Težave z biskvitom

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

tema odprta - 29. mar 2008 16:30 | ogledi: 4.345 | odgovori: 30

Vedno, kadar pečem biskvit ali mafine, se mi ponovi ista zgodba: v prvih 10 minutah testo lepo naraste, potem pa začne padati skupaj in ko je pečeno, ostane na dnu pekača samo še zbit podplat. Preizkusila sem že več različnih receptov, ki sem se jih natančno držala, med peko nisem odpirala pečice, pa sem vsakič znova razočarana. Biskvit pečem pri 180 stopinjah brez ventilatorja. Mi zna kdo povedati, kaj bi lahko delala narobe? Glede na to, da mi pade skupaj prav vsakič, sumim, da je mogoče kaj narobe s pečico, da slabo tesni in prihaja hladen zrak notri ali kaj podobnega.

Hvala za odgovore!

Vanilija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. mar 2008 16:43

Poskusi recept za biskvit, ki nikoli ne pade dol in poskusi peči na 170 stopinj, brez ventilatorja, kot do sedaj. Pazi tudi, da bodo beljaki ravno prav stepeni, ne preveč (stepaj jih cca 5 minut v mikserju, počasi jim dodajaj polovico sladkorja) in nato ostalo maso vmešaj V beljake. Upam, da ti bo le uspelo. Tako delam jaz in je vse OK, vsaka gospodinja pa ima po moje svoj recept, in tudi pogruntano svojo pečico. Mislim pa , da gre pri tebi le za previsoko temperaturo. poročaj :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

29. mar 2008 19:16

ej moko moraš v maso,čisto narahlo vmešati in jajca mixaj 15 minut. snezinka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

29. mar 2008 21:19

Če biskvit stepamo predolgo, nam tudi lahko pade skupaj. regina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. mar 2008 22:05

Sem nekje že napisala, ali pa morda samo rekla na kakem čveku, ampak biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol, in jaz sva na bojni nogi. Za vsak slučaj, če ti pade dol, vedi, da nisi edina. Moj je najprej eksplodiral v višave, sami  so romali v smeri pečice, nato pa je zadeva padla dol kolikor se je dalo.

Drugače pa pri mafinih jaz vse naredim čimbolj hitro - tako so mi svetovali na začetku moje mafinske  kariere kakih 10 let nazaj.

Pečico smo pa tudi pri nas že zamenjali, ker iz nje ni prišlo nič estetsko lepega. Je bilo treba dežurati zraven.

Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. mar 2008 0:39

A lahko še moje vprašanje vrinem sem? Ko pečem mafine za čokoholike, mi narastejo, počijo na sredini in potem narastejo naprej, ampak na eno stran bolj... Nisem pogruntala, da bi imela stran, kamor vzhajajo mufini kakšno vezo s tem, kako obrnem pekač, so pa ponavadi vsi obrnjeni v isto smer. Izgledajo grozno. Poskusila sem dati že več mleka, da niso bili pregosti, potem pa postanejo taki gumijasti, prav nič prijetni za jest in sprijemajo se na papir. V bistvu so mi tej mafini ratali samo, ko sem jih delala prvič, pa še to po tistem receptu, kjer piše, da daš mleko po občutku. Ali se mogoče komu sanja, kaj delam narobe? matilda

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. mar 2008 0:45

Ravno zadnjič mi je bratranec govoril, da se mu je to zgodilo ko je pekel v ventilatorski pečici, so vsi pobegnili proč od ventilatorja Nevem pa če ima to kaj veze ali ne, no pri njem jo je očitno imelo. *Alisha*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2008 9:16

Sama v svoji pečici ventilatorja ne smem uporabljati, ker se vse ponesreči, uporabljam ga le za gratiniranje in zapekanje stvari zadnjih 5 minut peke. Vem pa, da so nekatere pravile, da pečejo vse na ventilatorju, verjetno je odvisno od pečice. Za muffine pa ne vem, ker jih ne maram. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

30. mar 2008 9:22

ventilator v peči je,če pečeš več stvari.sem slaščičarka in probaj tako kot sem napisala,mixaj 15 minut in moko počasi vmešaj v maso. snezinka

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

30. mar 2008 9:31

Meni biskvit nikoli ne pade dol. Miksam tudi čisto po občutku, včasih občutno preveč. Res pa je, da imam čisto navadno pečico, ki ventilatorja sploh ne omogoča. Mordaj je res kaj na tem. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti