki in kak deci dobrega refoška. Ni slaba ideja, se mi kar sline cedijo. lp Vesna

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. mar 2008 15:52

Iz jajčevcev so mi všeč sledeče jedi: grška musaka, parmigana, pečeni na žaru in preliti s česnovim jogurtom, v rattatouille-ju, v paradižnikovi omaki za špaget, itd. Tofu je sam po sebi še najbolj podoben žvečenju radirke (vsaj tako si predstavljam okus radirke), vendar pa je kot dodatek stir-fry zadevam super. Prej ga mariniram v sojini omaki ali teriyaki omakci (dobiš na netu recepte za teriyaki), potem pa ingver, česen, zelenjava (brokoli, korenček, mlada koruza, itd.) in rezančki ali riž. Njami. Drugače pa dobiš na netu malo morje rceptov za jedi s tofujem, predvsem za stir-fry variante. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. mar 2008 15:56

Aha, pa še to- ravno v petek sem gledala neko kuharsko oddajo, kjer so pripravili toplo solato iz belušev s kumkvati in čilijem, na to pa so bili položeni zvitki iz prekajenega lososa v krompirjevi skorjici. Izgledalo je bajno. Šparglji so super tudi v obliki quichev, blanširani in potem položeni na listnato testo in potreseni s feto (zapečeno, seveda), soparjeni in potem postreženi z lososovim filejem, vse skupaj pa prelito s holandsko omako (s katero lahko naprej bajno eksperimentiraš), z njoki, v rižoti, krasno se obnesejo tudi v stir-fry zadevicah, frtaljah, itd. Seveda pa so najboljši divji, z jajčki ali njoki, z ali brez škampov. fresh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. mar 2008 16:19

Iz ohrovta najpraj naredi ohrovtovo mineštro http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11116 , potem pa popečene jajčevce (na tanke rezine narezane), popečemo papriko, popečen tofu (glej, kaj svetuje Jelenčkova) in hitro kuhane beluše z malo olivnega olja zamešaj v vroče, odcejene polnozrnate ali špinačne rezance, potresi s parmezanom in kosilo je pripravljeno! mamaF - Mojca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. mar 2008 17:03

Pozabila sem omenit ohrovtove sarmice. Jaz jih delam s semeni in so krasne, zraven pa kak pire krompir.

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

30. mar 2008 17:48

aha, hvala za nasvete. kako dolgo pa se npr. ohrovt kuha (približno)? *zoja*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti