Tofu, beluši,ohrovt in melancani

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. mar 2008 20:29

Odvisno. Zunanji, temno zeleni listi so debelejši in rabijo par minut več kot sredica, kjer so listi čisto svetli in nežni. Vsekakor je (kot pri vsej zelenjavi) bolje, da ohrovta ne razkuhaš, zame mora biti še lepo čvrst (al dente), zato glavo razrežem na četrtine ali osmine in v vrelem kropu kuham kakih 10 minut. (če imaš raje bolj kuhanega, pa pusti vreti par minut več). Odcedim, razrežem na manjše kose, prelijem s poljubnim solatnim prelivom in serviram - še toplo ali hladno. V študentskih časih sem si večkrat naredila ohrovtovo - pomarančno solato. Ohrovt sem zrezala na večje kose, ga v slanem kropu skuhala, odcedila (vodo potem lahko porabiš za zelenjavno juho) ter ga še toplega zmešala z na kose narezanimi pomarančnimi krhlji. Vitaminska bomba - brez drugih dodatkov. Ohrovt za mineštro pa zrežem na tanke rezance in kuham skupaj z na drobne kocke zrezanim krompirjem. Vse skupaj je kuhano v 10 - 15 minutah. mamaF - Mojca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. mar 2008 21:12

U, Reca, saj res, že dolgo nisem naredila ohrovtovih zvitkov s proseno kašo in kozjim sirom. Božansko. fresh

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. apr 2008 13:49

Pozdravljeni! Mene pa zanima ali moram šparglje olupiti? Na tržnici sem kupila gojene, pa bi jih danes pripravila za kosilo s testeninami. A ima kdo mogoče kakšen predlog za omako? Sem imela idejo narediti šparglje s kislo smetano, pa ne vem ali dam še tuno zraven, ali bo to preveč. Kaj predlagate? Hvala za vse nasvete, lep sončen dan vam želim tamara

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. apr 2008 22:20

Gojene šparglje moraš olupiti. Lahko poskusiš tako, da z nožem čisto na plitko - pod olupkom zarežeš na spodnjem koncu (kjer je bil špargelj odrezan) in olupek preprosto povlečeš proti sebi. Pod glavico se bo kar utrgal oz. šel v nič. Tako nadaljuj okrog in okrog vsakega šparglja. Lahko pa špargelj držiš v roki tako, da je vrh usmerjen proč od tebe, z ostrim nožem drsiš tik pod olupkom od vrha proti spodnjemu koncu in ga olupiš tako. Jaz se pri špargljih (tako kot pri lignjih) držim načela "manj je več", saj se mi zdi škoda ta nežen, plemeniti okus zamoriti z drugimi okusi. S testeninami jih pripravim tako, da jih narežem na 5 cm dolge koščke, jih na hitro skuham (glavice dodaj tik pred koncem, da ne razpadejo), zabelim samo z maslom in vmešam med testenine. Še največ jih pojemo še toplih direktno iz lonca - brez vsakega dodatka. Če pa želiš bolj kompleksno omako, dodaj smetano ali sir nežnega okusa - kar ti je pač všeč. Jaz tune ne bi dodajala - okusi pa so različni in če ti bo všeč - dober tek! Nakateri šparglje kombinirajo tudi s pocvrto panceto ali pršutom - če si ljubiteljica tega, velja poskusiti! mamaF - Mojca

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

7. apr 2008 23:22

tudi jaz prisegam na čim bolj enostavne šparglje. sem jih že večkrat skuhala z namenom, da naredim kaj bolj sofisticiranega, pa sem jih vedno pohrustala kar take, brez začimb ali dodatkov. tofu pa lahko uporabiš namesto mesa v katerikoli jedi, ki jo narediš na hitro (prepražiš). je pa fajn, ko je že bilo omenjeno, da ga prej mariniraš - s sestavinami, ki so ti všeč. malancane (pa tudi bučke) ponavadi naredim kar na unem žaru, ki ga imam v kuhinji nameso toasterja (se obnese tudi za meso, ribe , hrenovke ... svašta). Zelenjavo narežem, posolim in pustim, da spusti vodo, potem pa s čopičem premažem z olivnim oljem in popečem. Hitro narejeno, potem pa lahko s pečeno zelenjavo delaš kar koli. Mislim, da je nekaj dobrih receptov z jajčevci tudi v bazi. meni so najboljši s česnom, jabolčnim kisom in dodatkom jogurta. 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti