Turta nutela/nujnoooooo

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 30. mar 2008 8:28 | ogledi: 6.104 | odgovori: 27

...spavljam se k peki torte nutela...pekla bom v malo manjšem kvadratnem pekaču, ki ima malo manjši volumen kor okrogel pekač premera 26 cm, za katerega je predviden čas peke 30 min pri180C. Prosim, če mi lahko svetujete koliko časa in pri kaki temperaturi naj pečem biskvit, ki ga bom morala 3x prerezati...ali bo šlo z nožem za kruh???

...joj, še nekaj, kako naj namažem pekač pred peko, samo dno ali celega?...

v naprej hvala

zuzek

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. mar 2008 8:36

Nikol ne pečem tolko časa kolkor piše v receptih, tko da ti to ne morem svetovat, najbolše da vsake toliko časa malo preveriš, s kakšnim zobotrebcem, pa potem če je zobotrebec suh ko ga zapičiš v biskvit, je pečeno, drugače še malo pusti in spet preveri. Ali pa preračunaj razmerje med pekačama in nato ustrezno povečaj sestavine. Peči pa kar pri 180°. Mislim da boš lahko prerezala z navadnim nožem, dobro je edino da je daljši kot je širok biskvit, je lažje. Drugače pa jaz pekač vedno malo premažem z oljem in potem obložim na dnu (samo potem moreš ko je pečeno malo z nožem ob robu najprej ločiti testo od pekača), lahko pa kar celega obložiš, kot ti je pač lažje. *Alisha*

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

30. mar 2008 8:42

...hvala za info...da ga obložim s peki papirjem?...sem ga mislila samo z maslom namazati...pa še zmeraj ne vem ...ali samo dno ali celega... hvala, lp zuzek

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

30. mar 2008 8:55

...zdaj sem privlekla na dan tudi pekač za torto, tisti, ki se loči obod....moram začet pečt, ali ga premažem ....obložim...dajte no...dobim obiske...pa sem malo sitna, ker se mi malo mudi.....pa bi rada malo blestela z dobro torto....proooooooooooooooosim... zuzek

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

30. mar 2008 9:10

Jaz dno obložim s peki papirjem, rob pustim gol. Pečem pa kakšne 30-40 minut na 180 stopinj. Prereži pa raje z lateksom ali pa z nitko, z nožem boš težko lepo razrezala tri plasti. barby

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

30. mar 2008 9:20

...gol....namazan ali nenemazan... p.s.nisem blond...mogoče si kdo misli zuzek

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. mar 2008 9:27

nenamazan, ali pa čisto malo z oljem. *Alisha*

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

30. mar 2008 9:30

zuzek, pekač vedno namažem z zehčano margarino ali maslom, dno in tudi obod, potem potresem z drobtinami. Nikoli nimam težav, da bi se biskvit prijel, pa naj bo to pekač s snemljivim obodom ali pa navaden. Ohlajenega potem prerežeš. Z dovolj dolgim nožem ali pa zareži z nožem in nadaljuj z nitko. Peci pa približno 30 min., ker je čas odvisen tudi od pečice. Ko se ti bo zdel, da je dovolj pečen, ga preveri z noževo konico.. če bo čista, je pečen. lp in veliko uspehov pri peki :)) Neroli

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2008 9:30

Ne uporabljam pekačev. Testo namažem na peki papir, pečenega obrežem na željeno velikost. Pečem večkrat, kolikor plasti je (ne maram rezanja, ker nikoli ne lepo enakomerno). Ampak ne dela veliko ljudi tako. Ne vem zakaj, ker je tako praktično in fajn. Ampak se sploh ni prijelo. Tako delamo menda samo tiste, ki smo bile na tečajih m. Goljata...Škoda, pa tako sem se matrala z albumom katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. mar 2008 09:31:01

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

30. mar 2008 9:41

Nisem našla pravega izraza. :) Mislila sem, da ga pustim nenamazanega in brez papirja. barby

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. mar 2008 9:51

Če je rob namazan, testo zdrsi in je biskvit seseden. Na dno peki papir, pa je.

Pekač deni v vročo pečico. Med pečenjem ne odpiraj. Peci pribl. 40 minut. Jaz pečem pri 200 st, ker imam navadno pečico.

Prerežem tako, da  rob z nožem naredim rez, okoli in okoli, Nato pa s sukanc položim v rez in stisnem na koncih, kjer se stikata. Zdaj imam poseben nož za rezanje torte na plasti. Preprosto.Če imaš nož, ki seže čez širino torte, ne bi smel biti problem jo prerezati.

PS V kuhinji imam seseden biskvit iz 10 jajc za kostanjevo torto. V navodilu je pisalo skodielico kave in sem dala 2,4dl, kolikor je mera skodelice, pekla na steklenem pekaču. In je potonila čokolada na dno, speklo se po uri in pol tudi ni.  Kljub dobrim namenom in dolgoletnim izkušnjam ( samo ne s tem receptom).

Vso srečo.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti