Turta nutela/nujnoooooo

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. mar 2008 10:33

katka lopatka je napisal/a:
Ne uporabljam pekačev. Testo namažem na peki papir, pečenega obrežem na željeno velikost. Pečem večkrat, kolikor plasti je (ne maram rezanja, ker nikoli ne lepo enakomerno). Ampak ne dela veliko ljudi tako. Ne vem zakaj, ker je tako praktično in fajn. Ampak se sploh ni prijelo. Tako delamo menda samo tiste, ki smo bile na tečajih m. Goljata...Škoda, pa tako sem se matrala z albumom katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. mar 2008 09:31:01
"Čaki mal........kak??" katjushka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2008 10:46

Katjushka, poglej si razlago v mojem albumu pod Goljatovimi tortami. Biskvit delam po njegovem receptu, kot smo ga tam. Vzameš peki papir in ga namažeš s testom (testo je se lepo maže, je kompaktno po tistem receptu). Potem spečeš brez pekača. Pečenega obrežeš z okroglim ali kvadratnim obodom, kar pač rabiš. Saj že prej paziš da na peki papir namažeš v približni velikosti pekača, da ni preveč odpada. To je vse. Pečeš tolikokrat, kot je plasti ali pa tudi ne, saj precej naraste, ampak jaz pečem večkrat, ker mi je všeč višje. To mi je všeč tudi zato, ker vedno spečem eno plast testa malo drugačno, kot so druge (recimo v srednjo plast dodam orehe). Nočem delat reklame ali težit, samo res hočem pomagati, da vam bi bilo lažje...meni je veliko stvari ogromno olajšalo peko in kuho. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

30. mar 2008 11:02

Katka, tale tvoj trik (oziroma Goljatov) mi je pa danes prav polepšal dan in me spravil iz zadrege, kako pripraviti tortico. Trenutno imam na razpolago samo kombinirano mikrovalovno prčico, ki pa je nesramno nenavadnih mer. Ima sicer priložen kvadraten steklen pakeč, ki pa je žal plitek :( in evo rešitve - peki papir na tem pekaču...pečem večkrat...sestavim tortico:) Hvala za nasvet in lep dan :) lp jana2

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. mar 2008 13:12

Zanimivo..... sprobam ob prvi priložnosti. katjushka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. mar 2008 13:35

Pečem tako kot katka lopatka ali pa na dno tortnega modela dam en kos navadnega papirja, takega, v katerega so včasih v trgovinah zavijali salamo, sir, kvas itd. Zaviham ga ob robu, testo vlijem v "NENAMAZAN" pekač, ali obod ali kakor koli temu rečete, iz sredine z jedilno žlico zategnem maso proti obodu in dam pečt. Če kateri ni jasno kaj govorim se opravičujem, ampak je malo težko razložit. Tiste ki so bile pri Goljatovem Andrejčku bodo že vedele kaj to pomeni. Tako pečen biskvit nikoli ne naredi kupole na sredini, nasploh se lepo speče in enakomerno naraste. Ko je pečen ga vzamem iz pečice, obrnem okrog in lepo potegnem papir iz njega. Zelo elegantno se prereže s sukancem. Pa šeo sami peki in veličini obodov. Nikoli ne gledam koliko časa se peče in veličino oboda. Vedno delam po občutku in zaenkrat je vse ratalo. Pečice so različne in vsakak gospodinja ima svojo naštudirano. Obod pa, če je malo večji bo biskvit manj visok in obratno. odvisno od tega, kaj želim naredit. lp Vesna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

30. mar 2008 13:45

poznam že dolgo let trik ki ga uporabljaš katka...ampak me ne navdušuje tako kot tebe, saj imam tako več umazanije po peki :) že tako sem znana po tem, da je kuhinja na glavo obrnjena ko končam s peko sicer pa, ko uporabim ta trik, narišem obliko na peki papir in lepo namašem testo enakomerno...pa mi ni treba niti rezat ;) ycrna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. mar 2008 14:20

Za torte standardnega, okroglega modela se verjetno ne bi poslužila tega načina, sploh pri tistih tortah, ki morajo nekaj časa stati v modelu, da se krema strdi. Ta ideja pa je zelo fina za neobičajne oblike tort....katka lopatka hočeš posredovati link do recepta za biskvit, ki ga pečeš na ta način........sem preveč komot katjushka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. mar 2008 14:51

TUdi jaz velikokrat pečem tako kot Katka Lopatka. Vsako plast posebej. Sploh rada delam torto, ki ima 3 različne biskvitne plasti: eno navadno, eno čokoladno in eno lešnikovo. Vmes pa je krema iz Jadine jagodno-borovničeve svečane torte. men je taka "malo mešana torta" super, je pa res malo več dela. saš

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2008 14:56

Katjushka, pri tortah s kremo, ki morajo stati, je isto. Spečeš na opisan način, potem pa zlagaš v obod (tako smo delali tudi na tečaju). Ko je bilo testo pečeno, smo dajali lepo v obod. Obod je mojster namazal z oljem in posul z moko, kar je spet trik, da gre obod lepo dol in da so plasti med seboj ločene in se vse skupaj ne zmeša med seboj - garantiran uspeh, tudi že večkrat preizkušen. povezava http://katka-lopatka.moj-album.com/album/9 Na drugi strani pri Schwarzwaldski torti je opisan tudi postopek zlaganja. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Končno imam tudi jaz lepe torte, hvala mojstru še enkrat. Se stirnjam s Spagon, ma take torte so zakon, čisto nekaj drugega. Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. mar 2008 14:59:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti